Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

BiGS
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Příspěvekod BiGS » 02 úno 2011 08:42

Dobrý den, potřeboval bych pomoct s jednou tabulkou. Snažím se udělat vyhodnocovací tabulku na tři kola, ale bohužel se mi nedaří udělat správný vzorec. Pro první sloupec (když budu brát sloupce A,B,C a řádky 1,2,3,4) by vypadal asi následně: D2=když(a2<a3;když(a2<a4;a2;0);0)......to znamená, že v prvním řádku se zobrazí částka, pouze pokud je nejnižší ze sloupce. pro zbyle řádky jenom variace vzorce (D3=když(a3<a2;když(a3<a4;a3;0);0)....a pro D4=když(a4<a2;když(a4<a3;a4;0);0). To znamená, že se mi ve výsledném sloupi zobrazí u nejmenší částky daná částka, a u zbylých číslo 0. Ale nevím si rady, jak mám zadat do stejných vzorců ( D2, D3, D4) další kola. Chtěl bych, aby to vypadalo asi nasledně: v druhém kole se budou zapisovat pouze nižší částky než v prvním, to znamená, že by se opět ve výsledku měla zobrazit jen nejmenší částka, a to samé ve 3tím kole. Přikládám obrázek tabulky.

http://www.2i.cz/59fda78d5e

Doufám že to z mého vysvětlení chápete, a ovládáte logiku natolik, aby jste mi poradili. Netrpělivě očekávám Vaše funkční vzorce na zkoušení :)
Zatím Ahoj :)

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Příspěvekod navstevnik » 02 úno 2011 10:57

Pro zadani:
v druhém kole se budou zapisovat pouze nižší částky než v prvním, to znamená, že by se opět ve výsledku měla zobrazit jen nejmenší částka, a to samé ve 3tím kole

a postupne vkladani hodnot v jednotlivych kolech (A1:A3; B1:B3; C1:C3) vloz do D1 vzorec a kopiruj do D2:D3

Kód: Vybrat vše

=KDYŽ(COUNTBLANK($A$1:$C$3)=9;"";KDYŽ(COUNTBLANK($B$1:$C$3)=6;KDYŽ(A1=MIN($A$1:$A$3);A1;0);KDYŽ(COUNTBLANK($C$1:$C$3)=3;KDYŽ(B1=MIN($B$1:$B$3);B1;0);KDYŽ(C1=MIN($C$1:$C$3);C1;0))))

Vzorec vyhodnoti nejnizsi hodnotu za posledni kolo (sloupec), ve kterem byla zadana alespon jedna hodnota (i nula je hodnota), pricemz nemusi byt za predchozi kolo(a) hodnota vlozena.

BiGS
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Příspěvekod BiGS » 02 úno 2011 11:09

díkes, super, koukám že používáš nějaké příkazy se kterýma sem se nikdy nesetkal. Mrknu na to, abych to pochopil, a pak poděkuju :). Při prvním pohledu to vypadá moc složitě, ale nadruhou stranu to působí skvěle :). Ještě jednou díky, VELKÉ DÍKY.

--- Doplnění předchozího příspěvku (02 Úno 2011 15:04) ---

Super, konečně sem to pochopil, úžasně jednoduché a krásné řešení. Mohu se ještě zeptat, jaká je přesná funkce ;"";....uvozovek?chápu že je to kladný výsledek pro podmínku, a je tam možné dát cokoliv co bych si už navolil, ale uniká mi význam těch uvozovek. Zbytek už chápu, a zvládl sem i modifikaci na 8 řádků (nic složité po tom co sem to pochopil, ale chvilku mi to trvalo). Takže díky moc, opravdu asi musíte být odborník jak na excel, tak na matematiku (výrokovou logiku).

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Příspěvekod navstevnik » 02 úno 2011 15:43

Nize je vzorec, ktery dava vysledek, pokud jsou vyplneny vsechny bunky A1:A3 nebo A1:B3 nebo A1:C3, tedy cele sloupce za postupne doplnovane hodnoty z jednotlivych kol, hodnoty z predchozich kol musi byt vlozeny:

Kód: Vybrat vše

=KDYŽ(COUNTBLANK($A$1:$C$3)=9;"";KDYŽ(A(SOUČIN.SKALÁRNÍ((JE.ČISLO($A$1:$A$3)=PRAVDA)*1)=3;COUNTBLANK($B$1:$C$3)=6);KDYŽ(A1=MIN($A$1:$A$3);A1;0);KDYŽ(A(SOUČIN.SKALÁRNÍ((JE.ČISLO($A$1:$B$3)=PRAVDA)*1)=6;COUNTBLANK($C$1:$C$3)=3);KDYŽ(B1=MIN($B$1:$B$3);B1;0);KDYŽ(SOUČIN.SKALÁRNÍ((JE.ČISLO($A$1:$C$3)=PRAVDA)*1)=9;KDYŽ(C1=MIN($C$1:$C$3);C1;0);""))))

BiGS
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vyhodnocovací tabulka - 3.kola

Příspěvekod BiGS » 02 úno 2011 16:14

Tak je hotovo, dle mých představ. Pro Vaši informaci/zábavu přikládám finální dokument, pro který je to vymyšleno:
Přílohy
tabulka výběru.xlsx
(16.36 KiB) Staženo 34 x


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti