Phishingovy utok aneb email odesilatele

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
drobino
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 971
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Phishingovy utok aneb email odesilatele

Příspěvekod drobino » 16 pro 2023 01:01

NIc ani zmena z qwertz na qwerty nepomohla. Je to zajímavé.

Reklama
Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Phishingovy utok aneb email odesilatele

Příspěvekod Roman Tyčka » 16 pro 2023 07:32

V text. editoru klávesa "Q" funguje? (po stisku napíše "q" ?).
Ještě bych zkusil otevřít položku "Písma" (v Ovládacích panelech), rozkliknout volbu "Související nastavení" a vybrat volbu "Stáhnout písma pro všechny jazyky". Nevím ale, zda to pomůže. Operační systém máte aktuální? Podíval bych se, zda nejsou ke stažení nějaké aktualizace, které by mohly souviset s písmy (znakovými sadami, s rozložením klávesnice).

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Phishingovy utok aneb email odesilatele

Příspěvekod X » 16 pro 2023 11:14

Pokud máš klávesnici ISO (dvouřádkový Return) + CZ + QWERTZ, stačí klepnout na klávesu vedle Levého Shiftu.

Pokud máš nainstalovaný AHK, stačí vytvořit tento skript (můžeš ho i zkompilovat do exe a pak už nemusíš mít instalovaný AHK, malé skripty po zkompilovaní jsou kolem 1 MB):

; AHK 1.x
$!q::\ ; Alt+q = \
return

Pokud chceš pouze použít dlouhý (long) stisk q, napiš tento skript:

; AHK 1.x
$q::
KeyWait, q, T0.2
if (ErrorLevel)
Send \
KeyWait, q
return

Zhruba příští rok (2024) bude na mých stránkách - lexixon.eu - ke stažení můj program Key³ - který zcela změní práci s klávesnicí. Budete mít na dosah z klávesnice lehko téměř vše. Budete chtít zadat:

e - stisknete e
é - stisknete e
ě - stisknete e
€ - stisknete e

a => a
á => a
ä => a
@ => a

V české klávesnici budete mít lehko na dosah jakýkoli znak, už nebude potřeba přepínat na anglickou klávesnici nebo programátorskou. V anglické klávesnici budete jednou klávesou psát 2 znaky či velký znak, bez shiftů ... do české klávesnice to půjde také zapnout. Budete psát jednou klávesou: te le vi ze (4 klávesy!). Funkce si určíte sami, případně mně požádáte o své úpravy. Shifty se budou rozlišovat i na pre-Shift (stisknout a pustit), sync-Shift (současné chování shiftů, tedy podržet Shift a pak stisknout klávesu, neboli SYNChronous = současně).

Že si tolik změň nebudete pamatovat? Nastavíte si chování zobrazování obrazové nápovědi klávesových zkratek a maker, tedy jen pokud nebudete mít Display keyboard (Obrazovou klávesnici), něco jako toto:

https://www.youtube.com/watch?v=N7OVagiblPo

Tedy druhá generace obrazovkových klávesnic. 1. verze od Art Lebedev Studia stojí přes 30 000 Kč, druhá generace Flux kolem 12 000 Kč, ale předpokládám že se jim to nepovede uvést do výroby, nemají zkušenosti s výrobou a obchodem. Před Studiem Art Lebedev jsem tuto myšlenku v hlavě měl již několik roků před nimi, jejich realizací a nejvíc potom cenou jsem byl zklamaný. Domyslel jsem to zhruba do lehce odlišné podoby Flux, tedy klasické magnetické analogové průhledné klávesnici na obrazovce a chystám se to spolu s několika dalšími nápady navrhnout jedné již zavedené ale mladé holandské firmě. Takže předpokládám selhání Flux a vrhnutí na trh s tou holandskou firmou. Cena by se mohla pohybovat kolem 10 000 Kč (obrazovka + další technologie), kdo si něco takového nebude moci pořídit, bude mít obrazovou nápovědu na obrazovce, lidé s většími displeji si to budou moci zapnout trvale v nevyužívané části obrazovky. Sám mám doma 55" monitor ...

28nitro28
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: březen 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Phishingovy utok aneb email odesilatele

Příspěvekod 28nitro28 » 17 pro 2023 20:12

No u mňa doma funguje na slovenskej klávesnici v poriadku. Mam iba jednu klávesnicu (quertz som daval) Nepodarilo sa ti zmeniť klávesové skratky? Keď tak skus premapovať klávesovu skratku na inú. A btw opýtam sa ci si neskúšal aj inú klávesnicu? Ostatné skratky ti fungujú s pravým alt-om? (Alt + V).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Seznam Doplněk – Email
    od jokabuki » 06 říj 2023 12:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    3609
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 20:00
  • Jak připojit obrázek do podpisu na email od "Seznam.cz" Příloha(y)
    od Zabral68 » 08 zář 2023 17:25 » v Komunikace na internetu
    6
    3852
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    11 zář 2023 17:47

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 36 hostů