Staré hry se sekají Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 16 čer 2015 22:11

Ahoj,
mám takový problém, i když rozjedu na plné detaily třeba Assasin´s creed Rogue nebo Project cars, tak se mi hra z roku 2002 Robin Hood legenda Sherwoodu.
Nechápu proč, ale už je to několikátá starší hra, která se mi seká. Nevím co s tím, prosím poraďte :)
Mám w8 jestli to pomůže.

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod Speed_dead » 17 čer 2015 10:06

Pokud neuvedeš konfiguraci PC tak ti nemá kdo podle čeho poradit. I když mám obavu, že příčina budou Win 8 se kterými si starší hry občas nerozumí.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 18 čer 2015 21:32

Grafická karta - AMD Radeon HD 6900 Series
Peocesor - Intel core i5-2500K: 3,30GHz
Pamět - 8 Gb

Více snad není zapotřebí, případně dopíšu :)

--- Doplnění předchozího příspěvku (18 Čer 2015 21:32) ---

Speed_dead píše:Pokud neuvedeš konfiguraci PC tak ti nemá kdo podle čeho poradit. I když mám obavu, že příčina budou Win 8 se kterými si starší hry občas nerozumí.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod Clorky » 18 čer 2015 21:33

Jak se seká? Máš nízké snímky, nebo se to zatrhává?

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 19 čer 2015 09:13

Ve hře mám pouhých 8 FPS což opravdu nechápu :)

BRUT
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod BRUT » 19 čer 2015 12:31

je to známa chyba Robina Hooda (a takisto aj Desperados - Wanted Dead or Alive) na nových operačných systémoch, teda nekompatibilita staršieho DirecDraw, pokial viem konfigurácia stroja podstatná nie je, vo virtialboxe s virtualizovaným win 98 ide tá hra plynulo aj na notebookovej i3. Po nete koluje viac návodov ako ju spustit plynulo na nových windowsoch, najuniverzálnejšie a najlepšie riešenie je podla mojich skuseností pomocou programu DXGL (vyskúšané na gog verzii robina hooda a takisto funguje aj na Desperados). Bohužial linky tu mám zakazane davat, čiže viac info na mojej domovskej stránke v sekcii pc hier...

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 19 čer 2015 14:25

Tak jsem to udělal podle tebe přes DXGL a už v menu to má těch 60 FPS což je paráda, ale když dám hrát hru tak se vypne a že neodpovídá.
Nevíš co stim? :)
Zkusil jsem i Desperados a to se spustilo, ale u každého předmětu je kolem zelený čtverec :-/
každopádně díky :)

BRUT
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod BRUT » 19 čer 2015 14:58

hmm, toto sa mi nestalo :) v DXGL pozri čí máš nastavenie videa na: Change desktop resolution (možno tam aj iné nastavenie zaváži, no nevyznám sa v nich) skontroluj si či máš gog verziu hry a či máš updatovane všetky drivre, ak sa Ti prepinaju grafiky, skus to spustit na integrovanej, skus zmenit rozlíšenie desktopu prípadne aj zaškrtni maintain aspect ratio, takisto možeš vyskúšat aj iný sposob. Niektorým pomohol ddwrapper iným DXWnd, no poväčšinou aj ked to išlo, stále to nebolo uplne plynule... Pokial nepomože nič, tak ostáva windows 98 SE vo virtualboxe :)

niet zač, ja som to zhodou okolností včera rozbehal na win 8.1

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 19 čer 2015 15:11

nějak to zkusim, jinak v DXGL píšeš na tvých stránkách, že tam mám nechat přednastavené nastavení, ale já tu mám buď jedno uplně nenastavené jakože všude default (což je svým způsobem taky nastavení) a pak tu mám global kde to je nastavené, tak nevím podle jakého se řídit.
Potom na tvých stránkách máš gog verzi? a popřípadě jak to zjistím a nebo uplně jako lajk, co je to gog verze? :D
To je asi vše, kdyžtak se na to podívám ještě nějak a kdyžtak se na to vyprdnu no. chtěl jsem se jen vrátit do mládí :)

BRUT
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod BRUT » 19 čer 2015 15:28

v dxgl pridáš aplikáciu game.exe z priečinka robin hood a nemen nič, len checkni to nastavenie videa (nastavenia sa Ti budu zhodovat s profilom DXGL Test App, teda až na to video) gog verzia je verzia ktorás a predáva momentálne, digitálna distribúcia zo stránky gog.com, je to jeden velký exe subor (v názve je gog, to neprehliadneš :D ), ktorý nainštaluješ a hra nemá drm ochranu, originálnu hru stiahneš ako obraz CD, ja tam mám myslím odkaz na gog. Pokial by Ti to stále nešlo, tak ako som písal vyššie , jedine ten virtualbox a v nom Windows 98SE, trošku babračka kým to nainštaluješ a nastavíš, no može sa zist aj na iné hry či programy, a so správnymi ovládačmi to ide jedna radost aj takto, len tam treba povodne CD, nové gog inštalátory mi akosi nechcu inštalovat na starú 98

martinkopec
Level 1
Level 1
Příspěvky: 85
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod martinkopec » 19 čer 2015 20:50

Já to nějak zkusím :)
Mockrát ti děkuju za opravdu vyčerpávající odpovědi a rady ;)

Golfeew
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Staré hry se sekají

Příspěvekod Golfeew » 23 bře 2016 21:56

kura taky jsem zkusil to dxgl nechal jsem tam původni nastaveni a mám u desperados celou zelenou obrazovku z ničeho nic ale zvuky jdou slyšet tak ja už nevím :/


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů