OO - výpis z buněk podle paramatru

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

OO - výpis z buněk podle paramatru

Příspěvekod ini808 » 04 úno 2011 08:13

Potřeboval bych poradit s funkcí do OpenOffice.
"Zdroj":
Ve sloupci A mám několik stovek údajů typu: a, b, b, c, d, d, d, e, h,h, i ... (některé se právě opakují, ale jsou seřazené)
Ve sloupci B k ním přiřazené hodnoty: 1, 1, 4, 6, 2, 3, 8, 1, 7, 2, 3 ... ("náhodná" - ručně zadaná, nelze je předvídat)
"Cíl":
Ve sloupci D mám jednou vypsaný každý z těch parametrů v A: a, b, c, d, e, f, g, h, i ... (vyskytují se i ty, které v A nejsou)
Potřeboval bych do sloupce E vypsat hodnotu za sloupce B, která odpovídá poslednímu stejnému parametru v A jako je v D.

Například:
- Druhý řádek: D2=b -> podívej se do A, najdi poslední výskyt "b" a hodnotu ze stejného řádku ale sloupce B napiš v E2. Podle výše popsaných posloupností by tam mělo být 4.
Snad jsem to popsal srozumitelně :-)

Hodnot mám několik stovek, nemohu si tedy dovolit funkcí IF testovat všechny buňky, to bych se nedočkal.
Tím, že se v A nic neopakuje, tak bych mohl procházet a porovnávat jen menší rozsahy odpovídající tomu, kde asi údaj bude, ale to by se muselo pracně řešit přes nalezení prvního výskytu a pak třeba testem následujících deseti řádků, stejně by to ale bylo dost výpočetně náročné.
Potřebuji něco obdobného funkcím SUMIF nebo COUNTIF - těmi rychle projdu celý rozsah, ale dělají něco jiného, než zde potřebuji.

Nějaké nápady?

Reklama
ini808
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 815
Registrován: prosinec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: OO - výpis z buněk podle paramatru

Příspěvekod ini808 » 07 úno 2011 13:51

Nikdo? :-(


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti