bios - heslo

...

Moderátor: Mods_senior

Odpovědět
loleq86
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: 31 pro 2010 14:58

bios - heslo

Příspěvek od loleq86 »

nevěděl jsem kam tohle téma zařadit, snad jsem tu správně. nejdřív něco k pc: netbook asus eee pc 1015bx. os win7 .
pokusím se popsat problém a jak k tomu došlo: měl jsem nastavené heslo v biosu, když jsem ho chtěl zrušit (v biosu) pochopil jsem to tak že pokud ho chci zrušit dam jen ENTER (nebo mužu dat nové a potvrdit enter) takže jsem ho chtěl zrušit a dal hsem jen Enter.potom jsem dal F10 save and exit -> yes. probehl restart a objevilo se modré okno (insert password) tak jsem dal Enter, napsalo to že heslo je špatně tak jsem zkoušel staré heslo a zase nic. po 3 pokusech to nešlo už vůbec, vždycky po restartu (ctrl+alt+del) mám jen 3 pokusy. nedostanu se nikam, do biosu mě to nepustí. zkoušel jsem odpojit baterku od cmos (cca 15minut) a ani to nepomohlo. jestli s tim mate někdo zkušenost prosím o pomoc
qcp
Level 2
Level 2
Příspěvky: 205
Registrován: 24 úno 2013 00:18

bios - heslo

Příspěvek od qcp »

Na desce byval pred 15-20 lety kdyz jsem skladal pc jumper: reset cmos settings
Neni na desce flash eprom, misto cmosu? Pak vyndani baterky nic moc nepomuze...
Pohledej servisni manual k desce nebo zavolej servis
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55066
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: bios - heslo

Příspěvek od petr22 »

Pripravit si doklady o vlastnictvi notebooku a kontaktovat autorizovany servis.

Odpojenim baterie slo zrusit heslo nekdy pred 15 lety.
loleq86
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: 31 pro 2010 14:58

Re: bios - heslo

Příspěvek od loleq86 »

nevím pořádně co je na desce ale odpojil jsem baterku :D psal jsem přímo na asus podporu ale radši jsem psal i tady jestli není nejakej fígl
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 55066
Registrován: 06 úno 2012 10:27

Re: bios - heslo

Příspěvek od petr22 »

Mozna nejaky figl vi prekupnici kradenych notebooku. Protoze to ne nejcastejsi pripad kdy nekdo chce odblokovat heslo, proto servis vyzaduje doklady od ntb.

Standardne se to dela tak, ze se na ntb nejakym zpusobem (ruzny podle znacky a typu) vygeneruje kod na jehoz zaklade posle servis instrukce jak odblokovat BIOS a zmenit heslo.
loleq86
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: 31 pro 2010 14:58

Re: bios - heslo

Příspěvek od loleq86 »

takže to asi nechám na vyjádření z tech. podpory
Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • BIOS vs.RAM
    od Stenatko » » v Problémy s hardwarem
    11 Odpovědi
    4510 Zobrazení
    Poslední příspěvek od Stenatko

Zpět na „Vše ostatní (sw)“