Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
LVE
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod LVE » 29 čer 2010 20:51

Ahoj všem. :smile:

Měl bych dotaz. Pořídili jsme domů nové PC (staré dostaly děti) a trápím se s přesunem veškerých dat (identity, adresáře a složky s poštou) z Outlook Expressu. Mohl by mi prosím někdo poradit?! :blush:

Děkuji LVE
Vždy jsem bojoval s vyhledáváním. Asi špatně volím slova...
Tak mě prosím nebijte!

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod guest » 29 čer 2010 20:57

Vítej na PC-Help. V čem je problém? Prostě vybereš Soubor -Exportortovat adresář. Ten si uložíš třeba na C. Pak ho zkopíruješ na Flašku nebo CD a v novém počítači vybereš Import a natáhneš to do Expresu. Ale jak je to s identitama nevím, nikdy jsem to nedělal, jen přetahuji adresáře protože jsou dlouhý.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod Myloš » 29 čer 2010 20:59

Jestliže nadále netrváš na užívání obstarožní obludy jménem Outlook Express, vřele doporučuji následující postup:
  1. Nainstalovat nejnovější Mozilla Thunderbird
  2. Importovat do něj kompletní účet (pošta, adresy, servery pro odesílání/příjem)
  3. Zazálohovat celý Thunderbird pomocí programu MozBackup
  4. Nainstalovat na nový PC jak Thunderbird, tak MozBackup
  5. Zazálohovaná data pomocí programu MozBackup vložit do Thunderbirdu
  6. Používat nadále pro poštu namísto OE moderní Thunderbird.
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod guest » 29 čer 2010 21:15

Tak to já jsem s OE max. spokojenej. Jen ty identity neumím přetáhnout ani ty účty, ale zase je to otázka na 10 minut. /Ale chce to jistou zkušenost ču spíš rutinu a já to dělám poměrně často./

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod Myloš » 29 čer 2010 21:19

Představa, že bych měl dělat s OE, je šílená.
Jak třeba najdeš e-mail, u kterého víš pouze to, že se v něm vyskytovalo slovo kraklakvakve? Jak zobrazíš jen tu poštu, která v příloze obsahuje nějaké audio? Jak si zobrazíš poštu od jednoho konkrétního člověka nezávisle na tom, ve které složce je?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod guest » 30 čer 2010 00:18

Myloši, tak tohle jde mimo mne. Já nejsem sběratel e-meilů a divím se když v TV vidím že jich někdo má na disku stovky. Já zprávy třídím na úřední, osobní a vedlejší. Úřední si přečtu a následně uložím do složky např. Nájemné. Osobní pokud je třeba uložit uložím např. do složky Narozeniny XXX. A ty vedlejší jen přečtu. Pak to všechno odstraním. Když vypínám PC tak mám OE úplně čistý. Nemám problém něco hledat. Když se jedná např. o vodné stočné, tak vím že je to ve složce Městská bytová správa, stejně jako elektrika či plyn. Ač už jsem relativně starej dědek tak se v těch složkách a vnořených složkách rychle orientuji. Stačí se podívat na název složky a už vím co vše tam najdu.

Stejně tak mám složky, Jana, Vlasta, Jirka anebo Kočky /čtyřnohé/.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod Myloš » 30 čer 2010 00:23

Jasně, ale ne každý má v poště pět a půl mejlu. Nejsem sběratel, ale jsem líný třídit a mazat. Proto mám v Opeře (tu jako poštovního klienta používám já) přes 2000 zpráv (přijaté i odeslané).
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod guest » 30 čer 2010 00:37

Tomu rozumím, já jich také nemám jen 5 a půl a kdybych to netřídil, pak bych se v OE určitě nezorientoval. Ale třídit je musím, pokud jsou důležité a ukládat na jiný disk či oddíl. Pokud by spadnul systém tak jsem bez nich, stejně jako ty.

Uživatelský avatar
LVE
Level 2
Level 2
Příspěvky: 163
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod LVE » 30 čer 2010 18:48

Jsem trošku na rozpacích...
Na Mozillu Thunderbird a MozBackup jsem už v pár diskuzích zde i jinde při hledání narazil. Problém je vtom, že jsem trošku starší a na nový SW si těžko zvykám (o mamině nemluvě).
Na asi nejzajímavější návod na přesun dat jsem narazil zde: http://www.bike-forum.cz/forum/zaloha-pocitace-ms-outlook-a-presun-dat-na-novy-os.html příspěvek z 18.05.2010 16:20:28 - a i tam je doporučení pro Mozillu...
Takže to asi vyřeším tou Mozillou!
Poněkud mimo téma: Návod, jak přetáhnout záložky z prohlížečů mezi PC jsem hledal 3 dny! :huh:
Vždy jsem bojoval s vyhledáváním. Asi špatně volím slova...
Tak mě prosím nebijte!

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod d1amond » 30 čer 2010 19:39

Přetáhnou komplet nastavení z Outlook Expresu je záležitost cca 2 minut.
Ručně je třeba zazálohovat pouze poštovní účet (menu Nástroje > Účty > Importovat) a pro jistotu i kontakty (Adresář > Importovat). Složku s db poštovního klienta najde každý uživatel pod svým Document and Setting\User\Local Settings\Microsoft\Oulook\Identity. Tu stačí zkopírovat na stejné místo v novém PC. Před tím je ale třeba Outlook Express spustit a vytvořit nový účet.

//dlouho jsem to neřešil, tak ještě na XP (až nějaké najdu) ověřím tu cestu
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod atari » 30 čer 2010 19:41

TAm je návod na MS Outlook, to je trochu něco jiného.
Já dám svůj návod na přesun OE do jiného PC:

1. ve starém PC spustím regedit a najdu: HKEY_CURRENT_USER\Identities\{A85B258B-5063-4093-AFAB-05D6AE073DE0} a vyexportuji do souboru outlook.reg.
2. na novém PC najdu to samé a zjistím nový klíč identity. V jednoduchém texťáku nahradím starý klíč za nový v souboru outlook.reg. (to znamená že číslo v závorkách {A85B258B-5063-4093-AFAB-05D6AE073DE0} nahradím novým.
3. V novém v PC v registrech smažutetno klíč: HKEY_CURRENT_USER\Identities\{A85B258B-5063-4093-AFAB-05D6AE073DE0}
4. spustím v novém PC outlook.reg (tím se dostane nastavení ze starého PC do nového).
5. překopíruju emaily do nového PC. VE WIN XP jsou standardně v Documents and Settings. Jsou to soubory *.dbx
6. Ze starého PC překopíruju adresář do nového PC. Ve win XP je to uloženo zde: c:\Documents and Settings\Petr\Data aplikací\Microsoft\Address Book\*.* (adresář je možné také přes export import přenést.
7. účty emailové si exportuji a importuji v nastavení.

A je hotovo: Je to práce na 10 min. Nepočítám dobu kopírování emailů, to může trvat taky hodinu.
Ještě na to existuje program který tohle všechno udělá automaticky sám, ale ten nepoužívám.

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Export a import "všeho" z Outlook Express do jiného PC

Příspěvekod d1amond » 30 čer 2010 19:59

Opravuji svůj předchozí příspěvek:
1) Ve starém PC si najdi cestu k úložišti zpráv (viz obrázek menu Nástroje>Účty>Údržba>Složka úložiště)
OE.JPG

Cesta ke složce vypadá nějak takto:

Kód: Vybrat vše

C:\Documents and Settings\admin\Local Settings\Data aplikací\Identities\{AE7D9B86-CB29-49E0-AA55-D21758B34DE5}\Microsoft\Outlook Express

Cestu si zobraz třeba v průzkumníkovi a celou složku OutlookExpres zkopíruj třeba na flash disk.
2) Na novém PC si vytvoř (nebo obnov ze zálohy) účet a potom postupuj stejně jako v bodě 1 - najdi cestu a zkopíruj do ní celou složku z té zálohy.
Problém OE je v tom, že odděluje vlastní zprávy (databázi), od nastavení. Proto je třeba zálohovat Účty, složky zpráv a adresář zvlášť. :bigups:
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů