Nastavení AMI Bios Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nastavení AMI Bios

Příspěvekod Jan Pašek » 01 zář 2010 11:09

Mám na stole Pc co trpí náhodnými ztrátami dat momentálně jsem vyměnil baterii na MB a jde mi o kontrolu nastavení BIOS kompletní téma a potřebné údaje ZDE
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 01 zář 2010 22:50, celkem upraveno 2 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola nastavení Bios

Příspěvekod jaro3 » 01 zář 2010 11:14

Celé jsem nečetl , zkoušel si hodnoty v BIOSu nastavit na default?
Klikně můžeš jednu RAM vyndat , i když jsou dual. Nechej vždy jednu v prvním drive a pak tu druhou dej na to samé místo.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola nastavení Bios

Příspěvekod Jan Pašek » 01 zář 2010 13:53

Jaro default tam v podstatě je jen sem nastavil větráky, vypnul úvodní obrázek a nastavi pořadí bootování disků a sviňa pípá
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola nastavení Bios

Příspěvekod jaro3 » 01 zář 2010 14:35

Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kontrola nastavení Bios

Příspěvekod Jan Pašek » 01 zář 2010 22:48

Pípání vyřešeno viz původní téma.
Nyní pomalé čtení disku v BIOS zapnut SATA - IDE emulátor disk se hlásí jako ATA. Děsně to zpomaluje čtení. Neumím vypnout tu emulaci. Rada PLS. Podklady viz původní téma.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení AMI Bios

Příspěvekod Pic » 01 zář 2010 23:58

Nevím proč to řešíš ve dvou tématech. Nečetl jsem původní téma, ale pokud jsi chtěl funkční SATA měl jsi instalovat na vyzvání při instalaci driver SATA. Je zpravidla na CD k základní desce a je třeba jej překopírovat na disketu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení AMI Bios

Příspěvekod Jan Pašek » 02 zář 2010 13:44

Víš k těm dvěma tématům jistě jsi si všiml že to má pokaždé jiný předmět Původní téma je souborem problémů které mohou vést ke ztrátám dat Naproti tomu toto téma má řešit pouze jeden problém. Třeba je někdo kdo se nevyjárří k výpadkům dat ale jak nastavit BIOS by věděl. Jen jsem ještě nevychytal jak rádce přesměrovat do původního tématu. Kdyby tu nebyla za prvním příspěvkem žádná odpověď okamžitě jak dostanu nějaké odpovědi do původního tématu dám tu místo vyřešeno smazat. Tolik tedy ke zdvojování témat.

Co se týče integrace ovladače dle tvé rady a tvého dotazu viz původní téma (již za moment)
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nastavení AMI Bios  Vyřešeno

Příspěvekod Jan Pašek » 10 zář 2010 03:48

Po tom co sem si vzpomněl na dvě rčení "Učit se, učit se...řekl Lenin když propad ve třetí třídě" a "Kdo se moc ptá málo Googlí" mohu i toto téma uzavřít myslím že jsem si bios dokonale osahal a už jej zas dlouho nechci vidět.

Přišel sem třeba na to že pokud mám hlučné větráky než je vyměním nejprve překontroluji nastavení v BIOS a pokud bude v pořádku pak teprve přistoupím k výměně.

Pokud PC pípá nemusí to vždy nutně znamenat chybu ale může ohlašovat detekované zařízení v USB prostě sem se v to hezky hloubkově povrtal tak snad mi v hlavě zůstane i něco pro příště.

Téma uzavírám a dík všem za spolupráci.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém BIOS asi Příloha(y)
    od Styxik » 21 říj 2023 15:25 » v Problémy s hardwarem
    1
    832
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    21 říj 2023 15:36
  • Sekající se bios
    od Jan Čermák » 23 led 2024 15:24 » v Problémy s hardwarem
    1
    759
    od JuRas Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 17:53
  • SSD M.2 (bios vidí,správce také) Windows ne... Příloha(y)
    od Spooner3 » 15 kvě 2023 21:04 » v Problémy s hardwarem
    6
    763
    od Spooner3 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 19:59
  • VDDIO a VDDQ voltáže BIOS
    od krcky » 06 úno 2024 18:46 » v Problémy s hardwarem
    0
    524
    od krcky Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 18:46
  • Reset BIOS před každým spuštěním PC
    od sasshrek » 27 lis 2023 13:49 » v Problémy s hardwarem
    6
    980
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 19:07

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 9 hostů