Worksheets nebo Sheets? Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3211
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod atari » 16 lis 2010 14:31

Excel VBA:
Před lety jsem někde četl jaký je rozdíl mezi Worksheets a Sheets (respektivě Worksheet a Sheet). Už to nikde nemůžu najít a docela v tom tápu, kdy se co používá. Může to někdo trochu ozřejmit?

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod Luboš » 16 lis 2010 16:27

Podle mne je sheet (sešit / list) jen zkráceným názvem pro worksheet (pracovní sešit / list).
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3211
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod atari » 16 lis 2010 16:48

To jsem si taky myslel. Jenže mě to občas dává při spuštění kodu chybu, tak pak změním "Sheet" na "Worksheet" nebo obráceně, a už to funguje. A někdy ještě musím přidat nebo ubrat písmeno "s" na konci. Takže bych se chtěl dobrat nějakého pravidla, co se kde používá.

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod navstevnik » 16 lis 2010 16:59

Kolekce Woksheets neni totozna s kolekci Sheets (nez tvorit vlastni preklad, tak citace):
The Sheets collection can contain Chart or Worksheet objects.
The Worksheets collection contain only Worksheet objects.

i.e.: Each item (Worksheet) in Worksheets collection is also an item in Sheets collection,
but an item of Sheets collection may not be an item of Worksheets collection.
A Chart sheet is an item of Sheets collection but it is not an item of Worksheets collection.

eg.: A Workbook has 4 sheets with 3 worksheets and a chart.
In this case Worksheets.Count =3, Sheets.Count = 4

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3211
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod atari » 18 lis 2010 07:57

Hmm, děkuji za odpověď. Tak snad se mi povede někoho sehnat, aby mi to přeložil.. :D

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod navstevnik » 18 lis 2010 08:03

A to budes neustale nekoho shanet, kdyz budes chtit pouzit napovedu k VBA, ktera je pouze anglicky?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3211
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod atari » 18 lis 2010 11:28

Co se týče nápovědy VBA tak tu používám jenom když potřebuji znát správnou syntaxi, a nebo pak když chci zjistit možnosti použití nějakého příkazu, tak jsou v nápovědě různě ukázky procedur, tak na nich pak zkoumám co ten kód vlastně dělá.
Když chci použít klasickou nápovědu "co a jak" tak chodím na různé české internetové stránky co se věnují VBA, mám asi 4 vytipované. A pokud neuspěji tam, tak použiji Google, a co najde v češtině tak prostuduji. A když ani tam nenajdu rešení, tak jdu sem na toto forum.
Jak jsem již psal dříve, VBA občas použiju jako samouk doma po večerech, když si udělám něco pro sebe, nebo pro známe udělám něco na vylepšení Excelu. (Vše co umím s VBA, jsem se naučil, tak že sleduji toto forum nebo jiné stránky co se kde radí začátečníkům)
Jediné co mě učili ve škole, bylo ještě pře revolucí a to byl BASIC, ti mladší už asi nevědí co to je.

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?

Příspěvekod navstevnik » 18 lis 2010 11:37

Hm, ale zaklady anglictiny i tak potrebujes. A v nejhorsim je k dispozici GoogleTranslator.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3211
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Worksheets nebo Sheets?  Vyřešeno

Příspěvekod atari » 18 lis 2010 20:12

Tak jsem použil Google na překlad do češtiny a ještě jsem našel toto: http://pandora.idnes.cz/part/2010/7/4994. A z toho jsem už pochopil o co jde, alespoň doufám. Takže děkuji za ochotu.


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů