Stránka 1 z 1

Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 13:41
od driftking1
Dobrý den, rád bych vyzkoušel účinky podprahové reklamy, ale nemám moc zkušeností se stříháním videí a pokud někomu neni jasné o co jde, tak video by mělo mít cca 20 snímků za sekundu, protože víc je pro nás nepostřehnutelné a pokud jako 21 snímek dáte například text, tak ho člověk nedokáže postřehnout, ale mozek a podvědomí člověka ho postřehne. Pokud dám tedy jako 21 snímek obrázek s textem pij coca collu a snímek se bude ve filmu často opakovat, je dost pravděpodobné, že člověk na colu opravdu chuť dostane a po vás bych chtěl radu, jak takoví snímek do videa vložit :) Předem děkuji za rady.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 13:50
od guest
A co na tom nechápeš. Na časové ose nějakého videoeditoru máš film se snímky a na požadované místo vložíš ten který potřebuješ.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 13:50
od Arha
Co to je za blbost?

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 13:55
od guest
To není blbost, ale podprahové vnímání - signál.

Podprahový signál je signál osobě, který je pod limitem jejího vnímání (pod prahem, odtud název), takže signál daná osoba sice zaregistruje, ale v té chvíli si to neuvědomí, protože obsah signálu jí přejde přímo do podvědomí, například je podprahovým signálem obrázek, který osoba vidí příliš krátkou dobu. Tato technologie se údajně využívá v reklamě a propagaci. V některých zemích je zákonem zakázána. S tímto tématem také manipuluje množství konspiračních teorií

První zprávy o využívání podprahových signálů máme z roku 1917, kdy byla americká armáda obviňována z toho, že do písní a plakátů umisťuje podprahové signály, které měly nalákat lidi k odvodu. Toto podezření nebylo potvrzeno ani vyvráceno.

Roku 1957 prohlásil americký specialista na reklamu James Vicary, že umístil do televizního vysílání záběry s nápisy „pij Coca-colu“ a „jez popcorn“, čímž údajně způsobil zvýšení prodeje těchto výrobků. Tento incident způsobil širokou diskuzi o problematice podprahových signálů, která mimo jiné vedla k zákazu podprahových signálů ve Spojených státech, Austrálii a Velké Británii. Vicary ale později, v roce 1962, přiznal, že si své tvrzení vymyslel.

Roku 1973 vydal Wilson Bryan knihu Podprahové svádění (v originále Subliminal seduction), v níž tvrdil, že podprahové signály byly už tehdy široce využívány v reklamě. Tato kniha způsobila vlnu zájmu o podprahovou komunikaci.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:01
od petr22
Ver tomu, ze si toho vsimnes.

Film ma 24 snimku za sekundu, presne takovouhle vec - 1 snimek jiny - byl myslim ve Fight Clubu, kde je nahodne nekolikrat sprosty obrazek - a vsimnes si toho a vidis co to je.

Lidske oko rozezna i 1/1000s

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:06
od Arha
Já tomu nevěřím. Vždyť i textu je napsáno, že si to celé vymyslel a nebylo nic potrvzeno.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:08
od guest
Dal jsem ti jenom jeden příklad který jsem okamžitě našel. Dej si do Google Podprahové vnímání a najdeš milion článků. :-)

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:09
od driftking1
Já právě nevím jestli tomu věřit a nebo ne, proto bych to rád vyzkoušel.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:21
od guest
To asi nevyzkoušíš. Budeš mít k dispozici jeden film, sám o tom budeš vědět a nikoho jiného nedonutíš, aby na ten film koukal celé hodiny.
To bys musel používat řadu dní, než si to ten člověk podvědome zapamatuje.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:24
od petr22
Klidne to vyzkousej

Jenomze zadna dostupna technologie ti neumoznuje zobrazit snimek na tak kratkou dobu, abys ho nevidel - klidne si to skus - u 30 fps porad uvidis, co na tebe blikne. A uvidi to kazdy.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:28
od guest
No já zde nebudu spekulovat o vnímavosti lidského oka, ani hledat vědecké pojednání, ale nevšimne si toho.

Svého času jsem se hodně zabýval stříháním videa a víme, že tam je spousta prázdných snímků anebo půlsnímků, ale při prohlížení filmu ty "mezery" nevidíme.

Je to ovšem vidět na starých filmech, tedy z flmového pásu, kam střihač umístil různé značky.

Re: Přidávání snímků do videa

Napsal: 03 čer 2013 14:41
od petr22
Vyzkousej si to - vloz 1 snimek do videa co ma 24 fps (film v kine) - a pri prohlizeni presne uvidis co tam je.