Jak uschopnit Thunderbird

...

Moderátor: Mods_senior

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 06 čer 2011 16:35

Závěrem toto:
– Ježto jsem se v poradnách či fórech nedozvěděl potřebné = co mnou popisované problémy ASI způsobuje a ježto jsem chtěl opět využívat Thb, tak jsem musel volil vytvoření nového profilu Thb ... zatím je funkční ... ovšem nevím do kdy a to vše zvyšuje mou nedůvěru k tomuto pošťáku = nevím totiž, kdy si opět na mě "něco vymyslí" na př. o tom, že mám plné jednotlivé složky /Dor. p. Odesl. p, Koncepty/ či bude zase chtít ukončit program, jehož otevření neumím - ani s pomocí odborníků v poradnách - v PC nalézt ...
Dle mě je Thb dobrý program pro ty, kteří nemusejí mít jistotu v spolehlivost tohoto pošťáka ... není to program pro "vážnou práci ..."

:x :mad:

Reklama
richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 06 čer 2011 17:27

To by mě zajímalo,co s tím tvoříš.Pokud ho nemůžeš otevřít tak jsem ti psal,kde si můžeš udělat zálohu a přeinstal.To,že jsi udělal nový profil tak znamená,že jsi ho otevřel.Udělej si zálohu
http://www.slunecnice.cz/sw/mozbackup/ a přeinstal.Když budeš přeinstalovávat tak pořádně vyčistit od všech zbytků,které program zanechá.Pokud budeš dodržovat 4GB co má program dané na velikost složek tak by neměl být problém a myslím si,že ta velikost s ohledem na to,že to je mail je dostatečná.

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Orcus » 07 čer 2011 16:20

Stinger píše: ... není to program pro "vážnou práci ..."


Pokud chceš vážnou práci tak proč si nepořídíš Outlook?:)
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 07 čer 2011 17:22

Zdravím ... mi také "sloužil" řádu let a až letos začaly s ním problémy, které shrnuté vypadají takto:


Asi nebylo pochopené oč se mi v dotazu jednalo a tak to zopakuji – neumím to však jednou či dvěma větami a tak:

Před nějakým časem Thb opět přestal být funkční = při pokusu odeslat neb uložit napsaný mail s malou přílohou – cca několik KB - se zobrazilo okno s informací, že je přeplněná ta či ona složka /D.p., O.p., Koncept/ .
Nepomohlo to obligátní doporučení, že je potřeba provádět údržbu složek (nabídka "Soubor/Provést údržbu složek") … a že až po údržbě složek totiž dojde k fyzickému vymazání e-mailů z disku.
Toto doporučení bylo nefunkční = okno s textem o přeplněnosti složek se pak i nadále zobrazovalo.
Ježto výše zmíněné doporučení bylo k ničemu , tak jsem obsah oněch složek doopravdy smazal až v ve sl. App Data ... /v XP to byly D.a.S./ ... : -----> i tak to bylo jen symbolická očista = ve složkách bylo jen po několika KB či MB "obsahu.“
Nepomohla pak ani odinstalace Thb a smazání zbytků programu v registru … a ani nová instalace Thb nepřinesla změnu /!!!/ = stále se zobrazovaly okna o přeplněností jednotlivých složek …
Samozřejmostí bylo nám dostupné vyčištění registru = CCleaner, Wise reg. cleaner, TuneUp Utilities …

Pomohlo až vytvoření nového profilu … pak šlo vytvořit přístup k jednotlivým účtům, naimportovat a doplnit adresář a Thb byl opět funkční, ale jen cca na 1 měsíc.

Pak se najednou při pokusu o otevření Thb začalo objevovat, zobrazovat okno s textem: "Aplikace Thunderbird je již spuštěna, ale neodpovídá. Pro otevření nového okna musíte nejprve ukončit původní proces Thunderbird, nebo restartovat váš systém."
Ve Správci úloh /Aplikace, Procesy/ však nebyl Thb zobrazen a tudíž nemohl být spuštěný … a ani pak ukončený …
Dtto platilo i o registru, kde Thb také nebyl "k vidění“

V poradnách mi bylo doporučené např. toto:
Podívejte se do adresáře s profilem (viz článek Umístění dat aplikací Mozilla), zda se v něm nachází¬ soubor parent.lock. Pokud ano, tak tento soubor smažte.

Provedl jsem průzkum, ale ve zmíněné složce C:\Users\XYZ\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\z2uzo5th.Rene Negro ... soubor parent.lock bohužel - pro mě - nebyl ...

Byl jsem v koncích a opětné používání a využívání Thb jsem řešil vytvořením nového profilu Thb a následně jeho zprovoznění …v krátké době /cca 2 měsíců/ již po druhé …

Ale opět si myslím, že vše není OK:
V sestavě zobrazených všech v PC nainstalovaných programů /Všechny programy/ sice Mozilla Thunderbird byl, ale jako 1. byl zobrazen M. Thb. Nouzový režim a i po pokusu o zobrazení Thb v nabídce Start byl zobrazen pouze Thb- Nouzový režim … a tudíž nešlo do Thb doinstalovat např. Kalendář či soubor České slovníky pro opravy pravopisu …
To mě dost iritovalo a tak jsem v sestavě nainstalovaných programů jednoduše odstranil položku, řádek M.Thb -Nouzový režim a … a je zatím klid = do Thb šlo doinstalovat mi potřebné doplňky.

Je tu ovšem – po dřívějších zkušenostech – opodstatněná obava, že si Thb opět něco "vymyslí“ a že bude opět nefunkční …

PC ve kterém máme nainstalován a využíván Thb, tak tento PC zajišťuje svým podílem funkčnost naší fy … a tudíž každý "výpadek“ kteréhokoliv programů má pak citelný negativní dopad do prosperity naší fy.

Je zajímavé, že pokud jsme používali v PC WinXP, tak s Thb nebyly problémy – po přechodu na Win7 64 bit – cca před rokem – začaly potíže s Thb = občas byl nefunkční, řešili jsme to buď přeinstalací programu neb letos již po třetí přechodem na nový profil.
Kromě THb využíváme ještě i služby WLM a OU – ty "pracují- slouží" bezproblémově od jejich nainstalování do PC s novým OS = Win7 Pro 64 bit
.

No a mě by zajímala osvěta k popsanému problému s Thb v našem PC … musí přece existovat nějaké vysvětlení či popis toho, co mnou uvedené problémy způsobuje …

Jen mě udivuje, že z žádné Poradny /Mozilla,Žive,CHIP,PC-help, PC rady/ jsem nedostal ani jednu "využitelnou" odpověď k řešení či k popisu popsaného "neduhu Thb“ ….

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 07 čer 2011 19:03

To,že nikdo nedokázal poradit tak zřejmě znamená,že se ještě nikdo s takovým problémem nesetkal a já jedu taky na W7 64bit a bez problému.Při čisté instalaci by neměl být tebou zmiňovaný problém.A pokud nedokázali poradit ani tadyhttp://forum.mozilla.cz/ tak nevím.Ještě jedna vychytávka jestli používáš gadget(nevím,jak je to s právy pro firmu)
http://www.gadgetsforvista.net/Gadgets/Mail-and-IM/Wp-Corp-Mail-Checker.html

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 20 čer 2011 14:14

Díky za názor ... ale, ale = v ČR jsou nainstalované a využívané určitě statisíce Thb a nechce se mi věřit, že jedině JÁ bych byl postižen tak, jak jsem to rozvedl v mém dotazu ...

Spíše si myslím, že ani fórum Mozilly už nemá ty dřívější evangelisty, kteří byli sice v radách dost zdlouhaví, ale uměli vesměs vždy poradit ...

A podobně je tomu i v dalších poradnách či fórech = klesá počet znalých a ochotných "rádců" - období tak před 8-mi roky bylo obdobím zcela jiným = moderátoři či rádci měli asi více času a to nejen pro odpovědí na konkrétní dotazy, ale bývaly v těchto místech často i obsáhlé chaty k naznačeným situacím ...

:roll: ------> :smile:

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 20 čer 2011 16:42


Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod El Diablo » 20 čer 2011 17:30

Zkontroluj HDD příkazem CHKDSK c: /x
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Thunderbird nepřijímá maily.
    od Kopusek » 27 čer 2023 08:53 » v Komunikace na internetu
    2
    2620
    od johnfox Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 10:47

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů