úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod X » 25 říj 2010 22:01

Nikdy mi nezůstávají v systray ikony odinstalovaných programů ... možná to dělá jen při zapnutí funkce zobrazovat jen aktivní ikony v oblasti systray, že zůstanou kdesi v cache (v registrech), ale ve skutečné systrayi nejsou snad zobrazené? Tuto funkci nikdy nevyužívám, tak nevím.

Blue Spirit: Tak možná ne, ale vypadalo to pod mým příspěvkem, jako že mi to vyvracíš :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod Romaine » 25 říj 2010 22:03

U W7 to tuším taky nemám. Ale u XP jsem to měla tam, když jsem dala vlastnosti - přizpůsobit a byl tam ten výpis všech ikon v ozn. oblasti. Tak tam někde dole byly staré ikony nebo nepoužívané nebo jak to bylo nazvané. V samotné ozn. oblasti nebyly. jen v tom nastavení.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

yaros
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod yaros » 01 lis 2010 09:50

Je mně jasné co je systray (oznamovací oblast).Návod na opravu od Romaine funguje, znám jej už dávno, ale po restartu nebo po novém souštění
počítače se ikony opět na liště neobjeví a nevím, cobych měl nastavit aby oprava byla trvalá. Za rady všem děkuji, zvláště Ferdovi podle jeho rad jsem se prakticky naučil základům ovládání počítače ještě na JNP. Jsem stále začátečník protože jsem stařec a jsem při problémech odkázán na pomoc vás znalých a ochotných poradit. To že jsem se neozval tři roky svědčí o tom, že rady mně byly k užitku a PC šlapal bez problémů.
Až teď si postavil hlavu a začal zlobit. Věřím, že s vaší pomocí ještě chvilku vydrží. Díky Jarda.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod guest » 01 lis 2010 10:06

Jak ty víš, že jsem resp. byl jsem Ferda? :lol:

Ale k věci:

já tomu tvému dotazu moc nerozumím, anebo spíš nechápu o co ti jde.

Pravou myší klikni do lišty a vyber Vlastnosti. Tam zaškrtni Skrýt neaktivní ikony a klikni na Vlastní. Tam můžeš najet na Starší položky a u každé můžeš vybrat třeba Vždy skrýt.

Nevím co udělá když klikneš na Obnovit výchozí, ale pravděpodobně se staré položky vymažou. A zřejmě zmízí i nové položky programů spouštěných po startu - budeš je tam muset zase přiřadit.

yaros
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod yaros » 01 lis 2010 11:09

ve vlastnostech mám speávně položky označené-vždy skrýt, zobrazovat vždy, ale jakmile vypnu PC nebo restartuji, tak na liště se neobjeví i když ve vlastnostech jsou správně označené.jsou v aktuálních i ve starších položkách. Když je chci dostat na lištu musím ve správci úloh dát odhlásit uživatele znovu se přihlásit a ikony jsou na liště správně.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod X » 01 lis 2010 11:50

Už jsem to psal, je to známá chyba Win XP, na kterou MS kašle. Dochází k tomu, když startuje mnoho služeb a PC nestíhá. Jde to vyřešit pomalejším nabíháním služeb, například těmito programy:

Startup Delayer 2.1.10-pro nastavení pořadí a časové prodlevy spouštění startup programů. Program vám umožňuje u každé aplikace, která se spouští po startu Windows, nastavit časovou prodlevu.exe

Tech-Pro Utilities Startup-umožňuje opožděný start rezidentů a tím řeší mizení ikon v systray.exe

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: úprava oznamovací oblasti na hlavním panelu - ikony

Příspěvekod guest » 01 lis 2010 13:36

Už jsem to psal, je to známá chyba Win XP


svatá pravda! Nyní si uvědomuji, že jsem se s tím před lety také potýkal a nepodařilo se mi nikdy nastavit aby ty ikony dělaly to co bylo nastaveno, vyjma té základní funkce - skrýt neaktivní ikony. :smile:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Velikost ikon na hlavním panelu.
    od mmmartin » 15 říj 2023 19:16 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1089
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 16:41
  • pomoc v oblasti grafiky
    od showpayne » 07 srp 2023 19:08 » v Vše ostatní (Off topic)
    0
    1549
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 19:08
  • Soubory na ikoně excel hlavního panelu Příloha(y)
    od VOM » 03 led 2024 19:28 » v Kancelářské balíky
    3
    1136
    od VOM Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 10:46
  • Ikony změna
    od DanteJo94 » 14 srp 2023 10:26 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1850
    od DanteJo94 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:26
  • Nezobrazují se ikony na ploše Příloha(y)
    od liborsm » 04 úno 2024 14:48 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    2031
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 15:04

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů