Prohlížeče internetu - 5 otázek

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Myloš » 15 kvě 2010 21:09

Anonym píše:O Safari jsem slyšel samí negativa. Myslíte, že tento prohlížeč má úroveň? Děkuji všem :bigups:

Ono jde asi o to, že je Safari původně pro Macintoshe, kde je svázaný s operačním systémem, jehož vlastností využívá, zatímco pod Windows nemůže. Takhle to bylo (nevím jak teď) třeba se zoomem – na co mám mít prohlížeč možnost zoomovat stránku, když je zoom standardní součástí operačního systému.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod El Diablo » 15 kvě 2010 21:23

Ctrl+kolečko mě funguje všude... Nebo máš na mysli něco jiného?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Tholus » 15 kvě 2010 21:23

Zatím pořád používám Firefox (bez doplňků, většina doplňků sice usnadní práci, ale má to pak nějaký následky, radši si 2x navíc kliknu), už pěkně dlouho. Hlavně kvůli tomu, že má přehledný řazení záložek (oddělovací čáry atd.), nepadá, má malou spotřebu RAM (hlavně při otevření více panelů, v porovnání s ostatními prohlížeči - využívám při hraní her) a stránka se "neseká". Zkoušel jsem Chrome, už několikrát, ale například při scrollování Facebookem byl Chrome zasekanej. No a se vzhledem jsem spokojený, nepřekvapí, ale ani neurazí. Ale vše záleží (podle mě) na zvyku.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Myloš » 15 kvě 2010 21:38

El Diablo píše:Ctrl+kolečko mě funguje všude... Nebo máš na mysli něco jiného?

Já měl na mysli první windowsí porty tohohle prohlížeče; a to ještě z doslechu.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Pic » 15 kvě 2010 22:03

Firefox je prohlížeč, který mi vyhovuje, protože mi sice nabízí mnoho doplňků, ale využíván jich jen několik a to především ty, které potřebuji a neovlivňují nepříznivě činnost Firefoxu. Právě přemíra různých instalovaných a ne vždy využívaných doplňků, často zhoršuje jeho činnost. Proč si instalovat doplněk, který využiji jen občas.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod X » 15 kvě 2010 22:14

Anonym píše:Ale abych toho docílil kvalitního Firefoxu, tak musím stáhnout desítky pluginů, které zas*rou komp a ramky a odrazí se to narychlosti, nemyslíte?


Záleží co ti vyhovuje, jestli jsi spokojený s Operou, je zbytečné chodit jinam. Ale můžeš přece používat i více prohlížečů. Firefox mi vyhovuje ale osobně více, protože si ho mohu nastavit podle svého gusta. A na počtu doplňků nezáleží tolik, jako na kvalitě doplňků, můžeš mít desítky (50-70) a frčet si docela dobře. Pak nainstaluješ nějaký mizerný nebo ne dobře optimalizovaný a poznáš to docela rychle. Prostě je to o hraní a štělování ... jinak doplňky jsou v převážné míře prťavé a co si my nainstalujeme do Firefoxu dodatečně, ti už v Opeře najdeš při instalaci a odinstalovat to na rozdíl od nás nemůžeš.

Uživatelský avatar
alonzo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 151
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod alonzo » 16 kvě 2010 08:53

Používám Operu 10.53 a naprostá spokojenost, přešel jsem od FF který mi začal zlobit (spuštění trvalo třeba i minutu). Teď po reinstalu by možná běžel už normálně, ale Opera mě nadchla a už se vracet nebudu.

Myloš píše:...v případě internetového bankovnictví Firefox, protože mi bankovní systém České spořitelny u Opery hlásí, že ji nemá rád a že za nic neručí.


Myloši, kde ti co hlásí, já používám Servis24 od ČS na Opeře a žádné varování jsem neviděl, si mi dal brouka do hlavy :shock:

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Myloš » 16 kvě 2010 12:40

alonzo:
Nojo, tak teď už je to bez hlášky. Ono to bylo asi s nějakou starší verzí. To jsem rád za upozornění – zas odpadá jedno zbytečné „přehazování“ prohlížečů.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
Anubides
Level 2
Level 2
Příspěvky: 208
Registrován: květen 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Anubides » 16 kvě 2010 12:54

Já zkusil zatím Firefox, Operu, Maxthon, Safari, IE a Chrome a beztak z této skupiny vyšel vždy nejlépe Firefox. A proč? Od verze 3.5.9 je rychlejší, od nejnovější verze 3.6.3 ještě víc, má spoustu skvělých pluginů, kde prvotní výběr možná zabere půlhodku až hodku, ale stojí to zato. A navíc, má parádní Personas skiny, které dělají FF mnohem stylovějším. Za mě tedy určitě FF už 3 roky :-D

Ale dodám, že dobrá věc je kombinovat Firefox, Chrome a IE8. Ono občas narazíte na stránky, kde se FF ani Chrome necítí dobře a IE je tam jako doma :D
Skříň: noname - Procesor: AMD Ryzen 5 2600 - Paměť: 8GB DDR4 - HDD: 1x 120 GB SSD a 1x 256 GB - Grafika: MSI RADEON RX580 8 GB ARMOR - OS: WIN 10 PROFESSIONAL OEM - Klávesnice: Trust silent - Myš: Genius Scorpion
Sluchátka: Lewitz HP710 a Intezze cliq.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod Myloš » 16 kvě 2010 13:00

Pokud poskytují prohlížeče +- vyrovnaný komfort, pak záleží hlavně na to, na co si člověk navykne.
Přecházet na jiný prohlížeč od člověka vyžaduje daleko větší úsilí, než když s nějakým začínal – abych přecházel na jiný, to by mi musel ten „zázračný nejlepší prohlížeč“ umět třeba uvařit kafe a uklidit v pokoji ;-)
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Prohlížeče internetu - 5 otázek

Příspěvekod X » 16 kvě 2010 13:47

Myloš píše:... to by mi musel ten „zázračný nejlepší prohlížeč“ umět třeba uvařit kafe a uklidit v pokoji ;-)


Na to si pořiď Cylona :lol:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    8314
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • Nastavení prohlížeče fotek
    od Alvakim04 » 23 srp 2023 10:40 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2937
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    18 zář 2023 08:42
  • Přemostění internetu
    od Tukan » 13 čer 2023 16:46 » v Administrace sítě
    9
    3058
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    15 čer 2023 15:19
  • vypadky internetu Příloha(y)
    od michalnet » 25 čer 2023 10:41 » v Administrace sítě
    10
    3087
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    03 črc 2023 19:18
  • O2 - výpadky internetu
    od martyy » 19 pro 2023 18:15 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1463
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:31

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů