Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?  Vyřešeno

Příspěvekod Fil95 » 24 kvě 2013 16:52

Zdravím, můj dotaz je zcela jednoduchý. Už dlouho nad tím přemýšlím. Všichni mi vždy doporučují stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků, ale doteď nechápu proč? Většinou se na stránkách výrobců komponentů dají najít novější ovladače, než na stránkách výrobců notebooků. Díky za opdověď kolegové :bigups:

Reklama
Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod Žbeky » 24 kvě 2013 18:03

a) Nepotřebuješ vědět přesné osazení komponent, stačí model notebooku
b) Ten výrobce má daný ovladač vyzkoušený a ověřený. Mě se třeba stalo, že ovladač wifi přímo od Intelu způsoboval zamrzání a nenaběhnutí spojení po probuzení, ovladač s tím samým číslem stažený od výrobce notebooku ale jede zcela bez problémů
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod Fil95 » 24 kvě 2013 18:10

Díky moc. Pokud by ještě někdo něco měl, přispějte, jinak zítra to můžete zavřít, díky.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod petr22 » 24 kvě 2013 18:54

c> vyrobce notebooku poskytuje software, ktery aktualni ovladace stahuje a instaluje automaticky, takze se neni potreba o nic starat. Pri reinstalaci staci jen stahnout ovladac sitove karty a aplikaci na aktualizaci ovladacu, ta doinstaluje vse, co chybi.

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod Fil95 » 26 kvě 2013 15:53

Dobrý den, bohužel, není tomu tak u Aceru. Jejich software pro aktualizaci ovladačů, Acer Updater (nejnovější verze), je vcelku k ničemu. I na stránkách výrobce najdu většinou novější ovladače. Myslím si , že software slouží k hledání ovladačů, které nejsou nainstalovány vůbec, ale nikdy nevyhledá ty nejnovější.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod petr22 » 26 kvě 2013 15:58

Precetl sis bod b> ?

Vyrobce notebooku poskytuje ovladace, ktere jsou vyzkousene. Vyrobce zarizeni poskytuje ovladace, ktere mohou byt sice novejsi, ale zaroven mohou obsahovat chyby a v danem zarizeni nemusi byt vubec funkcni a vyrobce zarizeni na ne neposkytuje zadnou podporu.

Takze se muzes dostat do situace, kdy mas sice nejnovejsi ovladace od vseho, ale zaroven nespustis Windows.

Ukazkovy priklad jsou ovladace grafickych karet, kdy je postupne vyrazovana podpora starsich modelu. Takze treba posledni ovladac, ktery muzes pouzit je dejme tomu z kvetna 2009, s zadnym novejsim zarizeni fungovat nebude. Aplikace od vyrobce ti stahne ten jediny ovladac, se kterym je zarizeni funkcni.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 26 kvě 2013 16:02, celkem upraveno 1 x.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod guest » 26 kvě 2013 16:01

To je nějaká mánie stahovat pravidelně nejnovější ovladače. To jak už bylo psáno nemusí fungovat a také nejnovější ovladač neznamená nejlepší.
Pokud mi všechno funguje, pak se o to nestarám, ale teprve když jsem např. vyzván ke stažení vyšší verze, potom ji stáhnu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod mmmartin » 26 kvě 2013 16:12

Fil95 píše:Díky moc. Pokud by ještě někdo něco měl, přispějte, jinak zítra to můžete zavřít, díky.

Označení tématu jako vyřešené je povinností tazatele, danou Pravidly. To, že na tuto povinnost většina uživatelů kašle, je jiná věc. Každopádně tě chci požádat, abys poté, co se dozvíš vše co potřebuješ, téma sám uzavřel.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod Fil95 » 26 kvě 2013 19:11

petr22: Asi jsme se nepochopili. Acer Updater je nástroj Aceru, který sám najde a nainstaluje ovladače pro notebook Acer. Ovšem na stránkách Aceru jsou mnohem novější ovladače, které Acer Updater neaktualizoval, což mne celkem štve a nechápu tedy smysl tohoto softwareu.

Blue Spirit:
Blue Spirit píše:nejnovější ovladač neznamená nejlepší
To jsem neřekl. Dokud vše šlape jak má, na nové ovladače nesahám. Ptal jsem se spíše jen informativně, proč to tak je a jak se věc má.

mmmartin: Omlouvám se, ještě jsem se na fóru nesetkal s tím, že bych sám mohl zamknout téma. Přiznám se, že jsem pravidla nečetl. Na většině fór, na která chodím jsou pravidla stejná. Pokud by mi ještě někdo z přispívajících chtěl na tohle odepsat, ať odepíše. Zítra označím za vyřešené.
Naposledy upravil(a) Fil95 dne 26 kvě 2013 19:19, celkem upraveno 1 x.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod petr22 » 26 kvě 2013 19:17

Ony tam ty ovladace mohou byt, ale pokud nejsou testovane pro konkretni zarizeni, tak je to ke stazeni nenabidne. Ty novejsi ovladace to nabidne ke stazeni pouze u zarizeni, pro ktere jsou otestovany.

Aplikace od vyrobce sama stahne ty ovladace, jejichz funkcnost je garantovana. Z ciste praktickeho hlediska, testovanim novych ovladacu pro nepodporovana zarizeni se vyrobce uz nezabyva.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod guest » 26 kvě 2013 19:19

To tedy promiň ale
Omlouvám se, ještě jsem se na fóru nesetkal s tím, že bych sám mohl zamknout téma. Přiznám se, že jsem pravidla nečetl. Na většině fór, na která chodím jsou pravidla stejná


Tak si je prosím přečti.

Jinak se to dělá takto:
Přílohy
Lock.JPG

Fil95
Level 1
Level 1
Příspěvky: 90
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč stahovat ovladače ze stránek výrobců notebooků?

Příspěvekod Fil95 » 26 kvě 2013 19:27

petr22: Já ti rozumím, ale myslel jsem to trochu jinak. Na stránkách Aceru přímo pro můj model najdu novější ovladače (předpokládám otestované), než mi najde Acer Updater.

Blue Spirit: Žádný strach, už jsem si je přečetl ;)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • DECO - M4 blokovani stranek
    od MK_Vs » 15 srp 2023 10:27 » v Sítě - hardware
    10
    2777
    od MrVoltz Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 15:46
  • Proč je na WIN 7 Firefox ESR?
    od atari » 18 črc 2023 11:09 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    1945
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    18 črc 2023 13:06
  • Proč už se do sluchátek nedává NFC?
    od Grander » 21 čer 2023 14:57 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1977
    od Grander Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 12:43
  • proč se mi zavírá google chrome
    od Mladkov204 » 21 srp 2023 11:40 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2266
    od mkol Zobrazit poslední příspěvek
    21 srp 2023 12:41
  • Proč se v editaci objevuje červené podtržení? Příloha(y)
    od atari » 02 led 2024 11:34 » v PC-HELP - připomínky k fóru
    3
    1218
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    02 led 2024 12:06

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů