Nekvalitní zvuk z Winampu?

...

Moderátor: Mods_senior

PODLE MÝCH UŠÍ: (Srovnání zvuku přehrávačů Winamp 5.x a AIMP 2.x a dalších)

Winamp je výrazně nejlepší
1
7%
Winamp je výrazně nejhorší
2
13%
Winamp je mírně lepší
1
7%
Winamp je mírně horší
7
47%
Zvuk z Winampu/AIMPu/JetAudia/Foobaru2000 je zhruba stejně kvalitní
1
7%
Neslyším žádný rozdíl
3
20%
 
Celkem hlasů: 15

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Myloš » 17 úno 2008 13:27

Než budete hlasovat:
Při tomto srovnání poslouchejte čistý zvuk, tzn. vypněte ekvalizér (pozor – nemusí být vidět a přesto může být zapnutý) a všechny ostatní případné filtry.
Stejně tak v nastavení výstupu zvukové karty případné zesílení některých frekvencí stáhněte na normál.
Pokud máte vícekanálovou reprosoustavu, použijte jen stereovýstup.


————————————————————————

Několikrát jsem tu četl názor, že zvuk z Winampu není kvalitní, respektive že má přehrávač výrazný vliv na kvalitu zvuku a že foobar2000, JetAudio či AIMP mají (výrazně) lepší zvuk. Namátkou Elusive 4. února 2007 a následující příspěvky, případně nedávno zao 22. ledna 2008. Nedalo mi to a provedl jsem malý test.
Přestože nemám zvukařské uši (jsem rád, že většinou rozeznám mp3 ve 128 a 160 kb/s a těch 160 mi pro poslech opravdu postačuje), nemám pocit, že bych byl vysloveně hluchý (ušima se do jisté míry živím – stříhám mluvené slovo, vyučuji hře na klavír a studoval jsem konzervatoř). I použil jsem (nerad bych byl považován za mimoděka, proto předesílám, že z níže uvedeného jsem vlastníkem pouze těch pěti CD a několika mp3): a srovnával, jaký zvuk uslyším z Winampu a jaký z AIMPu.

Protože jsem neslyšel žádný rozdíl, požádal jsem o pomoc kamaráda, který natočil několik desek (z nichž si poslední míchal sám) a rozpozná pálené CD od originálního (přestože se mi to zdá nepochopitelné). Vybral asi deset mp3 a testovali jsme opravdu velmi pozorně. Výsledek? Rozdíl mezi Winampem a AIMPem sice slyšel, ale jednak se nemohl jednoznačně vyjádřit, který z nich je lepší (záleželo na tom, jakou ukázku jsme pouštěli; některá muzika podle něj zněla lépe ve Winampu, jiná v AIMPu. Obecně – AIMP má trochu plnější zvuk, ale není to přirozené), druhak prohlásil, že je ten rozdíl velmi malý; nepovažoval ho za důležitý.

Na základě výše uvedeného se proto domnívám, že pokud někdo slyší opravdu znatelný rozdíl, pak mluví o zvuku deformovaném ekvalizérem, případně dalšími efekty (jakož může jít i o poslech hudby, která je stereo, na vícekanálové reprosoustavě, tedy 5+1 a výš).
Po této zkušenosti se mi už nechtělo zkoušet další přehrávače (foobar2000 a JetAudio).

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Myloš » 27 lis 2008 23:11

Po 9 měsících vytahuji na světlo příspěvek, ke kterému se dosud nikdo nevyjádřil (pominu-li 4 anktení hlasy, z nichž jeden je můj).
Opravdu nikdo?

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod zao » 27 lis 2008 23:19

na AIMP nedám dopustit měl sem winamp ale to se nedá srovnávat je to jiná kategori, aspoň pro mě
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Pic » 27 lis 2008 23:31

Nejsem žádný hudební fanda, ani odborník, ale na podobná hodnocení,ať již se jedná o cokoliv, uživateli, vždy je hodnocení zabarveno oblíbeností uživatele konkrétního programu. Prostě našel co jemu vyhovuje a v tomto případě, hodnocení přehrávačů hudby, vlastně z toho svého oblíbeného slyší co chce slyšet. Často to pak sklouzne do žabomyších sporů, kde již nejde o objektivnost, ale prosazení svého názoru. Jak vidíš, oni ti různí kritici, ani o objektivnost nestojí.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
zao
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3801
Registrován: leden 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod zao » 27 lis 2008 23:45

měl sem winamp a měl sem ho vymazlenej potom na stahuj.cz byla recenze říkám že to skusím a hned po první písničce sem winamp strčil do kouta
Jsem tu abych vám poradil s výběrem jakéhokoliv HW a klidně vám udělám sestavu na míru za peníz jakej si řeknete a samozřejmě pomůžu i z něčím jiným když budu vědět.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Myloš » 28 lis 2008 00:08

zao píše:měl sem winamp a měl sem ho vymazlenej…

A jsme u toho. Předpokládám, že slovem vymazlenej máš na mysli r§zné zvukové filtry.
Na začátku jsem ale psal:
Při tomto srovnání poslouchejte čistý zvuk, tzn. vypněte ekvalizér (pozor – nemusí být vidět a přesto může být zapnutý) a všechny ostatní případné filtry.
Stejně tak v nastavení výstupu zvukové karty případné zesílení některých frekvencí stáhněte na normál.
Pokud máte vícekanálovou reprosoustavu, použijte jen stereovýstup.


Nešlo mi o srovnání toho, zda má ten který přehrávač lepší ekvalizér, lepší prosotový zvuk a podobná udělátka.
To všechno jsou věci, které zkreslují původní nahrávku a proto je příliš nepoužívám; resp. velmi střídmě si na zesilovači vytáhnu basy a výšky (doma; v práci nepoužívám ani to) a hudbu, která je stereo, poslouchám jen ze dvou beden.

Takže ještě jednou opravdu slyšíš citelný rozdíl základního zvuku obou přehrávačů, nebo je to jen otázka „vytuněnosti“ efekty?

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Rewqa » 28 lis 2008 08:13

Mám AIMP a musim říct, že oproti jinejm přehrávačum, jako je WMP atd. hraje líp. Jak si stojí v porovnání s Winampem nevim, protože se mi jako přehrávač nelíbí.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod karlos » 28 lis 2008 08:35

Zajímavé téma. Z toho se nám jistě vyklube hezký flame... :lol:
Stahuji přehrávače, vybírám CD (i já bezpečně poznám originál od páleného, ale nesmí být tma, to je pak horší... :lol: ), proplachuji uši čističem, nasazuji sluchátka na uši...

CD (original): Vangelis-Portraits
Přehrávače: Winamp v5.541
Aimp2 v2.11
Zvukovka: SoundBlaster128
Sluchátka: Sony MDR-XD200

V řadě pasáží se mi zvuk jeví, jako identický. V pasážích, kde jsou vokály, nebo sbory, působí na mě zvuk u Aimp plnějším dojmem. Připočtu-li, pro mě, elgantnější design, hovoří body pro Aimp. Ale že bych se z toho osypal, to zase ne :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod Myloš » 28 lis 2008 16:46

karlos:
A porovnával's čistý zvuk, nebo zvuk s ekvalizérem a spol?

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nekvalitní zvuk z Winampu?

Příspěvekod karlos » 28 lis 2008 17:29

Nastavení viz obrázek.
Přílohy
prehravace.JPG
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nekvalitní tisk Příloha(y)
    od Dolpi » 21 led 2024 21:09 » v Problémy s hardwarem
    3
    1175
    od Dolpi Zobrazit poslední příspěvek
    25 led 2024 18:23
  • Zpožděný zvuk
    od HarryS21 » 16 kvě 2023 18:25 » v Problémy s hardwarem
    12
    1494
    od HarryS21 Zobrazit poslední příspěvek
    17 kvě 2023 09:46
  • Nejde zvuk
    od karlikar » 07 pro 2023 08:05 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1374
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 21:42
  • Přehrání videa nejde zvuk. Příloha(y)
    od liborek » 03 čer 2023 20:37 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1164
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    14 črc 2023 19:01
  • Po zapojení soundbaru k PC nejde zvuk Příloha(y)
    od garim » 26 srp 2023 17:53 » v Problémy s hardwarem
    7
    1137
    od garim Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 20:02

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů