ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

...

Moderátor: Mods_senior

1ferdinand1
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod 1ferdinand1 » 23 zář 2009 22:14

Můžete mi prosím někdo poradit. Když převádím programem ConvertXtoDVD film na DVD tak se mi pravidelně stane,že se mi sám vypne notebook. Dělá to jen když převádim v tomto programu.Normálně to začne konvertovat a asi tak po jedné minutě se mi notebook prostě vypne.Nevím co s tím,díky za každou radu. Intel(R)Core(TM)2 Duo CPU T5750,2.00GHz,997MHz,1,87GB RAM.František

/přesunuto z FAQ.memphisto

Reklama
k.oskar
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod k.oskar » 23 zář 2009 22:50

Jak seš na tom při převodu s teplotou CPU?

1ferdinand1
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod 1ferdinand1 » 24 zář 2009 00:02

Běžně je teplota procáku kolem 60 ale při tom konvertu stoupne až na 81-82 stupňů..Zkoušel jsem dnes i jiný program na ten konvert
(winavi-video-converter) a problém je úplně stejný...po minutě se prostě noťas vypne..

k.oskar
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 113
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod k.oskar » 24 zář 2009 00:12

80 stupňů se mi zdá docela hodně, zkontroluj jestli ti notebook dobře větrá a něco nebrání větracím otvorům ve vyfukování teplého vzduchu, někdy by mohl pomoci i novej BIOS. S větránim notesů nemám žádný velký zkušenosti, proto počkej ještě na rady dalších.

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod peacoq » 24 zář 2009 00:16

Behem konvertovani muzes mit na notbuku i kratkodobe vypizeni CPU na 100 procent, coz spolecne s vysokou teplotou potom vede k temto problemum, i kdyby jsi na pC nedelal nic jineho, jen konvertoval.
80 stupnu je dost, ale jeste by to pravdepodobne samo o sobe nevedlo k vypnuti PC, ..ale prave v teto kobinaci kratkodobeho - ale delsiho - vytizeni/pretizeni je to pravdepodobne.
Take je nutne uvazit moznost, ze soubor je poskozen a pri konvertovani to kompl 'neutahne' a radeji se vypne, kdyz narazi na fatalni chybu a to zase z duvodu, ze konverze PC zatezuje/vytezuje a soucasne i zahriva, a to spolu s moznosti poskozeneho souboru je jeste dalsi duvod k sebe-zachrane vypnutim.
Nastaveni vetracku se da regulovat, ale dost/vetsina notbuku ma castno nikoli tzv. tri-kabelove vetracky, a tedy neumoznuji regulace otacek.
''Bezne je 60'', samo o sobe je morne vyssi teplota. Co mam zkusennosti bezne je 40 a standartni potom asi 50 C, ...muzes si pomoci onim uvedenym zpusobem: ...treba vzit vysavas a preluxovat zebra 'vyfukovych otvoru' a nebo pod notbuly xistuji chladici podlozky (pouzivas-li ho treba 10, nebo x-hodin denne/ v kuse).

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod CZechBoY » 24 zář 2009 07:50

Notebook má zespodu takový díry na vyfoukávání vzduchu, zkus je trošku uvlnit, ais máš notebook na stole a ten vzduch se moc nevyfoukává.
Nechápu jak ty notebooky můžou mít takovou teplotu když mají TDP do 10W :)
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod X » 24 zář 2009 11:50

Zkusil bych ještě snížit prioritu programu, samozřejmě notebook zbavit prachu (možná servis), existují zpomalovače počítače, používají se na staré hry, nevím jestli budou fungovat na uvedený software:

moslo-zpomalí PC.zip

slowdown-zpomalí PC.zip

turbo1-zpomalí PC.zip

Zkusit vypnout dočasně jedno jádro procesoru, snížit výkon (nemám zkušenosti s notebooky, nevím zda mají vhodné nástroje), zlepšit odvětrávání notebooku, ... jestli to nepomůže, takové náročné operace jako enkodování videa si budeš muset na svém notebooku odpustit ...

1ferdinand1
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod 1ferdinand1 » 24 zář 2009 14:48

Tak jsem ráno demontoval ten zadní kryt a díval se jak že je to s tou prašností..Musím napsat,že ačkoliv jsem si myslel že to celé bude "zakydané" od prachu tak nebylo.Ale i tak jsem prach poutíral a odsál.Notebook jsem ještě ze spodu více vypodložil aby odvětrávání bylo co největší..Nastartoval jsem noťas,spustil everesta a ConvertXtoDVD a čekal co se bude dít.Po startu byla teplota na 55 stupních ale časem samozřejmě stoupala až na 85 stupňů.Oproti předešlému konvertu kdy mi noťas vypnul už po jedné minutě tak teď to dokázalo konvertovat deset minut a opět se notebook vypnul..Takže zlepšení bylo patrné.Myslím si ale že na ten konvert to prostě nemá.Ty průchody na to odvětrání jsou špatně řešené,malá hustota těch zdířek a tak..Normálně konvertuji na mém stolním PC ale odešel mi HDD a tak jsem to provizorně zkoušel na manželčině notebooku.Jen si myslím že na rok starém notebooku za 17tis si člověk ani nemůže zkonvertovat film,to je docela smutný...Jinak moc děkuju za rady a názory.Někdo mi tu radil dačasně odpojit jedno jádro ale asi bych to nezvládnul..Tak ještě jednou moc dík.Fr

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod CZechBoY » 24 zář 2009 14:53

Já myslim že u notebooků je docela častý jev to vypnutí při přehřátí... tátovi se taky vypínal pc po hodině třeba, ale dal to do servisu (kvůli wifi) a pak teď už mu to jede normálně :) nevim co to můžeš být za problém, ale zkus to zpomalení nebo snížení priority procesu
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

1ferdinand1
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod 1ferdinand1 » 24 zář 2009 14:56

Pokud konvertuješ film, hudbu apod., velice hodně se tím zatěžuje procesor. Pokud se Ti NTB vypne, znamená to, že jedna z komponent nevydrží tuto teplotu a musí se podvolit systému, tudíž to spadne. Toto bych nejspíš typoval na procesor, takže pokud máš NTB v záruce, ihned tam s ním běž, že ho chladič nedokáže uchladit.
..tohle mi ještě někdo poradil na jiném foru..je to možné?Je notebook zralý na reklamaci?Fr..

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod CZechBoY » 24 zář 2009 15:02

Já bych šel na reklamaci hned, pokud je v záruce a něco je prostě špatně. Jednou jsem to zaplatil tak jsem já zákazník a budu si toho hodně přát ;) Prostě jim to dej na reklamaci ať si poradí. Zkus ještě ten spomalovač systému.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

peacoq
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: ConvertXtoDVD-PADÁ NOTEBOOK-POMOC!!!

Příspěvekod peacoq » 24 zář 2009 18:29

K tomu co ti nekdo 'poradil', ...samozrejme na reklamaci jit mzues i s duvodem 'kompl se vypne pri konverzi'a, ale to resne co tam uvadis, ...ze je kompl zralej na reklamci, protze jden komponent neco nevydrazi a ostatni se tim pade musi podvolit a kompl se vypne,
...tak to je z principu spatny nazor, a jako takove na reklmaci neobstoji za predpokladu, ze komponenty pracuji sprave, ale pouze kombinace 'chyb/pretizeni' PC donuti k vypnuti.
Kdyz uz, tak vyzkousi PC bez zateze a potom v zatezi, kterou uvados jako problemovou, a jesltize v prvnim pripade se komponent neprojevy zavadne, ale pri nasledne zatezi ho detekji jako puvodce vypnuti, tak je to ona kombinace chyb, alias pretizeni. Nic vice jako vada.
V zadnem pripade to neni vyrobni vada ani zalezitost, za kterou by prodejce nesl odpovednost, ...pro pripad, ze te v servisi 'odnesou certi vztekem', s takovymto argumentem neuspejes.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC po zapnutí padá do UEFI
    od embamex » 21 pro 2023 10:23 » v Problémy s hardwarem
    13
    1634
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 pro 2023 13:43
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    2650
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • Pomoc pri upgrade procesoru
    od filipo88 » 16 led 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1033
    od filipo88 Zobrazit poslední příspěvek
    16 led 2024 17:59
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1538
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Kontrola+pomoc se sestavením NEW PC (do 70 tis.)
    od Petersfree » 15 pro 2023 21:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1151
    od Petersfree Zobrazit poslední příspěvek
    22 pro 2023 06:55

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů