Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

...

Moderátor: Mods_senior

Mankind
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: květen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Mankind » 21 úno 2016 08:35

Prosím Vás potřeboval bych od Vás, aby jste mi hodili download link na ovladač pro sitový adapter... Věc se má tak, že mám modem od UPC, když je modem napojen na PC, tak internet nemám. Když modem napojím na notebook, tak tam internet jede. Asi se mi stalo něco s ovladačem na PC, ale já si bohužel nemůžu sám poradit a najít to, co mi ten ovladač zase opraví. Mám základní desku MSI G41M-FD ; internet od UPC přes modem Technicolor TC7200.U.
Stáhnul jsem některé programy na ovladače, ale když to hodím do PC, tak to nefunguje,protože ty programy potřebují internet... Nevím jak to vyřešit. Moc Vás prosím o pomoc, děkuji.

Reklama
_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod _vcn » 21 úno 2016 08:41

Tady https://www.msi.com/product/motherboard/support/G41MFD.html#down-driver vyber svůj operační systém a stáhni Onboard LAN driver.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod petr22 » 21 úno 2016 08:52

Ve spravci zarizeni odeber sitovou kartu, pak dej znovu najit zarizeni - sitova karta se nainstaluje sama.

V nastaveni sitoveho adapteru over, ze vsechna nastaveni jsou nastavena na "automaticky".

Mankind
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: květen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Mankind » 21 úno 2016 08:56

Děkuji za radu. Spustím instalaci a po chvíli mi to vyhodí chybu: The Realtek Ethernet Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable... Nerozumím tomu, proč to nejde, všechny kabely mám zastrčené, mělo by to jít normálně nainstalovat :(

Dodatečně přidáno po 3 minutách 50 vteřinách:
petr22: Prosím Vás jak by se ve správci zařízení měla ta karta jmenovat? Můžu Vám tady vypsat vše co tam mám,ale mám pocit, že tam ta karta snad ani není. A kde můžu najít to nastavení sítového adapteru?

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Marfy » 21 úno 2016 09:29

Klikneš pravým na ikonu Tento počítač - dáš Vlastnosti - Správce zařízení - Síťové adaptéry - a tam by se měla objevit síťová karta. Většinou Realtek.Klikneš na ni opět pravým a dáš Odinstalovat.Po restaru by si ji měl Windows najít a dodat ovladače.Pokud se tak nestane,tak ze stránek MSI stáhneš Onboard LAN driver.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Mankind
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: květen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Mankind » 21 úno 2016 09:46

Dělám vše, jak mi říkáte, kliknu na Správce zařízení, ale tam není žádný řádek- Sítové adaptery nejsou... Nevím, jestli tam před tím problémem byly, ale ted tam nejsou... A jen mě tak napadá, že po tom restartu by si to PC asi nenašel a nedodal, když není spojen s internetem, nebo se pletu? Ale na tom asi stejně nezáleží,když v tom Správci zařízení nejsou Sitove adaptery. Nemůže to být schováno v nějakém jiném názvu? Můžu Vám vypsat názvy všech těch řádků a podřádků, jestli chcete.

A jinak jsem stáhnul ty Onboard LAN driver, jak mi radil i někdo výše,pokud se nepletu, ale instalace se nepodaří. Píše mi to: The Realtek Ethernet Controller was not found. If Deep Sleep Mode is enabled Please Plug the Cable...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod petr22 » 21 úno 2016 10:47

Pokud neni videt Realtek sitova karta ani nezname zarizeni, tak je to spatne.

Posledni moznost je, ze je v BIOSu vypnuta.

Dalsi moznost je, ze je karta vadna (tzn je vadna zakladni deska).

Skusil bych nabootovat nejake Live CD s Linuxem, jestli bude videt tam.

Mankind
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: květen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Mankind » 21 úno 2016 11:56

Prosím Vás a dá se to nějak v tom Biosu zkusit zapnout, nebo co tam mám hledat? Děkuji moc, v Biosu jsem ještě nic nedělal, tak jestli by jste mi v pár krocích napsal, co by jste tam hledal Vy, děkuji. A ta sitovka je integrovaná v základovce, to by ale tedy neměla jet celá základovka, nebo může jet?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod RIKI22 » 21 úno 2016 12:03

Nemáš v tom Správcovi, nejaké neznáme zariadenie ?

Mankind
Level 1
Level 1
Příspěvky: 93
Registrován: květen 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Mankind » 21 úno 2016 12:14

Nemám bohužel... Ještě bych měl upřesnit, že PC mám i s modemem v kuchyni. Včera si sestra pustila fritezu, kvůli jídlo. Friteza však začala jiskřit a vzplanula, vypadly pojistky, když byl PC zapnut a poté, když jsem pustil PC, tak mi vznikl tento problém. Je to vůbec možný? :/

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod petr22 » 21 úno 2016 12:16

Zrovna jsem se chtel zeptat. jestli se nestalo neco podobneho. PC predpokladam neni zapojen pres prepetovou ochranu.

Takze ano, toto je nejpravdepodobnejsi pricina poskozeni zakladni desky.

Pokud funguje vse osttani a PCI-E sloty, je mozne koupit PCI-E sitovou kartu a tu integrovanou v BIOSU vypnout (bude tam neco jako ONBOARD LAN ENABLE/DISABLE).

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ovladač pro síťový adaptér; nefunkční internet

Příspěvekod Marfy » 21 úno 2016 12:17

Pokud síťová karta ve Správci zařízení není a není u ní žlutý vykříčník,tak ji PC nevidí nebo je pokažená.To že je na desce integrovaná neznamená,že ten konkrétní čip se nemusí pokazit a na zbytek desky to samozřejmě nemá vliv.Navíc síťové karty odcházejí poměrně často.Navíc pokud ji uživatel nevypnul ručně v biosu,tak se sama nevypne. Můžeš resetovat bios do továrních hodnot,kde jistě bude síťová karta zapnutá.Než bych složitě vysvětloval jak na to,tak ti poradím,že stačí na 10 vteřin vyndat knoflíkovou baterii ze základní desky a tím se bios resetuje taky.
Pokud to nepomůže tak nová síťová karta do PCI slotu stojí okolo 200,-Kč .Dáš ji tam a problém vyřešen.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • IP kamera + Síťový rekordér - NVR Příloha(y)
    od amirinda » 16 zář 2023 11:22 » v Sítě - hardware
    0
    2334
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 11:22
  • Adaptér HP
    od jPRO » 15 úno 2024 23:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    575
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 09:53
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2042
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • Napájecí adaptér - cvakání Příloha(y)
    od Cemada » 04 zář 2023 19:13 » v Sítě - hardware
    2
    1391
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:51
  • Adaptér na harddisk M.2 SSD PCIe NVMe
    od Bozan » 30 led 2024 15:55 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    426
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 16:08

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů