Outlook 2010 - Připojení k MS Exchange není k dispozici

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

lenkavlkova
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Outlook 2010 - Připojení k MS Exchange není k dispozici

Příspěvekod lenkavlkova » 17 čer 2011 18:39

Ahojda vsem,

prosim mam prosbu. Na pevnem pc i na notebooku mam MS OFFICE 2010. Na pevnem pc mam bez potizi nastaven outlook na svuj @. Na notebooku to ale nejde. Kdyz zapnu outlook vyskoci mi hlaska:
Pripojeni k serveru Microsof Exchang neni k dispozici. Provedeni teto akce vyzaduje, aby byla aplikace outlook v rezimu online (pripojena).

Kdyz dam OK, vyskoci mi tabulka Microsoft exchange, kde chce po me nastavit SMTP a Postovni schranku. Kdyz vyplnim udaje dle netu podle seznamu (mam @ na seznamu a na jeho strankach je postup co kam zadat) ..tak mi outlook vyhodil zase vyse uvedenou hlasku. Kdyz dam storno, hodi mi to prozmenu hlasku:
Nelze otevrit vychozi slozky e-mailu. SOubor C:\Users\Notebook\AppData\Local\Microsoft\Outlook\Microsoft Exchange.ost neni datovy soubor aplikace outlook (OST).

Dam OK a outlook se zavre. Proste nemam sanci si nastavit e-mailovy ucet. Prosim o rady jak to opravit. Zkousela jsem nekolikrat odinstalovat office, a nainstalovat je znova (ci jinou verzi outlook 2010) ale situace byla stejna. Jen pro upresneni - internet na notebooku bezi bez potizi.

Pro pripad ze by to bylo dulezite, zde je ma konfigurace PC:

MS WIN 7 64bit, 2,27GHz, 4GB RAM



Dekuji moc za pomoc. Lenca
Naposledy upravil(a) mike007 dne 26 čer 2011 12:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění názvu tématu

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod Luboš » 17 čer 2011 18:55

Ten soubor .OST z uvedeného umístění jednoduše smaž, po startu Outlooku se vytvoří nový (o žádná data nepřijdeš). Pak po startu překontroluj, zda nemáš Outlook nastavený na Offline.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

lenkavlkova
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod lenkavlkova » 17 čer 2011 19:14

Ahojda, tak ten soubor jsem smazala. Nacetl se mi rovnou ta druha tabulka, kde mam vyplnit SMTP a Postovni schranka.. A kdyz to vyplnim, tak mi opet skoci ta druha hlaska :-(

Dekuji za radu

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod Luboš » 17 čer 2011 19:18

Překontroluj, zda nemáš více stejných souborů s příponou OST. Pokud ano, smaž všechny.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

lenkavlkova
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod lenkavlkova » 17 čer 2011 19:22

ahoj, nene, kontrolovala jsem tu slozku, kde jsem mazala ten predchozi, a vic jich tam neni. Vytvoril se jen novy, kdyz jsem spustila outlook..ten jsem smazala a zapla znovu, a zase se tam vytvoril..ale hlasky skacou porad :-(

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod Luboš » 17 čer 2011 19:24

To znamená, že na ten soubor OST?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

lenkavlkova
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod lenkavlkova » 17 čer 2011 19:25

jj ja jsem ho smazala. zapla znovu outlook, automaticky se vytvoril novy soubor ost a zaroven mi tam skocila opet ta prvni hlaska, a pak i ta druha..proste uplne to same jako v mem prvnim prispevku :-(

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod Luboš » 17 čer 2011 19:33

Píšeš, že v počítači nemáš jiný soubor .OST. Překontrolovala jsi skutečně celý disk C:\ ? Nejen tu cestu, co ti vypisuje. Dotazuji se na to proto, že v předchozích případech, co jsem řešil (nikoli na tomto fóru), Tak problém byl právě v duplicitě.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

lenkavlkova
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod lenkavlkova » 18 čer 2011 17:30

tak jsem prosla cely pc, a nikde mi zadny jiny stejny typ souboru nenasel...tak nevim...

--- Doplnění předchozího příspěvku (18 Čer 2011 17:41) ---

tak uz to funguje - musela jsem v ovladacich panelech smazat cely profil...jen jeste musim vychytat, proc kdyz mam outlook na pevnem pc - tak tam mam nastavene slozky ,do kterych se mi filtruji emaily, a tady je nemam :-(

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MS OFFICE 2010

Příspěvekod Luboš » 19 čer 2011 09:32

S tím smazáním profilu jsem ti chtěl poradit v dalším kroku, kdyby ten předchozí nepomohl. Takže OK. Nastavení filtrování zpráv do složek se nastavuje na každém profilu (tzn. na každém počítači) zvlášť. Musíš tedy toto nastavit i na NB. Jináč pokud chceš nějaké rady ohledě Outlooku (i jiných věcí), podívej se dole na můj podpis a v řádku s červeným textem je odkaz na stáhnutí prográmku s řešením problémů v PC. Pokud chceš ...
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů