Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod guest » 10 kvě 2012 11:44

Je to už neuvěřitelných 20 let, kdy byla vydána hra Wolfenstein 3D. Vyšla přesně 5. května 1992 a zahrát jste si ji mohli na počítačích s operačním systémem DOS. Legendární hra byla jednou z prvních, která umožňovala akční řežbu z vlastního pohledu virtuálního hrdiny. Dnes si ji můžete díky HTML5 zahrát v internetovém prohlížeči.

http://www.zive.cz/bleskovky/legendarni ... fault.aspx

Reklama
Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 13:16

Je to moc dobrá hra... Já dohrál všechny epizody. Taký já sú pařmen :D

--- Doplnění předchozího příspěvku (10 Kvě 2012 13:18) ---

nevíš čím se střílí? :D Já mám ještě jeden comp na DOSu doma a hraju to na něm. Má to celkem 6 epizod. A tady jsou jenom 3. Jen nemůžu přijít na to, čím se tu střílí. Ve staré dosácké verzi to šlo myší...
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 10 kvě 2012 13:20, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Spyke » 10 kvě 2012 13:20

Střílí se přes X :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 13:22

hmmm... myší je to lepší. I to ozvučení. Nejlepší je to hrát na DosBox 0.74. I to ozvučení a ovládání je lepší... Ale tak, když je člověk na cizím počítači a nemá co dělat tak je to docela dobrá věc. :smile: I jste mi tím kluci hodně potěšili. Ještě si i pamatuji, kde jsou všechny ty komnaty a už jsem to 8 let nehrál. :D
Naposledy upravil(a) Martin63 dne 10 kvě 2012 13:30, celkem upraveno 1 x.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Moony » 10 kvě 2012 13:30

Martin63: A u nás doma to pařili tři lidi a nikdy jsme dosud tu hru nedohráli. :-)

A pak vyšel ještě datadisk a ten byl teda brutální. Taková bludiště jste v životě neviděli..
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 13:31

Přijeď sem ke mne :D a dáme soutěž. :lol:
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Moony » 10 kvě 2012 13:35

Jo, máte tam pěkný nádraží :D

Hrál jsi taky datadisk?
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči  Vyřešeno

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 13:39

Moony píše:Martin63: A u nás doma to pařili tři lidi a nikdy jsme dosud tu hru nedohráli. :-)

A pak vyšel ještě datadisk a ten byl teda brutální. Taková bludiště jste v životě neviděli..

Ano, přiznávám se... jedinou šestou epizodu jsem nikdy nedohrál. A potíž jsem měl se 4, ale tu jsem vždy dohrál, když jsem si dal záležet. U 6 jsem se přes druhé kolo nedostal, bylo moc zamotané :mad: A našel jsem vždy! Ve všech kolech všechny komnaty. Všechno zlato... Na nejvyšší obtížnost. + všechny ty secret mapy. A ještě k té 6-té epizodě... Stáhnul jsem si savy a poslední kolo... hrál jsem to přes celou noc, ale nakonec sem to dohrál to poslední kolo :D . Potom vyšel balíček s názvem Spears... Nebo tak nějak a ten jsem taky dohrál ale už si nevzpomínám kolik to mělo přesně kol. Asi 20? To jsem taky dohrál. Ale byla to dobrá pařba a ještě je, hlavně přes DosBox 0.74. A ta muzika (melodie) do toho :inlove: jsem okouzlen.

--- Doplnění předchozího příspěvku (10 Kvě 2012 13:40) ---

Ten datadisk je Spears ne?
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Spyke » 10 kvě 2012 13:41

Spear of Destiny
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 13:44

jo, jo... to je ono.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Moony » 10 kvě 2012 14:10

Taky tak, 4 a 6 jsem nikdy nedohrál. Co si pamatuji, tak v jedný epizodě (nejspíš ta 6tka), tak tam bylo v dalším levelu bludiště s od tý doby jsem tu epizodu přeskočil.

A když to pařil tatík (1996) a potom my s bráchem (2003-2004), tak to dalo pěkně zabrat, protože ještě tehdy žádný návody nebyly, nikdo z kámošů to nehrál a YouTube ještě v tý době neexistovalo (vzniklo až tak 2005). Ono i dnes, když se koukneš na ta videa, tak stejně je těžký dát tu hru. Podle čeho třeba poznáš tajnou chodbu, když jsou všechny stěny stejné??. A sázet na klasiku typu obrazy vždy nevychází.

Jinak to jseš teda dobrej, najít všechny chodby a 4tou obžítnost.

Avšak co si budeme povídat, je to legenda, která zaměstnala hráče opravdu na hodiny a dost prověřila trpělivost každýho, hlavně při hledání chodeb. Herní postup býval takový:
1. Otevřít dveře
2. Vyčistit místnost
3. Vysbírat náboje, poklady a jídlo
4. Najít chodby (často se tam nacházely i klíče)
5. Prohledat chodbu, jestli v ní není další chodba a pokud ano, prohledat i tu chodbu a tak to dělat do zblbnutí :-D
6. Postoupit do dalších dveří

A ta hra běžela plynule na Pentium 75 MHz. A taky PC vydávalo takový písklavý zvuky, myslím že se to jmenuje PC Speaker. Tehdy Sound Blaster býval luxusem. :D

A krátce po vydání Wolfa vyšel i Doom, později i Doom 2. A to bylo ještě větší žrádlo...!!
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Uživatelský avatar
Martin63
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2862
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Horní Bříza
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legendární Wolfenstein 3D si můžete zahrát v prohlížeči

Příspěvekod Martin63 » 10 kvě 2012 14:45

:lol: Já to hrál ještě na počítači 386, který má procesor 12Mhz. Ram 3,5mb, HDD: 16mb, Grafika: int. AST BRAVO asi ani né 4-bitová. Zvukovka není, jenom PC speaker. A počítač to stíhal a pořád stíhá!!! v celku plynule, ale místo nábojů a všech těch podobných čísílek jsem tam měl takové čáry... Ale ty jsem se naučil rozkódovat a poznávat podle nich ty čísla. A tento počítač byl vyroben v roce 1987! Jako svátost!!! A bez jediné poruchy běží dodnes a to ještě před třemi lety běžel od rána až do večera. A né jako ty dnešní sráči, že počítač, nebo disk vydrží 3 roky a je to v prd. tento počítač běží furd a několik desetiletí bez vad. A pak jsem to hrál na černobílém ntb LEO, na kterém šly všechny hry naprosto v pohodě. Grafika to stíhala.
Raději se 3x zeptej, než provedeš něco, čeho bys pak mohl litovat. :lama:

Je lepší to opravit přes TeamViewer a do fóra pak napsat konečné řešení problému, než trávit drahocenný čas radou, kterou méně znalý člověk může pojmout jinak, než byla samotným tvůrcem myšlena.

Jsem tu, pokud nemůžu spát, a pokud nemůžu spát, tak je něco špatně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyskakující černé tvary v prohlížeči Příloha(y)
    od bedna » 15 úno 2024 22:33 » v Internet a internetové prohlížeče
    11
    2444
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    19 bře 2024 12:10

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů