Nabíječka AA baterií - co zvládne? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Mousty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod Mousty » 02 čer 2013 12:40

Hojte. Mám tuto nabíječku tužkovek Philips MultiLife SCB5375CB/12 a k ní byly origo baterky 2600. Ty už jsou ale bohužel kaput, tak vybírám nové a rozhoduji se mezi Sony NiMH 2700mAh nebo Sony NiMH 2500mAh. Podle recenzí jsou celkem spolehlivé, ale nejsem si jistý, jestli ta moje nabíječka zvládne ty 2700. V návodu je uvedeno 2600, tak nechci zbytečně kupovat předimenzované baterky. Poradíte někdo pls?

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod guest » 02 čer 2013 12:42

Zvládne, na kapacitě nezáleží, jenom se to bude nabíjet o poměrnou část času déle. Ten je ale v případě 0,1 Ah zanedbatelný.

Mousty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod Mousty » 02 čer 2013 12:48

OK. V návodu je uvedeno, že 2600 se nabíjejí kolem 2hod. 30min., takže tyto 2700 se budou nabíjet o cca 15-30 déle jestli tomu správně rozumím.

Nevíš pls jak poznám jestli jsou baterky OK?
Nemám zátěžák a multimetrem to asi nezjistím. Mám asi 5 let staré 4ks Philips 2600 a 4ks Philips 2700, které ve foťáku sice něco nafotí, ale jak je nechám v aparátu ležet třeba 14 dní, tak se vybijí.

Jinak předpokládám, že tato nabíječka nemá balancer, takže bych asi měl hlídat čas nabíjení nebo je alespoň nenabíjet přes noc.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod guest » 02 čer 2013 12:54

Koukám že matematika není tvůj velký přítel. Pokud tam nabíjíš baterky 2600mAh 150 minut, potom bys baterky o dvojnásobné kapacitě, tedy 5200mAh nabíjel dvojnásobnou dobu, tedy 300minut. Více si spočítej. Je to jenom názorný příklad pro pochopení, ve skutečnosti to je trochu jinak.

Jak poznáš dobrou baterku, tedy jak dlouho vydrží nabitá nevím, jsou na to měřáky.



Edit: Ve specifikaci je psáno, že akumulátory 2600mAh plně nabije za 90 minut. Potom to nabíjej asi 100 minut.

Mousty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod Mousty » 02 čer 2013 13:04

:-) jasný... Vygooglil jsem někde komenty, že když jsou baterky o větší kapacitě než je stavěná nabíječka, tak to potom časově vycházelo asi tak jak jsem napsal (nabíjecí doba se navyšovala o více jak jsi uvedl). Někde bylo dokonce psáno, že když převyšují kapacitou skoro polovinu, tak by se po nabití měly vyndat a zase dát nabíjet, jakože na druhý cyklus. Základy matematiky snad ještě zvládám :-)

Nicméně je pravda, že 0,1Ah je hodně malý rozdíl, takže mám vybráno a jdu do těch 2,7. Díkes...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod guest » 02 čer 2013 13:07

Tak to zde označ jako vyřešené, zelená fajfka vpravo nahoře. :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?

Příspěvekod petr22 » 02 čer 2013 13:08

To ze se NiMH vybiji, je zcela normalni. Je nutne je nabit tesne pred pouzitim.

Do fotaku bych podle dlouhodbych zkusenosti bral pouze Sanyo Eneloop, nektere fotaky - napr Pentax - ma dokonce problemy s vetsinou jinych baterii korektne fungovat.

Mousty
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nabíječka AA baterií - co zvládne?  Vyřešeno

Příspěvekod Mousty » 02 čer 2013 14:01

Už jsem skočil po těch Sonkách, ale jako tip si Sanyo zapamatuji pro příště :-) Díkes, recenze jsem četl a vypadají v pohodě.


Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů