Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 16 dub 2009 14:25

To melior V další verzi bude pridán T_Cleaner mimo jiné resetuje a vytváří bod obnovy.

To Tomina Pokud máš legální okna aktualizace by ti neměla vadit spíš by měla prospět tvému systému. Jsem na vážkách zdali přidat možnost aktualizaci přeskočit a podporovat tak nelegální systémy. Ale i tak máš možnost aplikaci využít nainstaluj požadovaný externí SW ručně a po té použij verzi bez přípojení k netu. Stačí číst popis funkce sem sem dával.

Na verzi souboru beta02 se pilně pracuje ostatně nástin jak bude vypadat další verze už sem sem dával.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Tomina » 16 dub 2009 14:51

Nejde o nelegálnost či legálnost. Aktualizace si XP stahují sami (pokud je má uživatel navoleny), tak zde nevidím důvod je uživateli nutit. Já osobně XP legální mám a aktualizace mám zakázané, protože jsem jednak omezen místem na disku a také mě kromě bezpečnostních záplat (i o nich by se dalo polemizovat) příjdou zbytečné. Takto funguji roky a viry se mi vyhybají. Nicméně program je velmi podařený, sám bych ho nezvládl...

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 16 dub 2009 16:04

To Tomina na tohle ti odpovím jediné - každý automat je třeba jednou za čas z kontrolovat. a když ti update vypíše nulu víš že ti to chodí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 28 črc 2009 01:18

Tak chlopy dlouho sem tu nebyl ale zas sem pro vás měco upek:

NOVÁ VERZE BETA04!

O "Průvodci SW údržbou" obecně

Víte říká se nejvíc práce udělají lenoši. V podstatě od té doby co jsem přešel na operační systém Win XP a po té se za pomoci kolegů s PC-Help.cz naučil tento systém SW udržovat, zapomínám v posloupnosti některou z operací. Je to nepříjemné a neustálé vracení o jednu až dvě operace zpět jen zdržuje. Toto je první důvod proč tato aplikace vznikla.
Druhý důvod: Občas se na mne někdo méně zkušený obrátí jestli bych mu nepomohl s jeho neustále se zpomalujícím PC. Někdy je docela obtížné domluvit se na vhodném termínu. S touto aplikací dostávají ti méně zkušení pomocnou berličku a já nemusím být všude.

Jak tedy aplikaci "Průvodce SW údržbou PC" charakterizovat několika slovy:
Jedná se o "přemosťovací" program, který propojí jednotlivé programy v požadovaném pořadí a přidá na "dort" pár třešniček ze své zásoby.

Jako externí nástroje jsem se snažil použít bezpečné programy s českou lokací, tzn. programy v češtině, vytvářející zálohu s možností obnovení předchozího stavu. Navíc pokud si za pomoci naší aplikace nainstalujete konzoli pro zotavení první co "Průvodce SW údržbou" udělá při druhém a dalším spuštění je záloha důležitých částí operačního systému. Jako bonbónek navíc zálohuje záložky prohlížeče Firefox.

Další operací v pořadí při druhém a dalších spuštěních "Průvodce SW údržbou" je kontrola povrchu systémového disku. Pokračuje se operacemi aktualizací systému Windows popř. "Javy". Následuje smazání dočasných souborů, Pročištění paměti vašeho internetového prohlížeče a pokud máte povoleno komprese dlouhodobě nepoužívaných souborů na Vámi vybraném disku. "Průvodce" dále pokračuje čištěním systémových registrů od nepotřebných klíčů. Nakonec defragmentuje disk a restartuje PC.
Tyto obecné informace jsou pak dále rozšiřovány další nápovědou přístupnou z jednotlivých menu.
Tolik obecně o dávkovém souboru "Průvodce SW údržbou"



Pár poznámek pod čarou program není úplně A1 ale začínám pracovat na verzi beta05 kde by se již chyby které jsou v poznámkách něměly vyskytovat
Přílohy
udrzbaPC.rar
(28.39 KiB) Staženo 28 x
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 28 črc 2009 13:37, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 28 črc 2009 13:35

Vidím že o program není zájem? J e n jedno stažení!
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Mous
Level 2
Level 2
Příspěvky: 206
Registrován: únor 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Mous » 28 črc 2009 19:26

Celkem se ti to povedlo nenašel jsem žádnou chybu zatím ale budu hledat dál
Nebylo by moudré pobízet ďábla k pokloně.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Damned » 28 črc 2009 19:36

Jan Pašek píše:Vidím že o program není zájem? J e n jedno stažení!


To jen aby sis ve velíně nehodil provaz :lol:
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 29 črc 2009 15:18

Šup s tím znovu do Top 15/30 Třeba by o tenhle prográmek mohli mít zájem ti co provádějí odvirování je to podle mne lepší než pokaždé každému vysvětlovat jak má co udělat. Navíc během vyčištění PC podle toho co tvrdí "Mijája" ve svém návodu se dá úspěšně odstranit až 80% virů.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Damned » 30 črc 2009 02:48

Pár poznámek. Až se vykutálíš z pelechu :lol:

Přímý down na českou Nápovědu Wise Registry Cleaneru: http://www.wisecleaner.com/languages/help_CZ_WRC.zip
takže by bodl nějaký down, unzip a run help.chm

Parametry pro Příkazový řádek pro automatiku WRC : <Instalační složka>\WiseRegistryCleaner.exe -<režim spuštění> -[Režim oprav] ,
kde bych nechal "<Instalační složka>" jako proměnnou pro načtení a ostatní dal jako auto: (příklad)
"C:\Program files\Wise Registry Cleaner\WiseRegistryCleaner.exe" -a -s , kde je "-a" parametr automaticky a "-s" smaže bezpečné záznamy. Po čištění se ukončí a podle nastavení vyhodí log.

V obrázku bych změnil červeně podtržené na: "....jiném disku tohoto PC....", vzhledem k tomu, že nástroje mohou být i portable a je vidět i zde, že uživatelé mají výchozí disky H,F,D,Z a jiné.

Ještě že to neumím, takže mně můžeš ukamenovat :D
Přílohy
soft.jpg
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 30 črc 2009 19:34

Vítám připomínky dík.
Začnem od zadu První řádek zmiňovaného menu užívá systémovou proměnnou %ProgramFiles% součástí této proměnné je i disk a název adresáře kam se ukládají nainstalované programy bude li výchozím diskem disk "Z" mělo by se to projevit již v tomto řádku.
Co se týče užívání portable aplikací což lze například u CCleaneru je tu ten problém že záleží co si všechno nastrkáš po zapnutí PC do USB portů a hlavně v jakém pořadí to tam nastrkáš. Flasch disk pak nemusí mít přiděleno vždy stejné pojmenování. Takže zatím s portable externími aplikacemi nepočítám a předpokládám instalaci na pevný disk PC. Situace je pak jiná u samotného "Průvodce SW údržbou" kde naopak předpokládám uložení na flasch disku a to včetně záloh kdy je průvodce vybaven sekvencí pro ukládání na stále stejný disk. Zmiňovaná sekvence porovnává sériové číslo svazku a záloha dat nezačne dokud není nalezena shoda nebo dokud není znovu "Průvodce" nakonfigurován bez této volby. (Aby průvodce zálohoval data ze systému je vyžadována instalace konzole pro zotavení je to pojistka že máte zálohovaná data jak vrátit v případě havárie)
Automatické spuštění WRC:
... mi chodilo pouze s parametrem "-a" a to včetně mazání. Pokud jsou s tímto typem spuštění problémy dej vědět. (nebo je možné že sis možnosti spuštění v tomto módu nevšiml v průvodci je použita asi 2*)
Stažení a rozbalení českého návodu k WRC zajímavý tip popřemýšlím.


Poznámky pod čarou
Jak zjistit nastavení systémových proměnných:
Start -> Všechny programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek ... Do otevřeného okna napiš set a stiskni enter.

Čekám že toto vysvětlení nebude asi úplně vyčerpávající debata je namístě a zatím se stále pracuje na verzi beta 05 kde by mohla být zapracována i vaše připomínka.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Damned » 30 črc 2009 20:05

Jistě, WRC jde automaticky, pokud to máš nastaveno v autospuštění. Pokud ne, musíš zadat parametry.

V tom obrázku sem chtěl tu změnu proto, že sem si automaticky odpověděl a napsal "D" místo 2.

Řádek 1 neřeším, ten je správně.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dávkový soubor SW udrzba PC hledám beta testery

Příspěvekod Jan Pašek » 30 črc 2009 20:43

WRC je v "Průvodci" spouštěn pokud vybereš automatický chod i s parametrem "-a"a jak jsem říkal mě to chodilo i s vymazáním nejlépe se o tom přesvědčíš pokud v menu:

SW Údržba PC vyber možnost:

1 = Preventivní údržba se zálohou dat
2 = Zpomalený PC
3 = Zpomalený PC - podezření na zavirování
4 = Pouze záloha systému
5 = Scan "Mbam","HijackThis"a po té vygenerovat společný "LOG" soubor
6 = Pouze vygenerovat společný "LOG" soubor.
11 = Pouze vyčistit a defragmentovat v plně automatickém režimu
===========================================
7 = Více informací k výběru z tohoto menu
8 = Znovu načíst tuto obrazovku bez konfiguračních údajů
8 = Znovu načíst tuto obrazovku s konfiguračními údaji
===========================================
9 = Zpět do hlavního menu "Průvodce SW údržbou PC" [Dostupný další HELP]
10 = Ukončit "Průvodce SW údržbou PC"
===========================================
Stiskem příslušné klávesy vyberte možnost a po té stikněte klávesu "Enter":

Vybereš volbu 11.

Co se týče předtím tebou zmiňovaného menu ve verzi beta05 se opět snažím jednotlivá menu sdružovat takže je docela možné že se právě u tohoto menu dočkáte kombinace voleb pomocí číslic a kláves s písmeny co by názvů jednotlivých disků.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nemožnost odstranit soubor Příloha(y)
    od Dolpi » 22 kvě 2023 18:54 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1306
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 12:46
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    806
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Soubor personal.xlsb je uzamčen pro úpravy
    od VOM » 04 říj 2023 14:33 » v Kancelářské balíky
    3
    3886
    od VOM Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 16:12
  • Windows 11, AMD - zvětšující se DUMP soubor na disku
    od Sheriff » 08 kvě 2023 16:57 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1414
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 17:36
  • Hledám program nebo addon do Chromu co stáhne video z webu :) Příloha(y)
    od kellne » 21 bře 2024 09:49 » v Programy ke stažení
    9
    3010
    od kellne Zobrazit poslední příspěvek
    30 bře 2024 10:07

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů