Java vers. Java

...

Moderátor: Mods_senior

Fanobrel
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Java vers. Java

Příspěvekod Fanobrel » 11 čer 2023 15:15

Ahoj, mám na svém pc instalovánu Javu Oracle. Teď mě donutil experiment s programem Sketchup 8 instalovat OpenJDK Zulu. Od té doby javovské programy (např. oblíbený Free downloader) odmítají poslušnost. Výpis verze Javy vypadá takhle:
Schránka 01.jpg


Co s tím, pls?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Java vers. Java

Příspěvekod petr22 » 11 čer 2023 15:20

Odinstalovan OpenJDK a nainstalovat zpet 32bit i 64bit Javu od Oracle ?

Fanobrel
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: listopad 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Java vers. Java

Příspěvekod Fanobrel » 11 čer 2023 15:33

Zapomněl jsem napsat, že po instalaci OpenJDK jsem aktualizoval Javu Oracle - bez účinku na stávající stav.
Odinstalovat OpenJDK asi není problém, jenže pak mi přestane fungovat ten Sketchup, se kterým pracuji.
Už jsem z oboru dávno pryč, nějaké matné zbytky paměti mi napovídají, že buď se dvě běhová prostředí Javy tlučou vzájemně, nebo je pro každý program, který potřebuje "svou" Javu, nastavit před spuštěním systémovou proměnnou path na cestu k jeho Javě, je to správně?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Java vers. Java

Příspěvekod petr22 » 11 čer 2023 15:45

OpenJDK a Oracle Java dela to same. S tim rozdilem, ze spousta aplikaci ktera funguje s Oracle Javou nefunguje s OpenJDK.

Principialne nema smysl instalovat OpenJDK, tu at si nechaji linuxaci kteri nechteji closed source komercni verzi.

Nicmene pozor - Sketchup 8 je z roku 2010, takze bude vyzadovat i takto historicke verze Javy. Neni mozne pouzit aktualni verzi,
musi to byt 13 roku stara verze 8 ? Prijde mi ale divne, ze by aplikace kterou v te dobe delal Google vyzadovala open source verzi
Javy a nefungovala s oficialni Oracle verzi.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů