Dávková konverze JPG do 1 PDF ? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dávková konverze JPG do 1 PDF ?

Příspěvekod Fucza » 16 zář 2010 17:33

Zdravím.
Pdf Creator používám pravidelně a doposud s ním nebyly žádné problémy. Vždy potřebuji spojit více naskenovaných stránek (jpg) do 1 pdf. Dělal jsem to trochu zbytečně složitě, po jednom snímku jsem kliknul pravým a z kontextového menu jsem vybral Vytvořit pdf a bitmapový soubor s Pdf Creator. Po načtení prvního jpg jsem dal Čekat ve frontě a postupně si tam dal všechny pěkně po sobě. Když jsem to dával hromadně, v tom listu to bylo kolikrát přeházeně a složitě jsem to pak musel rovnat. Nyní mi to hned při druhém jpg hází následující error. Aktualizované to mám, mělo by to šlapat. Ale vypadá to, jako by záleželo na tom, kde (v jaké složce) jsou jpg umístěny. U některých jinde to jede, u některých zase ne. Už jsem si říkal, že zkusím pohledat něco jiného, ale pro hromadnou tvorbu se mi nic podobného najít nepodařilo. Díky za radu.
creator.jpg


Na přání autora dotazu upraven název. Pic

Reklama
Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PdfCreator - najednou nefunguje

Příspěvekod Fucza » 02 říj 2010 17:56

OK. Nikdo zatím nepřišel s nějakým nápadem a dělá mi to, i když ho odinstaluju a nainstaluju znova.

Takže trochu měním otázku.
Doporučte nějaký free prográme k hromadné konverzi JPG do 1 pdf.
Perfektní jsou programy JPG TO PDF (je více různých se skoro stejnými názvy), ale ty shareware tam dávají ty blbý nápisy, kterých se jde zbavit až po zacálování.
A tento je snad zadara, ale třeba tento: http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/prace_se_soubory/prevody_souboru/jpeg-to-pdf/
tvrdí, že podporuje dávkové zpracování jpg, ale není to pravda (nebo sem na to alespoň nepřišel)
Už nevím, jak bych se strejdy Googla zeptal a nic se mi nedaří vyšťourat.

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PdfCreator - najednou nefunguje

Příspěvekod Sender » 02 říj 2010 18:12

Fucza >
Před několika lety jsem psal freeware program na generování PDF s obrázky.V programu je možnost nastavení velikosti každý stránky,přesný umístění obrázku,možnosti zmenšování obrázku.Kdyby jsi nic nenašel,napiš -kouknul bych s po něm.

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PdfCreator - najednou nefunguje

Příspěvekod Fucza » 03 říj 2010 13:57

sender: Za nabídku díky. Jak to tak vidím, budu ti muset brzo napsat:-D Zatím jsem celkem překvapen. Přes flešku jsem si přetáhl jpg do notebooku, ze stahuj stáhnul Pdf Creator a hází to stejnou chybu (screen výše). Sice nechápu, jak to může dělat jpg obrázek, ale budiž, asi ano.
Nechce se mi věřit, že by neexistovalo nic, co umí třeba 100 jpg (ofocené přednášky) vzít a spojit do 1 pdf tak, aby tam nebyl blbej nápis 3x na každé straně, přes kterej to nejde přečíst a byl to freeware.
Tomu sice nevěřím, ale asi budu muset začít :oops:

pro adminy: Šlo by změnit nadpis fóra na třeba Dávková konverze JPG do 1 PDF ?
Pdf Creator jsem již zavrhl a nějak se v té soukromé poště nemůžu vyznat, komu vlastně napsat. Jestli jde, díky.

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PdfCreator - najednou nefunguje

Příspěvekod Sender » 03 říj 2010 17:08

PDF Creator používám řadu let,nikdy žádnej problém.Nechce se mi věřit že takhle zlobí.Existují i komerční virtuální PDF tiskárny ( http://www.mokry.cz/fineprint/pdffactory.php ).
Můj program je založenej na komponentách powerPDF od Takeshi Kano ( http://www.est.hi-ho.ne.jp/takeshi_kanno/ ) Ten Japonec napsal i LibHaru ,ale u obou jsou problémy s diakritikou,což je v tvém případě jedno.

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávková konverze JPG do 1 PDF ?

Příspěvekod Fucza » 03 říj 2010 19:58

Mě to taky dobré 2 roky šlapalo v pohodě, ale nyní toto a nějak nevím proč.
To, že existují komerční tiskárny vím, ale nehodlám za něco, co využiju desetkrát do roka platit. To co si postnul (to první) stojí skoro litr.
K tomu druhému netřeba komentáře, vůbec nevím o co tam jde :D
Celkem se mi líbí jeden z těch programů Jpg to Pdf, je shareware a do zakoupení tam vkládá ty nápisy, ale je jednoduchý na ovládání a načte najednou celou složku - paráda, ale free není.

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávková konverze JPG do 1 PDF ?

Příspěvekod Sender » 03 říj 2010 20:34

Určitě by to šlo vyřešit s PDF Creatorem,ale po netu se to špatně řeší.
Nezkoušel jsi třeba OpenDffice ? Tuším že umí export do PDF.( http://download.openoffice.org/index.html )

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávková konverze JPG do 1 PDF ?

Příspěvekod Fucza » 04 říj 2010 15:08

To snad umí i Word 2007, ne?
Jde o to, že stovku jpg obrázků nebudu strkat do "wordu" abych to pak převedl. To bych s tím měl víc práce než se spokojit s jpg snímky. Nebo jsem to špatně pochopil?

Uživatelský avatar
Sender
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 700
Registrován: leden 07
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávková konverze JPG do 1 PDF ?  Vyřešeno

Příspěvekod Sender » 04 říj 2010 16:09

Aha,tak to jsem špatně pochopil.V tom případě by ti nepomohl i ten můj prográmek.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • DVD konverze
    od Aschonfeld » 01 bře 2024 09:13 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    4
    2023
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 bře 2024 12:20

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů