TuneUp

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
simonides2000
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

TuneUp

Příspěvekod simonides2000 » 03 srp 2009 13:40

Mám plnou verzi TuneUp Utilities 2009, kterou již používám několik měsíců bez problémů a ke spokojenosti... Nyní se mi ale objevila hláška při startu systému, která mi dává vybrat start ze dvou systémů (i když je samozřejmě nainstalován systém jeden): 1. Microsoft Windows XP, nebo 2. Microsoft Windows XP (TuneUp záloha). Veškeré zálohy a body obnovení jsem zrušil, tak nevím, kde se to tam vzalo. Budu rád za tip, jak se této otravné hlášky při startu systému zbavit. je evidentní, že tuto startovací obrazovku, která mi, nevím proč, dává vybrat "jakoby" ze dvou systémů, má na svědomí tato aplikace. Kde je ale chybka......

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TuneUp

Příspěvekod memphisto » 03 srp 2009 15:18

Vítej na fóru PC-HELP.CZ

Tato volba není na škodu pokud by TuneUp něco omylem poškodil, tak při spuštění vybereš tu zálohu a všechny položky se vrátí zpět a bude po problému. Pokud bys přece jen chtěl tuto boot obrazovku eliminovat, tak dej Start-Spustit - msconfig - záložka BOOT.INI - a v pravo uprostřed je časový (okýnko) sekund, tak tam dej 0 a měly by se automaticky spouštět XP bez dotazu a nebo nahoře v tabulce vyber XP a dej výchozí a pak nastav limit na 0 sekund. Tuhle službu TuneUp bych nevypínal a spíše nechal na pozadí pro vyřešení možných budoucích problému. Kdykoliv pak můžeš zase interval nastavit na libovolný čas a obnovit zálohu TuneUp
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
simonides2000
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TuneUp

Příspěvekod simonides2000 » 03 srp 2009 16:28

memphisto díky moc za vysvětlení... Měl bych prosím ještě prosbu...Používám tento program již několik měsíců (snad se v tom trochu vyznám, takže bezhlavě neklikám na vše, co mi tento program nabídne, takže si výhody tohoto programu užívám) a teprve v těchto dnech se mi tato hláška na bootovací obrazovce objevila. Je možné říci, co to způsobilo? Dá se tato možnost z BOOT.ini (případně přímo z programu TuneUp) nějak odstranit (pominu-li možnost aktivovat časový interval na "0" tak, aby se tato možnost na bootovací obrazovce nezobrazovala)? Odinstalace TuneUp k tomu nepomohla... Funkce pro zálohování tam samozřejmě je (např? Rescuecenter), ale nejsem si vědom, že by tam bylo něco v tom smyslu, aby to vytvořilo zálohu s tím, že se bude implementovat do BOOT při startu systému. Nastavení programu mám víceméně konstantní již delší dobu a nikdy se mi možnost vybrat TuneUp zálohu z bootovací obrazky nenabídla. Až teprve v těchto dnech. Jinak na tvé doporučení tuto možnost ponechám. Je pravda, že se může kdykoli hodit. Také jsem se špatně vyjádřil v tom smyslu, že je to otravné a že mne to vyloženě obtěžuje. Samozřejmě to tak úplně není - jen mne to překvapilo... Ještě jednou velké díky za odpověď a pokud bys ty, nebo někdo věděl odpověď na tento dotaz - budu rád.
Naposledy upravil(a) simonides2000 dne 05 srp 2009 13:49, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TuneUp

Příspěvekod memphisto » 03 srp 2009 17:05

Používal jsem TuneUp 2008 a teď jsem nainstaloval trial TU 2009 a žádná možnost vytvoření toho druhého bootu tam není. Prošel jsem celý program a nastavení a ani ťuk :? Pokud bys chtěl tu bootovací část TU odstranit, tak bys musel editovat soubor boot.ini, který se nachází na systémovém disku. Napřed ale v možnostech zobrazení složky musíš povolit zobrazení systémem chráněných souborů. Potom bys ten řádek s TU odmazal z boot.ini
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
simonides2000
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TuneUp

Příspěvekod simonides2000 » 03 srp 2009 17:24

Tak díky ještě jednou moc.... TuneUp 2009 mohu fakt jenom doporučit. I já jsem projížděl nastavení, ale jakým způsobem se mi záloha dostala do Bootu - to fakt nevím. Jsou věci mezi nebem a zemí.... A taky je ještě tolik věcí, co neznám a neumím.... Bude pěkné, když mi na to někdo odpoví....


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů