Jak uschopnit Thunderbird

...

Moderátor: Mods_senior

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 07 kvě 2011 17:15

V poslední době mě opakovaně "zlobí" THunderbird = nedávno se zobrazovaly okna s informacemi o přeplněností jednotlivých složek /Dor.p., Odesl.p, Koncepty .../ Musel jsem si vytvořit nový profil Thb a pak byl chvíli = cca 1 měsíc - Thb opět funkční ...

Ale od před včerejška se při pokusu o otevření Thb opakovavně zobrazuje okno s textem: "Aplikace Thunderbird je již spuštěna, ale neodpovídá. Pro otevření nového okna musíte nejprve ukončit původní proces Thunderbird, nebo restartovat váš systém."
Nerozumím také "hlášce" o tom, že mám ukončit proces Thb = nevím, kde by se dalo zjistit, že Thb je již či ještě spuštěný ... považuji toto doporučení za výmysl systému či programu ... Restart PC nepomáhá - bohužel !!!

Asi by šlo opět "zprovoznit" Thb možná jeho přeinstalováním neb vytvořením nového profilu - to v krátké době již po druhé /!!!/ - bohužel se před tím nedostanu k exportu Adresáře ve kterém mám od doby nově vytvořeného profilu provedeno hodně změn ... podobná situace = nedostupnost bude pak u odeslané pošty ...

A jen pro doplnění uvádím, že mám OS WIn 7- 64 bit - Professional

Ve fóru Mozilly mi doporučili toto:
Podí­vejte se do adresáře s profilem (viz článek Umístění dat aplikací Mozilla), zda se v něm nachází­ soubor parent.lock. Pokud ano, tak tento soubor smažte.


Provedl jsem průzkum, ale ve zmíněné složce - viz: C:\Users\Rene_Negro\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\z2uzo5th.Rene Negro ... soubor parent.lock bohužel - pro mě - není ...

Pro mě je opakovaná nefunkčnost Thb značně nepříjemná = Thb jsem využíval k "vážné prací" a ne jen k zábavě, kde momentální nefunkčnost něčeho je sice také "nasírací," ale nic to neohrožuje ...

Poradíte - uděláte osvětu ??? ... velké díky

Reklama
Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Orcus » 07 kvě 2011 17:45

Já bych to nelámal přes koleno a rovnou:
A) Zazálohoval profil programem MozBackup.
B) Odinstaloval TB.
C) Pročistil systém CCleanerem nebo nečím podobný.
D) Nainstaloval znova a MozBackupem zase obnovil profil.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 07 kvě 2011 20:10

Soubor-provést údržbu složek.

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Orcus » 07 kvě 2011 20:49

richrichie: a jak to asi udělá ????

viz:

Ale od před včerejška se při pokusu o otevření Thb opakovavně zobrazuje okno s textem: "Aplikace Thunderbird je již spuštěna, ale neodpovídá. Pro otevření nového okna musíte nejprve ukončit původní proces Thunderbird, nebo restartovat váš systém."
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 07 kvě 2011 21:10

Stačí projít správce úloh a proces ukončit nebo použije unlocker.http://www.slunecnice.cz/sw/unlocker/Funguje bez problémů i pod w7.

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 09 kvě 2011 09:28

Díky za doporučení - ale, ale = vstup do Správce úloh byl můj první krok po objevení se nefunkčností THb = bohužel -pro mě - ani v Aplikacích a ani v Procesech jsem neuměl najít zmínku o Thunderbirdu ... a tak nevím co podniknout dále ... :mad: :mad: :mad:

V Procesech jsem zahlédl mi neznámý proces BCU.exe*32 - nevím "co je zač".... :roll:

Zatím jsem si ve WLM nainstaloval některé účty z Thb, ale postrádám samozřejmě obsah odeslané pošty ...

--- Doplnění předchozího příspěvku (09 Kvě 2011 09:39) ---

Orcus píše:Já bych to nelámal přes koleno a rovnou:
A) Zazálohoval profil programem MozBackup.
B) Odinstaloval TB.
C) Pročistil systém CCleanerem nebo nečím podobný.
D) Nainstaloval znova a MozBackupem zase obnovil profil.


Díky - samozřejmě není problémem přeinstalace či vytvoření nového profilu pro Thb ...
Mě by ale zajímala příčina příčina popsaného chování Thb = využívám ho již od jeho vzniku a až letos se opakovaně a brzy po sobě projevila jeho nespolehlivost ... a jak už jsem předtím uvedl, tak si nemohu dovolit využívat nespolehlivý program, který svou labilitou či nefunkčnosti způsobuje velké problémy s dopadem do efektivnosti mé činnosti ... :roll:

A k použití CCleaneru jen tolik = je to "čajíček," který moc v registrech nenajde - daleko účinnější je čištění registru pomoci TuneUP Utilities či pomoci Wise Registry Cleaneru ...

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod El Diablo » 09 kvě 2011 12:14

Zkontroluj chyby na HDD, nemáš TB "přetížený"? Setkal sem se stejným probléme když v TB bylo uloženo více než cca 4GB emailů...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 09 kvě 2011 16:47

Použij ten unlocker.Klikni na C na složku thunderbirdu pravým-unlocker a hned uvidíš jestli nějaký proces drží.
http://jasnapaka.bloguje.cz/760105-jaka-je-maximalni-velikost-slozky-v-thunderbirdu.php
Nebo je promaž růčo.

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 10 kvě 2011 10:30

El Diablo píše:Zkontroluj chyby na HDD, nemáš TB "přetížený"? Setkal sem se stejným probléme když v TB bylo uloženo více než cca 4GB emailů...


Díky za doporučení - Thb nemůže být v mém PC přetížený = cca před měsícem jsem si pro Thb musel vytvořit nový profil a od té doby se se doň ukládaly především dopisy o malinkém objemu KB ...

--- Doplnění předchozího příspěvku (10 Kvě 2011 14:48) ---

richchie píše:Použij ten unlocker.Klikni na C na složku thunderbirdu pravým-unlocker a hned uvidíš jestli nějaký proces drží.
http://jasnapaka.bloguje.cz/760105-jaka-je-maximalni-velikost-slozky-v-thunderbirdu.php
Nebo je promaž růčo.


Díky za doporučení - ale:

- Unlocker nic neprokázal a tak opět "stojím na místě" a se zvědavostí čekám na nějakou radu či osvětu ...

- Mi ani tak nejde o opakované - cca jen po měsíci - obnovení profilu či jen pouhé přeinstalace Thb ... to se dá rychle zvládnout, to ano ...
- A určitě bych opět dokázal - se skřípáním zubů - obnovit plnou funkčnost Thb a oželel bych i ztráty odeslané pošty ... to také, ale ...

- Jde mi o to zjistit co způsobilo v zadání tohoto dotazu popsané chování Thb a jak mu pak příště předcházet či čelit ...

- Používal jsem Thb pro "firemní" korespondenci, kde "vysazení" pošťáka má velký dopad do efektivnosti naší činnost = nemohu si dovolit vést
korespondenci s využívání nespolehlivého pošťáka" ... a proto pátrám po příčinách jeho nedobrého chování ...

- Thb jsem používal od jeho vzniku, prožil s ním jeho počáteční potíže a i po přechodu na Win7 64 bit jsem s ním byl víc jak rok spokojen ... a
teprve před měsícem přestal být funkční a to se v minulém týdnu zopakovalo ...

- Moc mě mrzí to, že v novém fóru Mozilly už nejsou ti dřívější "rádci" = evangelisté, kteří uměli - byť někdy i zdlouhavou osvětou poradit a
pomoci - dnešní fórum si s dotazy "postižených" těžkou hlavu nedělá ...

--- Doplnění předchozího příspěvku (10 Kvě 2011 14:52) ---

Jo a ještě toto = v PC mám ještě z piety či jako funkční zálohu i XP Pro a občas, ne běžně v něm pracuji a tam funguje Thb trvale a bez problémů ...

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 10 kvě 2011 19:24

Já ti nevím,ale mě chodí bez problémů pod W7 a to tam mám spoustu doplňků a vzhledů.Jediný problém,který jsem zaznamenal a byla nutná přeinstalace bylo použití aktualizátoru programu.Po použití byla nutná přeinstalace programu.Když aktualizuju tak stáhnu novou verzi a instal přes starou a bez problému.
http://trunk.mozillamessaging.com/en-US/thunderbird/all.html
Pokud budeš přeinstalovávat tak ti zůstávají skryté složky thunderbirdu.Zkus si je zálohovat a pak smazat po odinstalu programu.Najdeš je (W7)-musíš zobrazit skryté složky-C-users-administrator-appdata-roaming-thunderbird.Snad se zadaří.

Stinger
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 101
Registrován: červenec 08
Bydliště: Kraj Moravsko-slezský
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod Stinger » 11 kvě 2011 17:55

Díky za názor a doporučení ... jak už jsem výše psal, tak Thb využívám "od nepaměti" a problémy - velké - se začaly projevovat až letos ... no a mě by zajímalo to, co mnou popsané situace způsobuje ... tak bych získal přesnější představu o "slabých místech" tohoto pošťáka ...

Vím, že Thb umožňuje instatalací různých doplňků a rozšíření = ty ani tak nepotřebuju - zato ve Ff jich mám několik a moc mi zlepšují využívání tohoto prohlížeče ...

K přeinstalaci Thb asi stejně dojde a jsem docela zvědavý na to, co z dříve funkčního programu bude využitelné = je totiž - dle mě - rozdíl přeinstalovávat funkční program = jedná se pak prakticky o Upgrade na jinou, vyšší verzi a u mě půjde o přeinstalací momentálně opět nefunkčního pošťáka ... jsem zvědavý na výsledek - každopádně však Thb ztratil svou labilitou
pro mě cenu = potřebuju spolehlivý program, který "drží" a nevymýšlí si !!!

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak uschopnit Thunderbird

Příspěvekod richchie » 13 kvě 2011 18:32

Jak jsem ti psal,já ho považuju za bezproblémový a doplňky se hodí-namátkou co používám-profile pass-contakt sidebar-č.slovníky kontrola pravopisu-lightning-display qouta-translator-auto resize jpeg-atd.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Thunderbird nepřijímá maily.
    od Kopusek » 27 čer 2023 08:53 » v Komunikace na internetu
    2
    2618
    od johnfox Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 10:47

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti