Licencování softwaru - jak na to?

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
skunkicz
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 653
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Licencování softwaru - jak na to?

Příspěvekod skunkicz » 10 črc 2010 18:01

Řekněme, že programuju SW a chci se vydat cestou FREE respektive až OPEN-SOURCE programů.

koukal jsem se sem

http://www.opensource.org/licenses/category

Mým cílem je, aby program využíval licenci, která by splňovala toto
- uživatel může libovolně kopírovat můj software publikovat jej na internetu (ZDARMA)
- u softwaru bude přiložen SOURCE (zip soubor s celým VB2008 SOLUTION)
- uživatel si tedy může ZDROJ zkompilovat a libovolně upravovat
- uživatel NESMÍ zdroj ani binární soubory původního softwaru prodávat či vydávat za svoje či se na nich jinak obohacovat
- pokud uživatel pozmění ZDROJ, tak jej NESMÍ publikovat, a to ani se zmínkou o ORIGINÁLNÍM tvůrci (tj. zmínka o MĚ), neboť zdroj bude sloužit POUZE jako detajlní ilustrace funkcionality softwaru

Jakou licenci tedy podle požadavků vybrat? Případně vyberu-li řekněme GPLv3, tak pouze stačí, pokud její plné znění uvedu do instalačního procesu (uživatel MUSÍ pro funkci SW potvrdit souhlas) a to k naplnění funkce licence stačí??? Či co je třeba dalšího podniknout, aby bylo vše ohledně licence tak, jak má???
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

NB: Intel Pentium DC, 3GB RAM, Ati Mobility Radeon HD4570, 250GB HDD - Windows 7 + Archlinux

Reklama
Uživatelský avatar
skunkicz
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 653
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Licencování softwaru - jak na to?

Příspěvekod skunkicz » 10 črc 2010 20:03

už jsem něco sám zjistil tady

http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html

a nutno dodat, že jsem si značně rozšířil obzory....třeba tahle stať

Kód: Vybrat vše

How do I get a copyright on my program in order to release it under the GPL?

Under the Berne Convention, everything written is automatically copyrighted from whenever it is put in fixed form. So you don't have to do anything to “get” the copyright on what you write—as long as nobody else can claim to own your work.


celkem mazec...můžeme copyrightovat celkem divoce......
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

NB: Intel Pentium DC, 3GB RAM, Ati Mobility Radeon HD4570, 250GB HDD - Windows 7 + Archlinux


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů