oskenovaná kniha v jpg do Pdf? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 09 pro 2009 22:09

Zdravím. Nevím jestli jsem ve správné sekci. Chtěl bych se poradit. Oskenoval jsem si knížku, mám snímky v jpg a chtěl bych z toho nějak jednoduše udělat pdf. Nemáte někdo easy tip? Existuje jakýsi program Jpg to Pdf, ale ten se mi nějak nezdá. Hlavně mi jde o to, aby se mi nějak nepřeházely stránky atd. Díky.

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Myloš » 09 pro 2009 22:13

  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 09 pro 2009 22:19

Asi su natvrdlé:-)

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Myloš » 09 pro 2009 22:33

Jak, natvrdlé? To ti nestačí ty odkazy z gůůgla?
Pak máš ještě možnost (i když to už je trochu drbání levou nohou za pravým uchem) použít OpenOffice – normální textový dokument, na každou stránku vložit obrázek (jako ve Wordu) a pak jedním tlačítkem uložit jako PDF.

Případně:
Umí to i velmi elegantně Zoner Photo studio - včechny naskenované obrázky jpg dáš do jedné složky a pak přes záložku Zoneru Publikovat-Tisk a export- atd....
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 09 pro 2009 22:44

Aha. Mi nedošlo, že je to klikací ten plantážník, ale to sem samo již hledal, ale ten první odkaz je program Jpg to Pdf, kde je sice uvedeno, že podporuje dávkově jpg, ale není to pravda, nebo mě to alespoň nejde, a potřebuju cca 200 souborů převést do 1 pdf¨, musel bych vytvořit 200 pdf a pak, dál? Takže s tím open officem ani wordem to nevidím jako dobrý nápad. Co sem tak googlil, tak sem našel nějaký tip na Zoner na fotky, že to umožňuje, ale nejni zadarmo, i když na vyzkoušení by to šlo.
Určitě to musí jít jednodušeji, než házet 200 obrázků do wordu.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Myloš » 09 pro 2009 22:52

Ten článek z Živě, který jsem v předchozím příspěvku citoval, je také z odpovědí gůůglu – hned z první stránky. Ono to chce si projít víc výsledků a nespokojit se s prvními. Jistě najdeš.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 09 pro 2009 23:02

JJ. Možná. Stáhl sem další 3, něco sou dema a většina omezuje konvertování na max. pár snímků najednou. Psal sem sem dotaz proto, že tu může být někdo, kdo s tím má zkušenost.
Nakonec jsem stejně zjistil, že potřebuju těch 200 snímků překlopit o 45stupňů, což bych též chtěl udělat najednou, ale v Gimpu nemůžu přijít na to jak, ale to si pohledám a snad najdu.
Nyní zkouším jeden tip, na který jsem narazil, Pdf Creator
http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/s ... npvqta2vi1
Akorát sem nepochopil, proč to jde jen s XP.
Díky

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 10 pro 2009 13:14

Zdravím.
Tak se mi podařilo ty fotky překlopit pěkně najednou, ale vyhořel jsem s převodem do Pdf.
K ničemu jsou programy JpgtoPdf a další Jpg toPdf Creator. Nelze převést více fotek najednou. U toho druhého se alespoň všechny načetly do programu, sice jsem je musel ručně popřehazovat (názvy jpg souborů jsem dával 01,02,03,....99,100 (a tam byl problém, že mi to ty stovkové řadilo za patřičné desítky, ale už vím, že příště budu číslovat 001,002 atd)
Čili opakuji svou výzvu. Nemá někdo nějaké řešení? Tip na program? Nepomohl totiž ani Pdf Creator, ačkoliv jsem se dočetl, že bude:-(
Díky za rady.

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Fucza » 10 pro 2009 15:38

Nakonec se mi to podařilo, ale byla s tím drbačka. Po načtení jpg do Pdf Creatoru jsem musel ručně popřeházet tak, aby to šlo za sebou, když sem to najednou překlápěl (vybral jsem si program Fotosizer, v Gimpu se mi to nepovedlo) tak se podrbaly časy uložení (pokud to řadí podle nich). No hnus.
Co mě teda ještě pálí? Jak nejjednodušeji poobracet tolik fotek, aby se zachoval čas vzniku jpg.
Nebo nezná někdo nějaký free program, který by byl schopen načíst stovky fotek, poobracel si je všechny o 45 stupňů a vyexportoval 1 PDF?
Díky.

Uživatelský avatar
actionboy
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1248
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod actionboy » 10 pro 2009 16:05

Zoner photo studio, hromadná úprava fotek, export do pdf, co tě jen napdane :bigups:
AMD Phenom II 955 BE, CM hyper 212 plus; Gigabyte MA770-T-UD3P; 2x2GB RAM Kingstone Hyper X DDR3 1600MHz; nVIDIA GeForce GT730

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Myloš » 10 pro 2009 18:28

actionboy:
Jako bych mu to už dvakrát nepsal (jednou jako citaci, podruhé jako připomínku).
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: oskenovaná kniha v jpg do Pdf?

Příspěvekod Romaine » 10 pro 2009 19:54

A nebo ABBYY Fine Reader, ale je placený - možná nějaká free bude nebo trial. Převede ti text z jpg do pdf tak, že text budeš moct i kopírovat.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Minecraft kniha - poradte Příloha(y)
    od michal84 » 18 kvě 2023 16:14 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    2197
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    07 črc 2023 10:52

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 12 hostů