Formátování XLS: pomozte mi s příkladem do školy.*

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Methylbenzen
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Formátování XLS: pomozte mi s příkladem do školy.*

Příspěvekod Methylbenzen » 03 lis 2010 21:50

Ahoj, potřebuji pomoci s jedním příkladem do školy.

Mám tabulku, ve které se mimojiné nachází sloupec, ve kterém jsou uvedeny jednotlivá příjmení. Já mám tyto příjmení odlišit barevně, přičemž stejná příjmení budou mít stejnou barvu, ale odlišnou od ostatních.....

Např: Novák na 1.řádku (písmo tučné, červené)
Kovář na 2.řádku (písmo tučné, modré)
Novák na 3.řádku (písmo tučné, červené)....... atd

Děkuji za pomoc, dokument má asi přes 2000 řádků a příjmení je tu habakuk... Jinak mám excel 2007 :wink:
Naposledy upravil(a) Myloš dne 03 lis 2010 21:58, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upřesnění a zlidštění nadpisu „Excel formátování tabulky“

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Formátování XLS: pomozte mi s příkladem do školy.*

Příspěvekod navstevnik » 03 lis 2010 22:22

Kdyz to je do skoly, tak jen jak na to:
1. pomoci rozsireneho filtru (kopirovat jinam!) si vytvor unikatni seznam jmen a potom k nim prirad do dalsiho sloupce barvy pisma (pokud je techto jmen > 56 budes muset sahnout i k prirazeni barvy pozadi bunky,...) - postaci priradit ciselne hodnoty ColorIndex. V pripade upravy barvy pozadi bunky pozor na dostatecny kontrast barev pisma a pozadi. Alternativne pokud dalsim krokem bude procedura VBA, je mozno zmeny barvy fontu a pozadi udelat rovnou v unikatnim seznamu.
2a. pokud je unikatnich jmen do 64, muzes pouzit podminene formatovani, bude to pracne, ale relativne jednoduche. V opacnem pripade bude nutno napsat proceduru VBA.
2b. Procedura VBA: ve smycce For each ... Next projdes bunky sloupce se jmeny, pro kazde jmeno vyhledas v unikatnim seznamu jmen prirazenou barvu (ColorIndex) pisma a pripadne pozadi a vykonas zmeny v bunce.

Udelej co zvladnes, priloz svuj vysledek, opravim, poradim jak dal.

Methylbenzen
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Formátování XLS: pomozte mi s příkladem do školy.*

Příspěvekod Methylbenzen » 04 lis 2010 16:42

Tak s excelem teprve začínám a jelikož tuto domácí úlohu jsme dostali zrovna po probrání podmíněného formátování, takže bych měl jména barevně odlišovat pomocí něj. Toto pro mě není problém vše nás učili na hodině. Já byl právě zaražen, že těch jmen je strašně moc a bude to neuvěřitelně zdlouhavé, proto jsem založil dotaz v tomto fóru v domnění, že existuje snad nějaký jiný,.. lehčí způsob.

Jinak děkuji ti za odpověď, z tebou zmíněných řešení problému je mi známé pouze to podmíněné formátování, zbytek jsme zatím ještě neprobrali (doufám, že v budoucnu probereme), takže to udělám pomocí něj, ještě jednou dík za tvůj čas :wink:

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Formátování XLS: pomozte mi s příkladem do školy.*

Příspěvekod navstevnik » 04 lis 2010 16:54

Snad nemusim opakovat, ze postaci zadat pravidla pro prvni bunku a pak rozsirit jejich platnost na dalsi bunky nebo jednoduse kopirovat format z prvni bunky do dalsich bunek.
Seznam unikatnich jmen tak jako tak budes muset vytvorit, pri uvedenem poctu >2000 to jinak nepujde.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Formatování SD karty
    od P. Sedlacek » 18 kvě 2023 14:27 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    1650
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 10:07
  • Formátování SSD před prodejem
    od Honzis » 05 čer 2023 23:16 » v Vše ostatní (hw)
    11
    1252
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 13:07
  • Podmíněné formátování poměru Příloha(y)
    od veselypettr » 25 kvě 2023 14:01 » v Kancelářské balíky
    7
    2009
    od veselypettr Zobrazit poslední příspěvek
    31 kvě 2023 14:00

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti