Lze prodat steam kliče?

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

Uživatelský avatar
Empiik
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 830
Registrován: březen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod Empiik » 19 říj 2014 14:13

Ahoj chtěl bych se zeptat mam 3 steam kliče a chtěl bych se zeptat jestli nejdou nějak prodat popřípadě jak? Děkuji

Reklama
kimi999
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1103
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod kimi999 » 20 říj 2014 16:50

Záleží kde jsi je koupil. Např. u spousty Bundle jsem často četl že klíče zakazují prodávat ale můžou být darovány. I když já si myslím že tak stejně jako jste si koupili cukr, tak když se ho rozhodnete prodat, je to jen vaše věc. Tak stejně když jste si koupili krabicovou hru, přes bazar se jich stovky prodávají, tak z tohoto hlediska proč by člověk nemohl prodat klíče ke steam hrám. Spíše si myslím že to bude omezovat strach lidí z podvodu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53633
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod petr22 » 20 říj 2014 17:10

Problem je v tom, ze cukr kdyz si ho clovek koupi je jeho, takze s nim muze delat co chce.

Kdezto u hry stejne jako u jakehokoliv software se nekupuje hra, ale licence - coz je pravo na jeji pouziti za urcitych podminek - pricemz majitelem je porad jeji vydavatel nebo autor.

Tudiz pri prodeji Steam hry clovek prodava neco, co neni jeho a porusuje podminky stanovene drzitelem prav. I se vsemi nasledky co z toho plynou.

kimi999
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1103
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod kimi999 » 20 říj 2014 17:13

Dobře, s tím lze souhlasit, ale kde potom berou lidé klíče ke hrám, které prodávají za zlomek ceny třeba přes aukro?

Uživatelský avatar
martmix
Level 3
Level 3
Příspěvky: 619
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod martmix » 26 říj 2014 20:11

Napriklad prave z tech bundlu a nebo z ruznych slev na steamu apod.
Kazdej se nechova presne podle zakonu a pravidel,jak by si petr22 predstavoval.

kimi999
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1103
Registrován: duben 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Lze prodat steam kliče?

Příspěvekod kimi999 » 26 říj 2014 20:57

Ale kolikrát jsem viděl nové hry (pár měsíců staré, kdy je přes aukro, ebay atd.) prodávali za zlomek ceny oproti krabicové nebo steam/origin verzi. Hry, které jsem v žádném bundle neviděl. Já třeba když mám hru z bundlu navíc, tak ji někomu dám a nic za to nechci, pak je to taková ta klasicka služba, že když jich je více tak jako poděkování donese třeba bonboniéru :-) ale tím snad zákonům tolik neodporuji, ne? :-D Navíc u každého bundlu je i něco jako ikona dárečku, kdy jde hru poslat někomu dalšímu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 37 hostů