Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

bobidogi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod bobidogi » 11 dub 2011 13:47

Ahoj, Dobrý den,

mám "malý problém" s jedním z úkolů. Žádá se po mě následovné:

Vytvořit ve VBA libovolnou funkci (obsah čtverce, obvod čtverce, objem čtverce ... apod.) a napojit jí na tlačítko formuláře. Vstupní hodnota do makra se musí zadávat do dialogového okna, které se zobrazí po zavolání funkce a výstupní hodnota se po zadání vstupních parametrů automaticky zobrazí v dialogovém okně.

Pomohl by mi někdo prosím? Napsat tu Funkci ve VBA? Věřím, že pro někoho, kdo tomu rozumí to bude hračka :) a mě byste tím mooooc pomohli!

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod Jan Pašek » 11 dub 2011 14:03

Vítám tě na PC-help.
K dámám mě učili být slušný .. ale nedávno sem tady setřel jiného školáka který se vys.. na učení a chtěl po nás vypracovat domácí úkol. Víš ono je určitá hranice mezi pomocí a blbostí a alespoň já bych ze sebe nerad dělal blbce možná uspěješ u kolegů.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

bobidogi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod bobidogi » 11 dub 2011 14:09

Bohužel na střední škole mne to nenaučili a není to o tom, že bych na školu kašlala :) Jen se tady s tím trápím už dva dny, povedlo se mi vymyslet kod na převod stupňů na radiany, ale na tohle prostě nemohu přijít - ani to není o tom co tam dát (obvod čtverce spočítá asi i malé dítě), ale o tom, jak tam způsobit to, aby mi po kliknutí na tlačítko vyskočilo to okýnko, kam se to musí zadat :( To je to, s čím si nevím rady :( Rozhodně tady nikoho nežádám o tvoření domácích úkolů - pouze jsem hledala pomoc, bohužel v mém okolí si s tím kolegové nevědí rady, a to ani přátelé, kteří učí informační technologie na středních školách :( Takže opravdu uvítám každou pomoc - alespoň návrh nebo posun k tomu, jak to vytvořit - a omlouvám se, zda to vyznělo tak, že si tu žádám čas jiných, abych ušetřila čas svůj - tak tomu skutečně není. Pouze hledám pomoc ... opravdu už všude! :-(

Uživatelský avatar
Poki
Level 2
Level 2
Příspěvky: 237
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod Poki » 11 dub 2011 14:17

Souhlasim, ze as neni dobre za nekoho delat domaci ukol.
Kazdopadne, drobna rada...staci zkusit googlit...vazne se da najit mooooore informaci.
A okno vyskoci po prikazu: InputBox(Zpráva, Titulek_dialogu, Výchozí_hodnota, Posice_X , Posice_Y, ...)
- :smile:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod Jan Pašek » 11 dub 2011 14:19

tak to sory
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

bobidogi
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 11
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Excel 2007 - Libovolná - malá - funkce ve VBA

Příspěvekod bobidogi » 11 dub 2011 14:23

Googlim už dlouho, ale všude jsem našla pouze msgbox, kde to bylo všechno pouze o otázce a odpovědi "ANO" - "NE" a když se zadařilo, že jsem našla že by se do dialogového okna mohlo taky něco zadat, tak to stejně výsledek hodí do buňky a ne zpět do okna :( Jdu tedy zkusit progooglit InputBox.

Pánové, opravdu se omlouvám, nechci po nikom, aby dělal úkol za mne - pouze zde hledám pomoc - nějaké popstrčení, tohle vymýšlení kódů opravdu není pro mě ... zlaté excelovské funkce ...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2865
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44
  • Malá sestava do 30 tisíc
    od kupjec » 20 zář 2023 21:24 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    2319
    od kupjec Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 11:26
  • Výběr skříně (zakoupená je malá) Příloha(y)
    od DaveMove » 09 čer 2023 15:35 » v Problémy s hardwarem
    8
    889
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    09 čer 2023 20:27
  • ErP - ,,nebezpečná" funkce? Příloha(y)
    od DifiCZ » 05 lis 2023 12:26 » v Vše ostatní (sw)
    11
    2633
    od WolfGunCZ Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 13:16
  • Word 2007: Jak zrušit prázdné řádky na každé stránce mezi čarou a poznámkami?
    od Jirka0508 » 29 pro 2023 00:30 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    982
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 13:00

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů