Názor na tyto "Boost" programy

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod StrakerCZ » 28 kvě 2015 01:30

k ničemu, tyto programy většinou docílí toho, čeho může uživatel tím, že nemá v pc binec a trochu sem tam použije mozek


Vážně ? nepotřebuješ žádný programy protože máš mozek ? :lolno:
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Reklama
Uživatelský avatar
Makaan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod Makaan » 28 kvě 2015 01:57

napsal jsem že nepotřebuju "žádné" programy? nebo jsem napsal "tyto" programy?
jak ti tu napsali i jiní, k některým věcem je třeba vědět, co děláš = použít mozek ... výsledek pak máš ale stejný, jak kdyby jsi ty aplikace neměl = jsou k ničemu .. a to obzvlášť když nemáš v pc binec, pak není co "vylepšovat"
HW: CPU i5-4590, cooler Hyper 212 Evo, Asrock Fatal1ty H97 Perf., MSI GTX 970 Gaming ME, 2x4gb Hyperx Fury, SSD Crucial M500 120gb, HDD 1TB WD Blue, PSU Seasonic 550RM, case Corsair 300R, SSD Kingston Savage 240gb, monitor ASUS VX239H

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod StrakerCZ » 28 kvě 2015 02:20

Tak mi řekni jak pomocí mozku docílím toho, aby hra využila víc ram. Třeba si nějaká hra bere 2GB a já chci, aby využila 6GB nebo třeba 12GB. No to jsem zvědav ?
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
Makaan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 97
Registrován: květen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod Makaan » 28 kvě 2015 02:30

logika tvého argumentu je podobná tomu, že chceš u auta 3 volanty, když auto potřebuje ve skutečnosti jeden ..
no, na to ti boost aplikace nepomůže

a jak toho docílíš pomocí mozku? když chceš auto se třemi volanty, udělej si ho... bude to mít nulový přínos ale udělat si svoje můžeš vždy .. to platí i pro hru - pokud máš dostatek ram, a hra si bere méně, je to tak proto, že víc nepotřebuje .. pokud ji chceš donutit aby byla vlastně méně efektivní, nevím, asi s tebou developeři nebudou souhlasit, ale vždycky si můžeš udělat svoji hru, že..

boost aplikace dělají pouze většinou to, že uklidí nějaký binec v tvém pc, nebo rozdají priority .. jenže binci se dá předejít tím, že jej v první řadě nenaděláš a prioritu si lze přepnout ve správci úlok - pokud ale neděláš víc věcí zároveň a máš čisté pc, obvykle to nic neudělá .....
pokud pak děláš více věcí zároveň a to tak dělají většinou pokročilejší uživatelé, tak systém priorit znají a tu boost aplikaci taky nepotřebují, jednoduše udělají to samé i bez ní

--- Doplnění předchozího příspěvku (28 Kvě 2015 02:35) ---

jinak pokud máš problém s výkonem, slabinou tvé sestavy je procesor, žádná boost aplikace nezmění to, že je to pouze 4jádro Kaveri a jeho možnosti jsou srovnatelné s přetaktovaným pentiem, potažmo někde s i3 ... a je jen toliko, co tyto procesory zvládnou ..
příště prostě nekupuj SSD a dodatečné větráky a místo toho pořiď třeba i5 .. SSD se dá vždy dokoupit, větráky taky, procesor a deska je už ale tíže nahraditelná a pokud mi odpovíš, že jsi to lepil postupně - opět, vždy jsi mohl mít seznam prvotních věcí a dělat upgrade systematicky
HW: CPU i5-4590, cooler Hyper 212 Evo, Asrock Fatal1ty H97 Perf., MSI GTX 970 Gaming ME, 2x4gb Hyperx Fury, SSD Crucial M500 120gb, HDD 1TB WD Blue, PSU Seasonic 550RM, case Corsair 300R, SSD Kingston Savage 240gb, monitor ASUS VX239H

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod Microsheep » 28 kvě 2015 05:59

Je to jednoduché, tyto programy stahují uživatelé, kteří mají pouze základní znalosti o počítači.
Proč jim tedy přijde, že se hra zrychlí? Jednak placebo efekt (proč by velké červené tlačítko hru nezrychlilo, určitě je to bude rychlejší).
A taky proto, že tito uživatelé mají většinou takový bordel v počítači (nainstalované programy, kteřé nepotřebují ani nevědí na co jsou, většina z nich neví, kde se programy vzali, běžící torrenty na pozadí, další real-time kamarádi "čističe" registrů/disků/..), počítač jim funguje, tak to neřeší.
Takže tento program, jak tu již padlo, vypne svoje bratříčky čištiče, torrent stahovače a další nesmysly běžící na pozadí a potom není divu, že hra běží o trochu lépe. Jak píše Makaan, pokud máš vyladěný počítač a udržuješ v něm pořádek, tak zlepšení nepoznáš, ba naopak zhoršení.

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod Albeda » 28 kvě 2015 09:42

S těmito programy mám trochu zkušenosti. Hlavně s Game boostrem a opravdu mi nic nevylepšil.

Můj problém je, že při škole, kdy mám ntb Acer Aspire 5349 je velmi slabý na herní výkon. Ale chci na něm hrát Heroes of the Storm.

Řešení: Povypínat vše co se dá a zapnout hru a hrát. Game booster nepomohl.

Moje řešení (ač možná přehnané): Zapnu hru, jdu zpět na plochu a přes taskmaster vypnu Battle.net klienta (+10MB ram) a explorer (+30MB RAM), což je vlastně nula nula prd, ale subjektivně se mi zdá, že hra běží plynuleji. Jinak je lepší si pohrát s herním video nastavením, než řešit SW zrychlení PC.

Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod StrakerCZ » 28 kvě 2015 13:49

Neberte mě špatně, ale pouze se chci něco víc o PC dozvědět, jelikož tu jsou uživatelé kteří mají zkušenosti.
A tak mě zajímá jak využit ve hrách celý potenciál PC, jelikož Windows je poměrně nedodělaný pro hraní her.
Problém s výkonem nemám, procesor mi táhne hry perfektně.

Albeda : Co vim tak explorer ti zhodí celý Windows. To po každým vypnutí hry restartuješ notebook ?
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod ITCrowd » 28 kvě 2015 13:51

Co vim tak explorer ti zhodí celý Windows.

nesmysl.
win ti může shodit tak nějaká kritická služba, nebo jádro, eventuálně ovladač. Pro nastartování exploreru stačí win+esc, spustit, explorer. Restart netřeba.
Pokud ti poběží nějaký souborový manažer, např. totalcommander, pak můžeš programy spouštět přes něj a explorer nepotřebuješ.
Samotný operační systém běží i bez přihlášeného uživatele, což samo o sobě vylučuje nutnost spuštění exploreru.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 28 kvě 2015 14:05

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:52, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
jerabina
člen Security týmu
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3647
Registrován: březen 13
Bydliště: Litoměřice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod jerabina » 28 kvě 2015 14:10

Jestli máš problémy s rychlostí počítače při hrách, tak nás navštiv v sekci HiJackThis, kde ti počítač vyčistíme nebo si kup nový Hardware. Cokoliv dalšího jako různé game boostery atd. jsou k ničemu, protože v podstatě nic nedělají, popřípadě ještě zhoršují v případech jakési "optimalizace registru" atd.
Když nevíš jak dál, přichází na řadu prostudovat manuál!
HJT návod

Pokud neodpovídám do vašich témat v sekci HJT když jsem online, tak je to jen proto, že jsem na mobilu kde je studování logů a psaní skriptů nemožné. Neberte to tedy prosím jako ignoraci.

IDVert3X
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvek není k dispozici

Příspěvekod IDVert3X » 28 kvě 2015 14:13

[smazáno uživatelem]
Naposledy upravil(a) IDVert3X dne 21 srp 2019 12:52, celkem upraveno 4 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53633
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názor na tyto "Boost" programy

Příspěvekod petr22 » 28 kvě 2015 14:16

"Tak mi řekni jak pomocí mozku docílím toho, aby hra využila víc ram. Třeba si nějaká hra bere 2GB a já chci, aby využila 6GB nebo třeba 12GB. No to jsem zvědav ?"

Pomoci mozku prave prijdes na to, ze je to ptakovina - jestli totiz veris tomu, ze nejaky zazracny program zaridi, aby hra ktera potrebuje pouze 2 GB pameti pouzila 12 GB, tak si to klidne vyzkousej a uvidis, ze to nebude fungovat :-)

32bitova hra si navic vic nez 2 GB RAM vzit nemuze, takze pamet muzes chtit pridavat pouze u 64bitovych her.

V realu neexistujze zpusob, jak donutit jakoukoliv aplikaci pouzit vic pameti, nez kolik sama potrebuje. Ono to totiz zalezi jaksi na jejich autorech, zadny zazracny programek s tim nic nezmuze. Budto si ta hra tu pamet vezme, nebo ji necha byt - nasilim ji tu pamet nevnutis.

Leda ze by programek zaplnil pamet nahodnymi daty a simuloval tak ze ta hra vyuziva celou pamet .....


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Stažení stream videí - programy
    od forspin » 25 zář 2023 23:26 » v Programy ke stažení
    1
    2013
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    26 zář 2023 11:34
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    993
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    699
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    795
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58
  • Zachovat otevřené programy po zavření notebooku - Windows 11 Příloha(y)
    od orfan » 14 bře 2024 11:10 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1078
    od orfan Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:26

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů