Volba databázového systému

...

Moderátor: Mods_senior

EtiAmmos
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Volba databázového systému

Příspěvekod EtiAmmos » 31 led 2011 18:35

Zdravím, mám za úkol vytvořit jednoduchou databázi na jednom PC, kde by byla evidence pacientů a byla by zde možnost tisknout účtenky a karty pacientů. Nároky na zabezpečení, vícenásobný přístup, atd. by byly naprosto minimální. Chtěl bych se zeptat, jaký databázový systém použít, abych nemusel řešit žádnou licenci a nemusel nic kupovat (předpokládám že by se teoreticky mohlo stát, že přijde nějaká kontrola a bude se ptát, co mám za databázový systém). Trochu jsem se koukal, co je napsáno na webu okolo MySQL a docela jsem z toho zmatený - v určitých případech je to zadarmo, ale např. s dalším sw se za to už musí platit. To samé platí u Firebirdu. Nechci to vytvářet v OpenOffice.
Zatím toho o vytváření databází moc nevím, chtěl bych se s nějakým sw naučit, pokud to bude jednoduché a zadarmo pro tento účel.
Děkuji za odpověď.

Reklama
chrris
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Volba databázového systému

Příspěvekod chrris » 01 úno 2011 10:09

Já bych asi zkusil MS SQL, licence EXPRESS je zdarma, ale jsou tam omezení(http://blogs.msdn.com/b/vyvojari/archiv ... ition.aspx).
Pro tvůj případ by to mělo dostatečně stačit! samozřejmě naučit se nějaký programovací jazyk, já bych po zkušenostech doporučil C#!
A jednoduché to vůbec není! Musíš se naučit navrhovat a vytvářet databáze, plus programovat. což ti zabere spusty času než se dostaneš na úroveň, kterou bys potřeboval k vytvoření tvého sw. Ale určitě to zkus, možná tě to pohltí..:-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů