Media Player Classic

...

Moderátor: Mods_senior

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 12 črc 2009 22:37

Vždycky si pouštím HD filmy v Zoom Playeru. Ale teď jsem to zkusil v Media Playeru Classic a nevěřil jsem co jsem viděl. V jiných přehrávačích, když pustím HD 1080p, tak je můj procesor vytížen zhruba na 20% a dřívější dual core zhruba na 80%. Což je u těchto filmů normální. Ale opravdu nechápu, jaké tajemnství používá ten Classic, protože když v něm pustím HD 1080p, tak můj procesor dělá, jako kdybych vůbec nic nepustil :o Naprosto žádná vytíženost, jen asi kolem 5%. Prostě procesor pracuje stejně, jako kdybych žádné HD nepustil :o A to všude píšou, že pro přehrání těchto filmů potřebujete powerfull CPU. No myslím, že s tímto přehrávačem si pustím 1080p film klidně i na nějakém jednojádrovém procesoru. No možná se o to celé stará grafika, ale ani ta moc vytížená není
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Media Player Classic

Příspěvekod X » 12 črc 2009 23:26

A opravdu to zobrazuje v takové kvalitě? Třeba to oškube?

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 13 črc 2009 00:55

Ne, je to úplně stejný. To bych poznal.

Obrázek
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Spyke » 13 črc 2009 01:19

Absolutně mi uniká smysl tohodle topicu.. :roll:

Sry za OT.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
george
Level 3
Level 3
Příspěvky: 429
Registrován: květen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Media Player Classic

Příspěvekod george » 13 črc 2009 01:28

Zajímavá zkušenost a ten obrázek je kvalitní. Vyhledám si víc o Media Player Classic.
Myslím, že by to bylo dobré řešit...ne jen psaním s moderátory. Víme přece své a jak to chodí...

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 13 črc 2009 01:36

Spyke: Proč? Je to jen zajímavost o kterou jsem se chtěl podělit. A taky třeba přijít na to, jak to ten přehrávač dělá :wink:
Naposledy upravil(a) Viktor.Z dne 13 črc 2009 19:23, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Media Player Classic

Příspěvekod guest » 13 črc 2009 01:40

Já především nevím o co Viktorovi jde, jeho příspěvek vyznívá jako pouhá informace. Nikde neneznačil, že má problém. Je tu mnoho dotazů ohledně HD kvality, ale málokdo si uvědomuje co to vlasteně je. Doporučuji zeptat se Googla.

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 13 črc 2009 01:51

O nic mi nejde. Žádnej problém to není. Právě že do teď jsem tu psal jen svoje problémy a žádal o rady. Tak jsem chtěl taky napsat něco jiného. No tak jsem toho využil, když jsem přišel na tuhle řekl bych docela zajímavou věc
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Spyke » 13 črc 2009 02:02

Informace sice zajímavá, ale jen pro pár lidí, nic víc. Až přijdu na to, že mi jeden program vytěžuje procesor méně než druhý, budu to sem hned psát? Ne, nebudu a proč? Ptž mi to přijde jako naprostá banalita a přijde mi zbytečné zakládat topic jen kvůli tomu, abych to někomu sdělil. Navíc nechápu proč se má někdo starat nakolik se mu vytěžuje procesor, když kouká na film. Jestli na 5% nebo na 50% je většině lidí jedno a proč? Ptž během sledování filmu málokdo dělá ještě něco dalšího - aplikace spuštěné na pozadí nepočítám. Pokud tě zajímá, jak je to možné, zeptal bych se nejdříve Googla a pokud by tě tahle banalita opravdu zajímala, tak i tady - jenže ty ses nezeptal, jen si napsal svůj objev, proto nechápu smysl :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 13 črc 2009 09:13

Myslíš, že je většině lidem jedno, jak se mu vytěžuje procák, když kouká na filmy? No to pochybuju, protože lidi, kteří mají slabý procesor a chtějí koukat na HD filmy, tak nemají šanci i kdyby zavřeli vše ostatní, co se dá. Bude se jim to sekat a zvuk půjde od obrazu napřed. Takže, to že sem píšu, že jsem objevil program, který procesor prakticky vůbec nevytěžuje, může být pro někoho docela drahá informace. Může tak konečně koukat na HD, na které třeba dřív koukat nemohl a chtěl na ně koukat a nemusí si kvůli tomu kupovat nový procák.
A nechápu, proč v tom hned musíš vidět smysl. Jako jakej smysl? To se tady můžou psát snad jen prosby o nějakou radu? No teda mě osobně přijde můj topic smyslnější, než ten, kde tady někdo založil topic např. ten s názvem Window 9 a dal tam jen odkaz a nic k tomu nenapsal (bez urážky). To taky můžu říct, že v tom není žádný smysl a že na tyhle věci existuje google.
Opakuji znova, že jsem chtěl pouze zdělit zajímavou informaci (pro tebe možná nezajímavá, pro někoho ale může být hodně zajímavá), stejně tak jako to chtěl udělat ten dotyčný s topicem Window 9 (a ne jenom ten topic). A taky jsem si myslel, že bych se taky trochu zapojil do normální diskuze, než abych jen pořád žádal o rady. Prostě jsem myslel, že bych taky něčím přispěl. Jenže jak tak koukám, tak tady nejsem asi v normální diskuzi vítaný :-(
Naposledy upravil(a) Viktor.Z dne 13 črc 2009 19:26, celkem upraveno 1 x.
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Myloš » 13 črc 2009 09:33

Viktor.Z:
Dík za názor. MPC pro některá videa používám taky – mám na něj navázaný QuickTime Alternative a Real Alternative, jakož v něm přehrávám stažená FLV videa z You Trubky.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Viktor.Z
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 293
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Media Player Classic

Příspěvekod Viktor.Z » 13 črc 2009 13:08

To jsem ani nevěděl, že se dá na něj něco takového navázat :smile: A je zajímavý, že právě i u toho QuickTime Alternative píšou, že je nenáročný na HW. Když jsem si chtěl kolikrát přes QuickTime přehrát nějaké trailery v HD (když tam byla ta možnost), tak se to v něm sekalo. Bylo to sice ještě na starší sestavě s dvoujádrovým procesorem, ale už i na tom, jsem jinak přehrával full HD videa bez problémů. Ale ten QuickTime si s tím nikdy moc nerozuměl. Takže díky. Ten QuickTime Alternative asi zkusím :D

Každopádně si fakt myslím, že MPC je nejlepší volba pro přehrávání HD filmů, protože ten procesor se fakt u toho vůbec nezatíží a je to pro mě pořád záhadou. No nejspíš se teda asi fakt o to celé stará grafika. Jinak to prostě nevidím
AMD Ryzen 3700x| Ram 32GB 2400Mhz DDR4| NVIDIA GTX 1080


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • switche s Media Converterem
    od BigSandy » 12 lis 2023 11:12 » v Sítě - hardware
    3
    1287
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 10:18
  • Flashka ukazuje no media Příloha(y)
    od ladaxik » 07 lis 2023 18:17 » v Problémy s hardwarem
    2
    766
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 21:09

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů