drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

...

Moderátor: Mods_senior

honzc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod honzc » 20 kvě 2010 16:23

Dobrý den.

Mám notebook FUJITSU Amilo Xi 3670 (http://www.alza.cz/fujitsu-amilo-xi3670 ... 150104.htm) a chtěl bych Vás poprosit o pomoc i instalací driverů.

Jelikož se v tom příliš nevyznám, tak bych se Vás předem chtěl zeptat, zda-li neznáte nějaký spolehlivý program, který proscanuje pc, zjistí chybějící drivery a nabídne je ke stažení?

Koukal jsem samozřejmě na stránky FUJITSU http://ts.fujitsu.com/support/downloads.html . Když si vyberu můj ntb a nechám si zobrazit dostupné drivery, tak se zobrazí podle zařízení (DVD, Audio, Graphic, ...), nicméně je toho tam na mě příliš a navím, co přesně bych si měl stáhnout na nainstalovat. Třeba v sekci Graphic jsou dostupné tyto 3 ovladače:

GeForce GT 130M
Mobile Intel® 45 Express Chipset Family
NVIDIA Hybrid Graphics

První z nich mi nainstalovat nejde, při pokusu o instalaci to vždy skončí chybovým hlášením: "Program Nastavení NVIDIA nenalezl žádné ovladače, které jsou kompatibilní s vaším současným hardwarem. Nastavení bude nyní ukončeno." Navíc ten druhý driver snad ani není ke grafické kartě(?). Alespoň dle názvu to je driver k chipsetu a chipset nemá s grafickou kartou nic společného a měl bych tedy mít samostatný driver pro chipset a grafickou kartu. Je to tak? Pokud ano, tak nechápu, proč mají driver k chipsetu c sekci Graphic. Poslední driver sice šel nainstalovat, ale poté probíhal strašně dlouho povinný restart (asi 30 minut), tak jsem pc raději restartoval a driver odinstaloval v nouzovém režimu.

Dále jsem koukal na stránky NVIDIE http://www.nvidia.com/object/notebook_w ... _whql.html . Bohužel NVIDIE zjevně moc nepodporuje některé notebooky, což potvrzuje i poznámka:

"The following notebooks are not supported in this release:

1. Notebooks supporting Hybrid Power with Intel chipsets.
2. Fujitsu notebooks – support will be added in a later release. Fujitsu Siemens (FSC) notebooks are supported in this release."

takže se svým ntb mám nejspíše smůlu.

Za pomoc budu strašně rád, předem děkuji.

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod Žbeky » 20 kvě 2010 16:27

Ten intelácký je správně nadepsaný jako chipset, protože to je integrovanou grafiku, která je s chipsetem společná.

S tou nVdii máš asi opravdu teď smůlu a musíš počkat až vydají podporu na hybrid i tvůj notebook
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

honzc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod honzc » 20 kvě 2010 16:47

Díky za odpověď. Ještě jsem našel tuto diskusi http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... 8e5dcc5735 tak možné ještě jednou zkusím nainstalovat NVIDIA Hybrid Graphics. Jestli to dobře chápu, tak bych si měl nainstalovat jak Mobile Intel® 45 Express Chipset Family (driver k interní grafice etc.) a zároveň NVIDIA Hybrid Graphics?

honzc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod honzc » 20 kvě 2010 17:03

Ještě se chci zeptat, zda-li neexistuje nějaký program (nebo to lze zjistit nějak pomoc OS), který by mi řekl, jestli dané ovladače fungují správně? Nebo jak to poznám?

Jinak používám 64 bitový Windows 7, koukám, že jsem to zapomněl uvést.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod Žbeky » 20 kvě 2010 17:59

Jestli pracují správně zjistíš ve správci zařízení. Rovněž zjistíš jestli máš od všeho ovladač
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

honzc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod honzc » 20 kvě 2010 18:58

Díky.

honzc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: květen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod honzc » 20 kvě 2010 19:26

Ještě mám jednu otázku. Při nainstalování Windows se mi ve Správci zařízení zobrazuje, že na tu integrovanou grafiku je již ovladač nainstalován...windows tedy obsahuje na DVD nějaké ovladače, které si sám nainstaluje nebo je to nějak upravené DVD se základními ovladači?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod Pic » 21 kvě 2010 00:53

Win7 některé ovladače již obsahuje, ale dokáže je také vyhledat na netu a nainstalovat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

mytch
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: drivery k ntb FUJITSU Amilo Xi 3670

Příspěvekod mytch » 15 srp 2010 11:41

Dobrej.Taky se na něj chystám zrovna do Alzy a tak mi není jasné v čem je problém.Je prodávan se systémem a tak předpokládám že ovladače jsou na céčku v kolonce Drivers jako tomu bylo u XA 3530.Pokud tomu tak není čemuž bych se divil tak by to bylo na vrácení nebo instalaci prodejcem předpokládám. Nashle.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • nový zdroj pro kancelářský PC - Fujitsu Příloha(y)
    od Sigmaczek » 27 srp 2023 15:09 » v Problémy s hardwarem
    3
    1491
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    19 lis 2023 18:31
  • Pomůže mi někdo rozjet server Fujitsu Primergy TX1320 M3 ?
    od roninn » 10 srp 2023 16:58 » v Vše ostatní (hw)
    2
    1509
    od roninn Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 21:18

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů