Mafia 3 - zklamání

A vše kolem nich…
(tipy na hry zdarma, dojmy, novinky..prostě vše co vás napadne)

Moderátoři: beather, Mods_senior

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod _vcn » 10 říj 2016 21:09

Nabízí se přímé srovnání Mafie 2 a M3. Mně to vychází asi takhle.

Příběh:
V Mafii 2 dost dobrý. V podstatě celkem různorodá náplň misí až do konce hry. Lokace, vývoj, návaznost. A hlavně sdělil, co se snažil sdělit. Má slabší místa, ale ty nepřevažují nad zbytkem hry.
V Mafii 3 to máme první dvě hodiny slušného příběhu. Zbytek repetitivní nuda asi na dalších 20+ hodin. Tak to bychom měli asi 10% herní doby?

Technologie a grafika:
Mafia 2 měla perfektně odladěný engine a naprosté minimum chyb. Simulační jízdní režim super, akorát AI nic extra. Celá řada jiných her by si z ní měla vzít příklad, obzvlášť v dnešní době. Např. L.A. Noire, ač moje velmi oblíbená hra, byla graficky i optimalizací fakt daleko (rok vydání 2011). Pokrok od předchůdce značný.
Mafia 3 - neoptimalizovaná splácanina, "naleštěná" nechutnými efekty, graficky za konkurencí zaostává. AI žádné vylepšení. Technologicky snad horší než předchůdce. K řízení se radši ani nevyjadřuju.

Celkový dojem:
Mafia 2 byla krátká. Ale ostudu neudělala. Fungovala jako celek. Dávala smysl. No, na jedničku stejně neměla, prostě ne.
Mafia 3 je splácanina. Proč jsou dobré jen úvodní 2 hodiny? Že by souvislost s refundováním na Steamu? Ale soundtrack skvělý. Jedna z mála věcí, která spojuje všechny 3 hry. Nicméně je to pro mě větší zklamání, než třeba takový Vietcong 2 (i do něj se sralo 2K) a to už je co říct.

Absence dabingu mi nevadí. M2 měla dobrý dabing, ale překlad pokulhával a samozřejmě někdy neseděla intonace hlasů a tu a tam se rozcházel lipsync.

Jinak Mafia 2 to měla těžké. Technologie nebyla ještě začátkem roku 2009 připravená (např. nefungovala AI) a grafika už dávno byla, což je známý fakt. Sliby i chybějící obsah jsem jim dodnes neodpustil. Podle mě Dan Vávra odešel, protože viděl to trápení s technologickou stránkou hry. Zřejmě se nestíhalo a Take 2 už na vývoj tlačilo, tak prostě odešel. Jenže horší mi přijde, když D. Grace. nebo J. Scalici na fóru 2K vehementně tvrdili, že ve hře nikdy nebyly implementovány zbraně nablízko. Přitom byly předvedeny na GDS 2009, téměř dokončené. Video bylo do fóra postunuto, ale on dál jel svou. Takhle to bylo i v jiných případech.

M3 - nic neslibovala a taky nic nepřinesla. Prostě ztráta času. Určitě se vyvíjela déle, než tu tvrdil petr22. Vždyť v 2K Czech se na něčem pracovalo už roku 2012. Pak byl v roce 2014 ten slavný zpackaný 2K Movember.
Naposledy upravil(a) _vcn dne 10 říj 2016 22:32, celkem upraveno 1 x.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Reklama
Uživatelský avatar
StrakerCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1429
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod StrakerCZ » 10 říj 2016 21:33

100 lidí 100 chutí. Mě se ta hra libí, mohu si zabírat město a dělat si co chci.
Mafia 2 byla nuda, ten přiběh nebyl jinak poutavý a ani animace, nemluvě o děsné optimalizaci a celkové stupiditě hry.
Když jsem zapnul poprvé mafii 2, hra byla extremně zabugovaná ( postavy si dělaly co chtěly, nevykreslovali se textury, projiždění auty, padání do textury, bugnutý mise atd atd. )
Jinak beta mafie 2 byla mnohem lepší než plná verze.
Již dávno jsem mávl nad pc verzemi rukou a hraji na konzolích, naprostá spokojenost.
Procesor: I3 6100
Zakladní deska: ASROCK Z170 PRO4
Chlazení: NOCTUA NH-D15S
SSD: Kingston HyperX Savage SSD 120GB
HDD : 500GB Seagate
GPU: Zatím není.
RAM: Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4
ZROJ: EVGA 430W
CASE : In-Win 805C GOLD, zlatá

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod _vcn » 10 říj 2016 21:56

StrakerCZ: Nic z toho, co popisuješ, jsem při hraní M2 nenaznamenal. Neprovázely podobné chyby náhodou warez verze? Optimalizace na PC byla vynikající (až na ApeX PhysX jen pro GPU nVidia). Na konzolích už to bylo horší. Schytala to PS3 verze, kde chyběly efekty 3D trávy a krve. Na tuhle platformu museli hru portovat v Massive Bear Studios.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

chaosus
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod chaosus » 10 říj 2016 22:31

flowem: Podívej se, to že Mafia 1 obsahovala český dabing bylo jen kvůli tomu, že to byla čistě česká hra. Na Mafii 3 už snad ani žádný Čech nepracoval/nepracuje, je to čistě americká hra. A upřímně, ten anglický dabing tam sedí nejvíc. Čeština by to akorát zkazila, protože přízvuky hl. postav.

Odesláno z mého m2 pomocí Tapatalk

Vojta_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod Vojta_ » 10 říj 2016 22:43


chaosus
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod chaosus » 10 říj 2016 22:45

Dobře, ale sami autoři řekli, že hru berou jako americkou.

Odesláno z mého m2 pomocí Tapatalk

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod petr22 » 10 říj 2016 23:47

"Určitě se vyvíjela déle, než tu tvrdil petr22."

Nejak si nepamatuju ze bych tu tvrdil neco o tom, jak dlouho byla hra vyvijena.

Pokud tedy dobu mezi ohlasenim hry (leto 2015) a vydanim (podzim 2016) nepovazujes ty za dobu vyvoje, coz je samozrejmne nesmysl.

Mafie II fungovala, jenze kdyz porovname vysledek s chvstanim se vyvojaru jak hra bude superdokonala, tak je vysledek velmi, velmi smutny. A vyvoj Kingdom Come probiha stejnym zpusobem - na to, jak dlouho je hra ve vyvoji, jeji alfa verze rozhodne nevypada. Tym fanousku by pres vikend udelal lepsi obsah.

Mafii je nutne srovnavat s konkurenci - to, ze je to nase, neznamena automaticky ze je to lepsi. Tajemstvi Osliho ostrova take v recenzich dostalo lepsi hodnoceni nez Monkey Island, pricemz ta hra je po vsech strankach - grafika, zvuk i obsah - zcela podprumerna.

Otazka je, co kdo od Mafie 3 cekal - ze to bude vypadat takhle bylo jasne od zacatku, ze se to bude odehravat v New Orleans bylo take jasne od zacatku. Ze je treba nektere budovy vystrilet opakovane za sebou je pochopitelne prusvih.

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod Fiba » 10 říj 2016 23:57

Presne na to nadaval kamarad, ze uz asi 4x hraje misi ve stejny budove a uplne mu to tu hru znechutilo. Ja jeste nehral misi ani v jedny vzhledem k tomu ze to fakt nebudu hrat na 3 fps :D
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

Vojta_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 141
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod Vojta_ » 11 říj 2016 02:53

Podle mě byla mafia 2 stejně hrozná jako mafia 3. Jsou tam některý věci který ve trojce chybí atd... ale když to porovnám tak M2 byla větší zklámání než trojka od který jsem nečekal moc ale myslim že nakonec jsem dostal ještě mín teda :lol: pořád ale je to menší zklámání než byla M2, kde to totálně zprznil vystřihanej obsah kterym se chvástali že tam bude. viz tady

https://tcrf.net/Mafia_II#Cut_Features

A uplně nejlepší je puvodní seznam misí, to si pak člověk říká jak super hra to mohla být a absoultně nemá zájem hrát to DEMO, který jsme dostali jako plnou hru znovu. Hnus.

https://tcrf.net/Mafia_II/Cut_Missions

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod _vcn » 11 říj 2016 09:32

petr22: KC:D je už dlouho v betě. Ale souhlasím, že se vývoj neúměrně protahuje. Tenhle žánr však zrovna nespadá do mé oblasti zájmu, takže hru tolik nesleduju. A za nepochopení vývoj vs ohlášení se omlouvám, asi jsem četl moc rychle.

Mafia 3 mi lehce připomíná M2 DLC Joe's Adventures. První mise super, nová lokace, autoři si dali záležet. Ale o ten zbytek? Hromada repetitivních vedlejšáků. Některé prokazatelně vystřižené z hlavní hry. Pak 3 další hlavní mise. 2. se jménem "Spojení" byla osekána. Část měla být v nové lokaci "Tiskárna", která už byla skoro hotová. A název Spojení odkazoval na spojení s Lucou Gurinem, na které se taky nedostalo. 3. Supermarket - zůstala. Ale poslední zase osekaná. Měla být honička, kde si hráč zastřílel z auta. Nebyla. Konec v nové lokaci "M Hotel", ale ten byl jen lehce rozpracován a nakonec se skončilo ve staveništi z hlavního příběhu M2. Existuje odemčená "Test scene", kde byla nastíněna řada zajímavých nápadů. Některé ale nefunkční. No a 2 úkoly odkazující na ex. jízdu v M1 (vytuněný pohřebák bez brzd a auto s bombou) to fakt nezachrání. Byla to nudná blbost. Jako M3.

K prodejům M2: https://forums.2k.com/showthread.php?10 ... A-II-sales naznačuje, že začátkem roku 2011 mělo být prodáno už přes 2 miliony kopií. Což není zas tak zlé a rozhodně to není ta většina ve slevách ze 3 milionů celkem.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Uživatelský avatar
Fiba
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1436
Registrován: červenec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod Fiba » 15 říj 2016 14:48

Tak mam odehrano prvnich nekolik hodin. Libi se mi hudba a to jak je hra celkove propracovana. Ostatni je proste zklamani. Optimalizace tragicka, grafika mi je takova neprijemna, v mafii II se mi libila vic. Hrozne mi vadi ze v tom meste neni co delat. Nejde zmenit obleceni, nejsou obchody (ta dodavka to nezachrani), nejdou upravovat auta, zadny vlastni garaze, domy.. Nechapu jak nekdo muze rict, ze je tohle lepsi jak mafia II.. To je pro ni urazka. Mozna nebyla uplne dodelana, pribeh nebyl nejdelsi, ale zato byl poutavej, bylo to fakt krasne zpracovany a ten dabing byl proste luxusni. Celkove ta hra mela lepsi atmosferu. Potom se me na trojice zamrzelo to, kolik tam je aut. Par modelu. Dal se mi vubec nelibej zvuky aut. Proc kazdy auto zni jak nejakej supersport? Kazi to tu atmosferu 60-70. let. Stejne tak ostatni zvuky jsou hrozny.
Dam tomu sanci a dohraju to, ale proste mam z ty hry takovy smiseny pocity. 1 a 2 me chytly hned od zacatku. Nejvic mi na tomhle dilu vadi to, ze nema ceskej dabing. Nevim jestli mam driv cist titulky, nebo sledovat scenu.

Pro me obrovsky zklamani a zatim jen lituju tech penez co jsem za tu hru dal. :/
CPU: Intel Core i7 7700K 4.8 GHz DELID, GPU: Asus Dual GeForce RTX 4060 OC 8GB, RAM: Kingston HyperX Savage 16GB DDR4 3000 MHz, MB: Asus ROG Maximus VIII Hero, SSD 1: Samsung 980 PRO 1TB Heatsink, SSD 2: Intel SSD 540s 480GB, HDD: Seagate BarraCuda 2TB, PSU: Evga SuperNOVA 750 G2, Case: Corsair Carbide Series 400C

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53741
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Mafia 3 - zklamání

Příspěvekod petr22 » 15 říj 2016 15:21

"Proc kazdy auto zni jak nejakej supersport?"

Protoze ty auta skutecne takovyhle zvuk maji, kdyz nejmensi obsah motoru jsou 3 litry.

Uz zase ten cesky dabing - kdo umi anglicky - a to by mel umet kazdy - nepotrebuje dabing ani tutulky. Jsou podstatne dulezitejsi veci nez Mafie III kde se clovek bez znalosti svetoveho jazyka neobejde.


Zpět na “Hry”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti