Vzdálené ovládání PC po lan síti Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 15:06

Zdravím,
momentálně používám netbook a nyní i jako datacentrum PC s Pentiem III. Jelikož do datacentra budu jen ukládat soubory a spravovat ho, nepotřebuji ho mít na monitoru (byla by otrava jej pořád přepojovat, mám sice VGA i DVI-D, ale do netbooku i PC zapojím jen VGA) a stačí mi se na něj připojit přes vzdálenou plochu. V PC není internet, po LANce je to rychlejší a navíc PC nebude ohrožen případnými viry. Hodil by se mi nějaký prográmek, který se po spuštění Windows na PC spustí, z netbooku se připojím a ovládám myš i klávesnici. Horší je, že mám rozdílné systémy, na PC momentálně Windows 2000 Pro SP2 (SP4 by nebyl problém doinstalovat, WXP z důvodu 128 MB RAM nejsou použitelné), na netbooku Windows 8.1 Enterprise. Víte někdo o nějakém softu, který mi doporučíte? Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod ITCrowd » 28 led 2015 16:02

Můžeš zkusit VNC. Teamviewer by s tak malou pamětí mohl mít problémy.
Pokud je PC na síti, tak je nakazitelný. Virus přejde z tvého nakaženého netbooku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 16:25

Který klient pro VNC mi doporučíš? Požadavky: Podpora Windows 2000 i 8.1, automatické spuštění po startu, jednoduché připojení.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod ITCrowd » 28 led 2015 16:32

Klidně tu nejstarší jakou seženeš (žere míň systémových zdrojů). nainstaluješ na 2000, necháš ji spouštět jako službu. Na připojení ti stačí vnc viewer, který se instalovat nemusí a tam je třeba, aby byl aspoň stejné verze,
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 17:49

No klientů je několik, chtěl bych doporučení od někoho přímo z vlastní zkušenosti. :) A automatické spouštění přímo v appce by bylo taky fajn. Zdravím!

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod ITCrowd » 28 led 2015 17:52

Já používal VNC 4.1.1 pro počítač s XP.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 18:27

Díky moc, už mi to sdílení frčí! :) Ještě jedna otázka... Spustí se to automaticky po startu OS? Díky

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod ITCrowd » 28 led 2015 18:33

Spustí, pokud si to nastavíš. A VNC se dá nastavit jako služba. Tedy se spustí po startu počítače i když nikdo není přihlášen.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Majkyy26
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: březen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti

Příspěvekod Majkyy26 » 28 led 2015 18:40

Funguje to samo automaticky, díky moc! :) Samozřejmě to není třeba ke sledování videa, ale pro nějaké to zkontrolování, zda se data bezproblémově zapsala či vypnutí PC to stačí. :)

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vzdálené ovládání PC po lan síti  Vyřešeno

Příspěvekod ITCrowd » 28 led 2015 21:36

Sledovat video na tom nepůjde. Je-li to vše, označ téma jako vyřešené (zelené zatržítko).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Teamviewer - jak ovládat gps (pc) pomocí vzdálené podpory
    od Antonín » 27 bře 2024 14:35 » v Vše ostatní (sw)
    3
    1353
    od Antonín Zobrazit poslední příspěvek
    15 dub 2024 13:06
  • Připojení k síti Eduroam
    od adobereader » 23 kvě 2023 22:30 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1340
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 08:40
  • v nouzovém režimu se sítí nejde internet
    od DeNNI85 » 08 pro 2023 11:14 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1710
    od DeNNI85 Zobrazit poslední příspěvek
    11 pro 2023 10:55

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů