Sloučení oddílů na SD kartě

...

Moderátor: Mods_senior

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 12 lis 2014 23:45

Potřebuji poradit nějaký program, ideálně v češtině a bezplatný který umí sloučit oddíly na SD kartě. Druhý oddíl jsem vytvářel přes program 'minitool partition wizard', ale sloučení je jaksi jen v placené verzi (a na tu nejsou prostředky).
Předem díky za tipy :) Dva jiné programy jsem sice už zkoušel, ale nějak jsem se v nich nevyznal.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod ITCrowd » 13 lis 2014 07:48

A co zazálohovat data, oddíly odstranit a vytvořit jeden nový?
Easeus partition master jsi zkoušel?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 13 lis 2014 07:52

No jestli ty data tam pak budu moci vrátit na kartu v původním stavu (celý obsah karty) a vše pojede jako dřív, je to totiž karta v telefonu a jsou na ní nějaké aplikace a data těch apps ;) Myslíš asi normálně naformátovat, že?
Ten zrovna jsem zkoušel, ale prostě mezi všemi těmi tlačítky nikde nebyla volba 'sloučit' ('merge').

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod ITCrowd » 13 lis 2014 08:12

Normální naformátování neodstraní a nesloučí oddíly. Myslím že jsem to napsal jasně:
zazálohovat data, oddíly odstranit a vytvořit jeden nový

Teprve pak se formátuje.
Nevidím důvod, proč by neměly jít data vrátit v původním stavu. Nicméně to, co bylo na druhém oddílu fungovat nebude.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 13 lis 2014 10:43

Znovu jsem nainstaloval EaseUS Partition Manager, ale já u té karty nemám nikde volbu 'Merge' (sloučit), přitom když se podívám na pevný disk, tak tam to je..

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10917
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod zeus » 13 lis 2014 10:56

Protoze u vymennych zarizeni to neni obvykla operace, rozhodne pod Windows a nejspis ani pod Linuxem. Postupuj dle rady ITC!
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod guest » 13 lis 2014 11:30

Pokud jsou tam ovšem aplikace nainstalované v mobilu, pak je budeš muset znovu nainstalovat, ale to je detail.

Odesláno z mého MT15i

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 13 lis 2014 11:52

Zálohováno, oddíly smazány, pak jsem chtěl vytvořit znovu druhý oddíl aby se tam dali přesunout věci z interní paměti, ale zase mi to při po zvolení velikosti vytvořilo z toho druhého oddílu ještě třetí (takový mini) a v telefonu to opět nejde připojit. Proti rozdělování karty a jejímu připojování v LINK2SD byl celý ROOT hračka :)

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10917
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod zeus » 13 lis 2014 12:16

Chtel jsi oddily sloucit (tedy snizit pocet) a misto dvou si pak vyrobis tri?!
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 13 lis 2014 12:19

No ten třetí se mi původně udělal sám, když jsem vytvářel ten druhý.. ale teď už je to ok, chyba byla mezi židlí a klávesnicí :D Teď ještě jestli se mi podaří připojit ten druhý oddíl v telefonu..

--- Doplnění předchozího příspěvku (Čtv Lis 13, 2014 12:28 pm) ---

Hmm, tak ten vytvořený oddíl stejně pořád nejde připojit (přikládám screen ze včerejška)

7PIn5.jpg
Naposledy upravil(a) aldik dne 13 lis 2014 12:47, celkem upraveno 1 x.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod guest » 13 lis 2014 12:44

Screeny se dávají sem jako příloha, to už bys za ta léta a počtu příspěvků mohl vědět.

aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sloučení oddílů na SD kartě

Příspěvekod aldik » 13 lis 2014 12:50

Moje chyba, napraveno ;) .. Jinak oddíl se už povedlo připojit, ale jde připojit jen jako FAT32 (jen některé aplikace mají problém s přesunem části dat když to je FAT), původně jsem to zkoušel jako EXT 2, 3 nebo 4 (psáno v návodech na netu) a to nešlo.. asi to nepodporuje tenhle telefon (HTC Explorer) nebo karta..


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti