Zaseknutí minecraftu a PC Vyřešeno

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 21 led 2013 21:21

Zdravím,
půl roku jsem hrál v pohodě Minecraft. Teď se mi ale často stává, že se mi Minecraft sekne společně s celým PC a nezbývá mi nic jiného, než tvrdě restartovat. Zkoušel jsem na Minecraftu jinou mapu, reinstal Minecraftu, starší i aktuální verzi Javy (pro moje 32-bit Win XP), ale vše bez výsledku. Ale hardwarem to asi nebude, protože na tom samém PC ale jiném uživateli Minecraft nepadá. Tam zase nejde v Minecraftu zvuk... Žádné chybové hlášky jako Minecraft Crashed nebo Out of memory se mi nezobrazily. Nevíte, čím to může být?

Reklama
Uživatelský avatar
tarogar
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 829
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod tarogar » 21 led 2013 21:23

Na jaký hrajeě Render ?
Moje zlatíčko: CPU i5-3570, MB: MSI Z77MA-G45, RAM Corsair Ventage 2x8GB, GPU: Gigabyte GTX680 OC 2GB, Zdroj: CoolerMaster 650W GX serie, HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB server , CASE Zalman Z11,

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 21 led 2013 21:25

Tiny + 16.

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod _vcn » 21 led 2013 21:34

Jiný hry běží v pohodě? Ona ta sestava je na MC dost slabá (a MC je velký žrout CPU). Je tady možnost přehřívání, ale třeba taky
chyba v ovladačích grafiky (selhávají) nebo prostě HW chyba. Nic dalšího mě nenapadá.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 22 led 2013 12:40

Jiné hry běží v poho, ale i MC běží na tom samém PC, ale jiném uživateli v pohodě dvě hodiny v kuse, tam ale nejde zvuk... Na tomo PC mám s optifinem kolem 30 snímků... Takže sestavou to asi nebude... MC padá i po minutě, navíc procesor ihned po pádu má 53 stupňů, přehřátím to asi taky nebude. A ještě upřesnění situace: nejvíc padá v Netheru - asi po minutě nebo dvou.

Uživatelský avatar
tarogar
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 829
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod tarogar » 22 led 2013 17:13

Problémem je slabý procesor. Minecraft jde kupředu a je čím dál tím více náročmý. Nové bloky, prostředí === náročnost. Já jsem od 1.8.1 Beta to nerozjel ani na 2core intel pentium 2.26 Ghz na Far render. Prostě hold slabý CPU. Pokud to dělá i na tiny tak fakt nevím. A v Netheruu je více bloků = i strop je z bloků proto se to více seká a vypíná.
Moje zlatíčko: CPU i5-3570, MB: MSI Z77MA-G45, RAM Corsair Ventage 2x8GB, GPU: Gigabyte GTX680 OC 2GB, Zdroj: CoolerMaster 650W GX serie, HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB server , CASE Zalman Z11,

Deny18
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod Deny18 » 22 led 2013 17:29

Kromě procesoru,se tě ještě zeptám na velikost tvojí RAM? Minecraft je taktéž žrout pamětí..

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 22 led 2013 18:23

Ale pokud na druhém uživateli MC nepadá a v kuse poslušně šlape, ovšem nejde zvuk, tak bych řekl, že procesorem to nebude. Navíc dřív (v 1.4.6) jsem zkoušel render distance na short, sice 6 FPS, ale nespadl.
RAM mám 1,5Gb, ale MC mi na ramce sežere tak max 300Mb, alokováno 500MB. Takže ramky jsou poloprázdné...

Uživatelský avatar
Dwamin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: květen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod Dwamin » 22 led 2013 18:39

Žrout RAMek Mc není a podle mého názoru jsou ty rady aby jsis zvýšil propustnoust RAM do Javy naprosto zbytečné, ale bude to tím procesorem dle mého. Já měl na starém PC řekl bych vcelku lepší procesor a v Netheru se hra sekala taktéž a pokud jsem zkusil v Netheru zapnout Fraps hra byla nehratelná. K tomu, že na druhém PC to jede může být třeba nějakým virem, zahlcení HDD nebo třeba, že třeba byl na druhém PC přeinstalován Windows.
Pc sestava : CPU Intel Core i5 6500 3,2Ghz | MB : MSI B150 PC MATE | GPU : MSI R9 280 3GB | RAM: 16GB Kingston HyperX Fury 2133hz | HDD: Seagate Baracuda 7200.14 1TB | Zdroj: Enermax NAXN ENP450AGT 450W | Case: CoolerMaster Elite 370

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 22 led 2013 20:43

Na prvním uživateli MC padá, na druhém uživateli toho samého PC nepadá, ovšem nejde zvuk. Zkoušel jsem odstranit uživatele a opět si ho založit, ale MC stále padá a na druhém uživateli toho samého PC nepadá, ale stále nejde zvuk.
V normálním světě mám 30 FPS, v netheru po chvíli i 60 FPS, ale pokaždé se zasekne společně s celým PC a je nutný tvrdý restart.
Díval jsem se do systémových událostí, ale o pádu MC nebo Javy tam není.

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC

Příspěvekod divadto » 23 led 2013 20:09

Disk jsem vyprázdnil, defragmentoval, PC zavirovaný nebyl a není, ale stále to padalo. Zkusil jsem odebrat Optifine a hle, najednou nepadá a nesekne celý PC! :-) Hrál jsem asi půl hodiny v Netheru, sice málo FPS a záseky, ale nesekl se MC a PC. Takže na vině je asi Optifine, popř. nějaké nastavení v Optifinu. Ještě si s ním zkusím pohrát. Jinak bych vám chtěl poděkovat za ochotu poradit a pomoci mi!!!

divadto
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zaseknutí minecraftu a PC  Vyřešeno

Příspěvekod divadto » 24 led 2013 20:45

Další změna situace, už to nepadá ani s Optifinem, sice nevím proč, ale konečně si zase zahraju. Včera to s Optifinem ještě padalo.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů