Jak poznám, že se integrovaná GK přepla na dedikovanou?* Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Stifler
Level 1
Level 1
Příspěvky: 80
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak poznám, že se integrovaná GK přepla na dedikovanou?*  Vyřešeno

Příspěvekod Stifler » 13 kvě 2013 17:24

Ahoj chci se zeptat, jak přenastavím a nebo jak poznám jestli mi moje externí grafická karta NVIDIA běží v noťasu při hraní her, jelikož vidím pouze, že běží grafická karta, která je na procesoru. A chtěl být to právě opačně. Díky :)
Naposledy upravil(a) Žbeky dne 13 kvě 2013 21:46, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraven nadpis

Reklama
_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Grafická Karta

Příspěvekod _vcn » 13 kvě 2013 19:17

Jdi do ovládacího panelu nVidia a tam najdi a zaškrtní možnost Plocha -> Zobrazit ikonu aktivity jednotky GPU v oznamovací oblasti.
Pak se v oznamovací oblasti objeví čtvercová ikona připomínající čip a ta nabývá dvou barev.

Když je šedá, tak je GPU nVidia vypnutý.
Když je zelená, tak je nVidia aktivní a kliknutím na ikonu se dozvíš, jaký procesy pod ní běží.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Stifler
Level 1
Level 1
Příspěvky: 80
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak poznám, že se integrovaná GK přepla na dedikovanou?*

Příspěvekod Stifler » 14 kvě 2013 18:53

zapnutá je, ale pouze mě zajímá jestli mi při hraní běží obě grafiky a to jak NVIDIA a intel grafika a nebo jenom jedna .

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak poznám, že se integrovaná GK přepla na dedikovanou?*

Příspěvekod _vcn » 14 kvě 2013 22:19

Běží obě grafiky, ale hra využívá pouze GPU nVidia. Pokud hraješ ve fullscreenu a hru minimalizuješ, tak prostředí Windows normálně dál
pracuje na integrovaný grafice a hra běží přes nVidii. Akorát se ta nVidia podtaktuje, protože se v ten moment nevyužívá plný výkon.
NVidia je napojená na výstupy int. grafiky, takže ta int. se v provozu nevypíná. Vypnout ji lze jen v BIOSu a jen u některých notebooků.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (sw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů