Doporučte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Doporučte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC  Vyřešeno

Příspěvekod Peťa » 05 pro 2010 11:21

Dobrý den,

potřeboval bych nějaký dobrý program, který by mi vyčistil PC od zbytečností atd. Něco jako je Advanced Care System ,ale ten konkrétně nechci.
Děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
HAFcool
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2469
Registrován: říjen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod HAFcool » 05 pro 2010 11:25

CCleaner.

anelopa
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: červenec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod anelopa » 05 pro 2010 11:30

SuperAntiSpywarePro

Uživatelský avatar
smola26
Level 3
Level 3
Příspěvky: 433
Registrován: srpen 10
Bydliště: Dvůr Králové nad Labem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod smola26 » 05 pro 2010 11:39

Ano můžu jenom souhlasit s CCleanerm stahuj verzi 3
A na registry bych mohl doporučit mnou ozkoušený program Win7manager,nebo WinXPmanager
Pokud máš tyto 2 systémy.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Takto vypadá ten manager,rychlý,spolehlivý
Nikdo nikdy nevíme jak tu ještě dlouho budem proto by jsme si měli život užívat

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod Peťa » 05 pro 2010 11:51

Tak jsem si stáhl ccleaner. Není nutné něco nastavovat? Můžu hned čistit?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod Pic » 05 pro 2010 12:13

Klidně. Při čištění registru dělá i zálohu, pokud ji povolíš.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Superior
Level 3
Level 3
Příspěvky: 497
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod Superior » 05 pro 2010 13:43

Dlouhodobě je mezi uživateli Windowsu nejoblíbenější program CCleaner od firmy Piriform, která nabízí velmi kvalitní a rychlý software ZDARMA.

--- Doplnění předchozího příspěvku (05 Pro 2010 13:45) ---

Hned můžeš čistit, ale dej si pozor, ve výchozím nastavení je myslím vysypání koše a vymazání historie internetu, takže pokud je nechceš smazat tak to odznač... Jinak registry si pro jistotu zálohuj...

Uživatelský avatar
brano
Level 3
Level 3
Příspěvky: 507
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Tatry
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod brano » 05 pro 2010 14:10

Keď bude nová verzia CCleaneru, odporúčam si stiahnuť portable - http://www.piriform.com/ccleaner/builds , aspoň ja používam skoro všetky programy, kde to nerobí problém a má zmyslel v portable verzii a tým sa vyhnem zbytočnému nafukovaniu registrov. Ku CCleaneru je dobré ešte si stiahnuť rozšírenie, ktoré umožňuje vyčistenie balastu od programov tretích strán, ale zase netreba všetko bezhlavo pozaškrtávať a vždy sa pozrieť pred mazaním na jednotlivé položky. http://thewebatom.net/programs/ccleaner-enhancer/
Dobrý je aj Iobit toolbox http://www.iobit.com/toolbox.html , čeština http://damnedovycestiny.webnode.cz/preklady/iobit/ je to komplexný nástroj, portable, jeden z najlepších skenov registrov (treba zaškrtnúť hlboký sken), v
Advanced SystemCare je iba v Pro verzii, tu je ten sken free. Netreba samozrejme dať hneď vymazať všetky nepotrebné registre čo nájde, pri prvom skene to môže byť aj niekoľko stoviek alebo aj cez tisíc registrov. Nájdené registre sú označené farebným políčkom podľa stupňa bezpečnosti ich prípadného vymazania, zaškrtnuté sú len tie, ktoré program deklaruje ako bezpečné na odstránenie, ostatné treba zaškrtnúť ručne. To samozrejme predpokladá prehľad o tom, ktorý program si kedy užívateľ inštaloval do PC, či ho tam vôbec ešte má a v takom prípade pomaly po 5 - 10 registrov ( dať zálohovať pred spustením vymazávania) vymazávať a sledovať či je všetko v poriadku a funguje ako má, takže behom nejakého týždňa - dvoch sa dá takto zbaviť niekoľko stovák zbytočných zápisov v registroch.
Celkom silný nástroj na čistenie registrov je tiež http://www.auslogics.com/en/software/registry-cleaner/ , striedam to raz za pár mesiacov, každý nájde niečo naviac ako ten druhý čo sa týka registrov. Alebo sa mi osvedčila aj kombinácie produktov od Wise, disk a registry cleaner, http://www.wisecleaner.com/products.html obidva sú aj v portable verzii, registry cleaner obsahuje aj defragmentátor registrov a disk cleaner zase defragmentáciu disku. Ale zásadou je pri všetkých programoch na čistenie pred vymazaním sa pozrieť na jednotlivé položky a označiť len tie o ktorých užívateľ vie čo sú zač, alebo nechať program v defaultnom nastavení, to je väčšinou nastavené na bezpečné mazanie, lenže v takom prípade si to môže všetko užívateľ vymazať aj ručne a nepotrebuje na to žiaden program, takže si treba nájsť únosnú mieru čistenia. V XP som čistil vehementne a ani nezálohoval a problém som skoro nikdy nemal, prinajhoršom som preinštaloval nejaký program čo prestal fungovať, vo W7 som trošku opatrnejší. Ale keďže nezhromažďujem na disku žiadne súbory, ktoré by som nutne potreboval a nedokázal bez nich žiť, tak si dovolím zariskovať, prinajhoršom preinštalujem. Kto má niekoľko sto GB filmov, hudby a pracovných dokumentov v PC, tak samozrejme musí postupovať oveľa opatrnejšie a veľmi dobre si rozmyslieť čo zaškrtne, kde klikne, lebo v prípade pádu PC nastanú potom problémy.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod Peťa » 05 pro 2010 14:16

Děkuji z vyčerpávající odpověď.

Uživatelský avatar
brano
Level 3
Level 3
Příspěvky: 507
Registrován: prosinec 08
Bydliště: Tatry
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dopručte mi prosím dobrý program pro vyčištění PC

Příspěvekod brano » 05 pro 2010 14:53

Sem - tam je dobré pozrieť v C: Documents and Settings - poprechádzať priečinky App data a opatrne ručne najprv vyhodiť do koša (nechať tam až do ďaľšieho reštaru alebo zapnutia a až keď je všetko v poriadku potom vysypať kôš) súbory patriace k starým programom, ktoré už nie sú v PC, ale to samozrejme predpokladá znalosť užívateľa o tom, ktoré programy má a ktoré už dávno nie v PC. Tam je niekedy aj niekoľko sto MB. Takisto v C: Program files, ostávajú niekedy zvyšky po odinštalovaných programoch v priečinkoch väčšinou s menom odinštalovaného programu. Ale ide o to, že v tých priečinkoch, ako som písal vyššie sú väčšinou nastavenia, takže ak niekedy v budúcnosti užívateľ plánuje program znova nainštalovať, tak ho potom nemusí nastavovať znova tak ako bol zvyknutý.
Registre sa dajú ručne prečistiť : HKEY CURRENT USER - Software , programy ktoré už nie sú v PC, ale len tie o ktorých užívateľ vie, že už ich nemá, ale samozrejme zálohovať register a až potom ho vymazať. Ináč v registroch sú niekedy programy pod iným menom, napríklad veci od Paragonu sú v registry Trolltech (už neviem či s jedným alebo dvoma l :D ) atď. takže treba rozklikať postupne všetky registre a zistiť čo sú zač a ak si užívateľ nie je istý tak nechať tak, radšej pár zbytočných registrov ako problémy. Sem - tam registre defragmentovať a tie zbytočné tam nejak ani nevadia.
HKEY LOCAL MACHINE - SOFTWARE - to isté ako v predošlom prípade.
V CCleaner ešte môžeš zaškrtnúť staré Prefetch dáta, je to dole na karte Windows pod rozšírené. Je zbytočné aby v Prefetch dátach viseli súbory programov, ktoré sa majú pri štarte prioritne načítavať systémom a pritom už daný program dávno nie je v PC.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový notebook, dobrý poměr cena/výkon
    od drdr321 » 06 bře 2024 17:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1078
    od drdr321 Zobrazit poslední příspěvek
    07 bře 2024 14:30
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1241
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • XBOX X - doporučte hru pro deti Příloha(y)
    od michal84 » 04 pro 2023 18:08 » v Herní konzole
    27
    9391
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    30 pro 2023 18:10
  • Program ONVIF, IP cam
    od NIESRA » 16 pro 2023 20:21 » v Vše ostatní (sw)
    6
    902
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    17 pro 2023 09:11
  • Program na střídání videa Příloha(y)
    od lukas212 » 10 dub 2024 11:01 » v Design a grafické editory
    14
    1987
    od lukas212 Zobrazit poslední příspěvek
    14 dub 2024 19:50

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů