Nostalgie - vzpomínky na staré hry

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod faraon » 20 dub 2011 17:46

maiki píše:Vůbec totiž nevíte co to je opravdová klasika.


Na to bych mohl oprávněně namítnout, že opravdová klasika je Blackjack (od Mela Kaye) hraný na LGP-30: :lol:

Ale je pravda že doby osmibitů měly úžasnou atmosféru, něco podobného se předtím dělo v dobách prvních počítačů a potom během rozmachu minipočítačů, právě z toho období vzešel geniální Unix... A bohužel to nevypadá že by se v dohledné době mělo něco podobného opakovat :huh:

Osobně jsem začínal na Didaktiku Gama (slovenském klonu ZX Spectra) a C=64, toho Didaktika mám dodnes a přešel jsem z něj v roce 1997 rovnou na 486ku. Dodnes tu mám pár her co jedou v rozlišení 320x200 pixelů a 16 nebo 256 barvách, když přijde chuť tak to DOSBox jistí.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod El Diablo » 23 kvě 2011 22:45

Opět budeme přejíždět lidi. Carmageddon se zřejmě dočká dalšího dílu
Vývojáři v červnu pravděpodobně ohlásí čtvrtý díl kontroverzních závodů Carmageddon. Na webu Carmageddon.com se totiž objevilo odpočítávání, které končí za necelých devět dní, tedy 1. června.


Obrázek

http://bonusweb.idnes.cz/bw-novinky/ope ... ky_anb.idn
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod Speed_dead » 23 kvě 2011 23:13

Byla to celkem zajímavá hra. Poslední díl měl trochu přemnožený udělátka, ale to péro co vyhazovalo auta do dálky/výšky bylo dobrý. Zvláště, když člověk na protivníkem počkal za horizontem a když skákal přes vás, tak ho poslat do oblak. :smile:
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod El Diablo » 10 čer 2011 21:11

Mě se tedy nejvíc líbil (tedy po herní stránce ne po grafické) první Carmageddon, ty pokračování už byli jakýsi divný. Uvítal bych jedničku v lepším grafickém provedení.

A další klasika se vrací:
http://extrahardware.cnews.cz/duke-nuke ... adeon-test
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod X » 10 čer 2011 21:23

Já zase dávám přednost 2.

DarwinCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 84
Registrován: srpen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod DarwinCZ » 10 čer 2011 21:45

Já jsem mladý, je mi 15 let, ale už v 5ti letech jsem hrával hry :)..

Pamatuji si:

Turok 2 Seeds of Evil (Tuto jsem hrával s otcem :D )


Obrázek

Doom + Doom 2

Obrázek

Obrázek

Hexen

Obrázek

Heretic

Obrázek


To bylo fakt něco :).. Jen ta představa o srovnání např. s Crysis 2, nebo TUD 2 :D.. To je na pojeb :D
Navštivte můj web o mé produkci a mixech http://djzamy.eu
Notebook :<CPU>: Intel Core i7 620M 2.67GHz Dual Core; <RAM>: 4 GB DDR3; <GPU>: ATI Radeon HD5650; <HDD>: 700 GB; <OS>: Windows 7: Home Premium 64bit

yeewf7
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: květen 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Nostalgie - vzpomínky na staré hry

Příspěvekod yeewf7 » 10 čer 2011 22:28

tak to tu procitam a vzpominam, ale nikdo tu jeste nezminil moji prvni digitální hru, kterou znam, hádaly jsme se o ni uz ve skolce :lol:, každy to ale urcite zná....rusky vlk, co sbíra vajícka :-DD
Obrázek

prvni moji hrou na pc byla urcite Mario, na kterou jsme tenkrat chodily k sousedum... a kdyz jsme meli doma pujcemou Amigu a hrali SuperFrog, po trech dnech musela pryc, rodice nas od toho nemohli odtrhnout :lol: zna nekdo? na jednu hru byly asi 4 diskety a dávali se do klavesnice.

taky na základce pamatuju Prehistorika a Prince of Persia, to jsme hrali, kdyz privezli prvni barevny pc. Do ty doby jsme meli Commondory... jo ten cirkus urcite taky znam
no ted mam prvni svoje pc, ale uz je starej a pekne zaneradenej, takze koukám po novým :inlove:



  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů