Stahováni web stránek-Offline Exporer Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Stahováni web stránek-Offline Exporer  Vyřešeno

Příspěvekod Pepe. » 17 pro 2009 18:05

Ahoj lidi,
řeším problém ohledně stahování webových stránek včetně odkazů.Vlastně chci jen přímé pokračování stránky(tématu) a ne všechny odkazy,které ze stránky vedou.Tedy stáhnout všechny stránky které navazují na tu první (jako příběh,no).
Např.zde http://www.motorkari.cz/cestovani/cesto ... 14006.html chci stáhnout ten cestopis,tzn.všechny jeho pokračování.
Použil jsem program Offline Explorer,ale i když se ho snažím nastavit,tak ve výsledku dostanu hromadu dalšího smetí okolo.Nastavení Stahovat jen z http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/norsko/ nepomáhá,protože touhle adresou začíná cestopisů víc.
Používáte někdo jiný program nebo je možné po stažení to nějak pročistit-vymazat nechtěné odkazy?

Doufám,že je to trochu srozumitelné,píšu ve spěchu,pardon a díky za rady :bigups:

Reklama
Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Stene » 17 pro 2009 18:30

Jo ve spěchu. Nevím jak chceš danou stránku stáhnout bez určitých odkazů, to prostě nejde. Otevři si zdrojový kód stránky a stáhni si ten kód + jeho css styly. Ulož na local a otevři. Pak podle sebe uprav.

Nebo jsem tě špatně pochopil?

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Pepe. » 17 pro 2009 18:47

Hmmm....ve zdrojáku se nevyznám,ale stejně nevím,jestli jsi mě pochopil.
Přes prohlížeč můžu uložit jednu,právě prohlíženou stránku.Pak otevřít další (pokračování té první)a zase ji uložit.Pokud je ale těch pokračování třeba 10 a víc nebo to chci dělat častěji,tak je to časově zatraceně náročné.

Offline Explorer umí uložit kompletní webovku včetně funčních odkazů.To znamená,že bych si mohl na HDD uložit třeba celé forum PC-HELP (teoreticky i celý internet jedním kliknutím).Ale já nechci,aby z té původní webovky fungovaly všechny odkazy,to mi za chvilku pár takových stránek zabere celý disk.Chci pouze některé,a to pokračování na další stranu a ne odkaz "někam bokem"
Takže jde před downloadem vybrat,že chci mít "aktivní"pouze některé odkazy?
Uff...snad je to lépe vysvětlené.

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Stene » 17 pro 2009 18:58

Nejde to nastavit, pochybuju, že ti to zdroják upraví tak aby nějaké odkazy fungovaly a nškteré ne. Jinak jedna stránka (průměrná) má asi 5-20kb.. Pochybuji, že by ti za chvilku zaplnili disk. A jinak celkově jsem o stahování webů moc neslyšel - takže ti možná poradí někdo zkušenější.

Pokud chceš stahovat web, dále ho používat a mít ho aktivní tak se nauč html a udělej si svůj vlastní web. Pokud budeš pořád stahovat a obnovovat tak se z toho zblázníš.

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Pepe. » 17 pro 2009 19:09

Jedno stažení webovky mi včetně obrázků (které tam chci) sežralo skoro 15 MB-závisí to právě na počtu těch odkazů.
Chci to dělat proto,že některá témata mě dost zajímají a chci je mít uložené,k dispozici kdykoliv i bez internetu,atd...

S tím ukládáním je mi to tedy jasné,-aktivní budou všechny odkazy.Takže teď-jak to po uložení promazat,aby mi aktivní zůstaly jen ty,které potřebuji.
Ty programy,které se pro ukládání používají, jsou např.zde http://www.slunecnice.cz/internet-komun ... rohlizece/

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Stene » 17 pro 2009 19:10

15MB zabírají hlavně obrázky. A k čemu by ti vadily ty odkazy, které tam nechceš?

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Pepe. » 17 pro 2009 19:31

Vadí mi proto,že vedou na spousty dalších stránek,kde jsou další a další obrázky a tím to žere další místo.
Např.u toho cestopisu http://www.motorkari.cz/cestovani/cesto ... ?kid=10760 to díky shodné počáteční adrese: http://www.motorkari.cz/cestovani/cestopisy/norsko stáhne i první stránku spousty jiných cestopisů.A při stahování třeba 10-tistánkového tématu to stáhne opravdu spousty dat,protože se z každé stránky z těch deseti stáhne i cíl každého odkazu.
Určitě to nemůžu jen tak ručně promazat,potřeboval bych v tom stahovači (Offline Explorer) vybrat nechtěné odkazy a on aby sám "vyextrahoval" a vymazal všechny složky a soubory náležející k cílové stránce nechtěného odkazu.
Takže zná někdo Offline Explorer nebo jiný program pro stahování kompletních webovek?

No,snad to chápeš,nevím,jak to lépe popsat.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod X » 17 pro 2009 19:42

Můžeš ještě zkusit:

Teleport Pro 1.58+CZ

Firefox + plug-in: ScrapBook

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Pepe. » 17 pro 2009 19:48

Vyzkouším,díky.Mozillu používám,

Gigic2255
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: listopad 07
Bydliště: HK
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Gigic2255 » 20 pro 2009 18:29

Zkus toto

Kód: Vybrat vše

http://www.httrack.com/
, ma siroke moznosti nastaveni, kde si celkem podrobne urcis a odfiltrujes, co a kam chces z webu stahnout, pouze nevis velikost a jak dlouho se bude vse stahovat ( kdysi jsem to s uspechem parkrat pouzil na nejake encyklopedie )....
stahovanim webu muzes ale trosku provozovateli udelat problemy kvuli stalemu zatezovani web serveru, kam program neustale odesila pozadavky a zatizi jej natolik, ze se na nej treba bezny uzivatel nedostane....

Uživatelský avatar
Pepe.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 203
Registrován: leden 07
Bydliště: Burton on Trent
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Stahováni web stránek-Offline Exporer

Příspěvekod Pepe. » 20 pro 2009 18:39

Používám Firefox,takže plug-in ScrapBook se mi krásně osvědčil,díky možnosti omezit stažení jen těch webovek,které mají v názvu určitý řetězec.
Díky moc všem za každou radu!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • DECO - M4 blokovani stranek
    od MK_Vs » 15 srp 2023 10:27 » v Sítě - hardware
    10
    2717
    od MrVoltz Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 15:46
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    608
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů