Jakou hru?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jakou hru?

Příspěvekod Bulis » 10 lis 2009 13:30

Zdravím,
pořídil jsem si joystick, abych si mohl zahrát demo leteckého "simulátoru" Heroes in the Pacific. Myslel jsem si, že hrát tu hru s ním bude super a seženu si originál. Po chvilce jsem ale zjistil, že s joystickem je letadlo mnohem míň ovladatelné, než s myší, S tím, že i s myší člověk bojuje spíš s letadlem, než s protivníkem = pro mě nuda.
Krom toho, že jsem zanevřel na letecké simulátory, mi teď bude ležet doma jeden nevyužitý joystick. Můžete mi prosím poradit, na jeké hře se s joystickem vyřádím nejlépe a využiju ho?

Ta hra by asi neměla být z nejnovějších, mám možnost hrát na notebooku procesor 1,6 GHz, 1G RAM a 64M grafika nebo na stolním PC procesor 2GHz, 2G RAM a 256M grafika.

Díky moc za návrhy...

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou hru?

Příspěvekod memphisto » 10 lis 2009 13:41

Joystick se opravdu hodí jen na letecké simulátory a nebo plošinovky. Myslíš si, že ovládaní letadla je jednoduché? Nenarazil jsem ještě na leteckou hru, která by měla opravdu jednoduché ovládání. Nepřál bych ti potom hrát hru Apach Havoc, kde každá klávesa má 3 funkce a joystick na ovládání. Sežeň si třeba IL2 nebo tohle.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Bulis
Level 1
Level 1
Příspěvky: 81
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou hru?

Příspěvekod Bulis » 10 lis 2009 14:25

No právě že tahle hra má možnost nastavení hry arkáda nebo profi. Pochopil jsem, že v arkádě jde opravdu jenom o zastřílení si a o to mi jde. Největší problém je linearita ovládání, možná to jiné hry mít nebudou. V téhle hře když mířím na cíl a chci zvednout nebo snížit špičku letadla, tak buďto se letadlo nehýbe nebo rovnou poskočí o 5 cm. Přitom boční ovládání je celkem v pohodě. Tím pádem letím, předsadím si mířidlo před cíl, ale nemám šanci ho zaměřit vertikálně. Jesltli to tak je ve skutečnosti tak před všemi piloty smekám.
Na tu hru se mrknu, dík za tip.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jakou hru?

Příspěvekod karlos » 10 lis 2009 19:58

Smek před piloty, zejména těmi našimi, co bojovali o Anglii, je zcela na místě :wink: Nicméně je potřeba se s tím nejdřív naučit létat a až ti to vleze pod kůži, pak teprve bojovat. Například o hře IL2-Sturmovik, jsem četl recenze "skutečných" pilotů-veteránů ww2, že se ta potvora chová, jako skutečná. Je to podobné, jako řízení auta (a to hodně přeháním, ale nic jiného řídit neumím), kdy prvních pár tisíc kilometrů koukáš na všechno, jak vemeno a i blbé podřazení v zatáčce si musíš v hlavě připomenout a představa manévru, kdy zároveň řadíš, dáváš blinkr doleva, kontroluješ, co se děje napravo, protože na křižovatce nejsou značky a zvažuješ, jestli ten naproti, co jede rovně, pojede pomalu, abys to stihnul, je noční můrou. Pak se to naučíš a nad ovládáním tý kraksny vůbec nepřemýšlíš a všechno děláš naprosto automaticky. Pak teprve můžeš přemýšlet nad tím, že přestaneš lítat s poštou a staneš se bojovým pilotem. :wink: Zkrátka, za půl hodiny se to nenaučíš... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
tanatos
Level 3
Level 3
Příspěvky: 519
Registrován: listopad 07
Bydliště: Hodonín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jakou hru?

Příspěvekod tanatos » 12 lis 2009 18:47

souhlasím se šturmovikem :)

vyskoušel jsem obyč sturmovika i 1946 a oba na Joysticku. Můžu doporučit když jsem si joystick položil na kolena, připadal jsem si jako v letade (nejlíp pod něj něco dat ad se negygle). Fak jsem si hru užil jako nikdy před tím, dokonce mi připadala i lepčí ovladatelnost, opravdu luxus můžu jen a jen doporučit...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jakou GPU?
    od helpmeboys » 14 pro 2023 17:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    12
    983
    od helpmeboys Zobrazit poslední příspěvek
    15 pro 2023 00:05
  • Jakou pastu na CPU Příloha(y)
    od krcky » 09 črc 2023 16:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1002
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    09 črc 2023 21:20
  • Jakou Grafiku?
    od Amrik » 02 čer 2023 05:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1713
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 čer 2023 07:24
  • Nová myš, drát či bezdrát a jakou?
    od pikaso.andreas » 02 dub 2024 16:58 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1116
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    03 dub 2024 10:57
  • Jakou grafickou kartu RTX vybrat ?
    od rg999 » 05 zář 2023 11:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    876
    od rg999 Zobrazit poslední příspěvek
    05 zář 2023 14:26

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 45 hostů