Dosazení dat do tabulky Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

jaruska
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 285
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Dosazení dat do tabulky

Příspěvekod jaruska » 23 čer 2010 08:20

Ahojky, mám s touto tabulkou dva problémy. Jak v buňce D2 zobrazit průměr jen zapsaných buněk a ne celý sloupec D,
a potom jestli jde z části tabulky, kde jsou zálohy doplňovat součet všech záloh automaticky do sloupce E vždy jen do výše ceny (sloupec C) a zbytek dosadit do dalšího řádku, potom aby další záloha se přičetla a případný přeplatek se opět převedl
do dalšího řádku. Je nějaká možnost toto vyřešit vzorcem? Makra neovládám.
Děkuji předem za Vaše rady, Jarka
Přílohy
Nový List aplikace Microsoft Office Excel.rar
(10.5 KiB) Staženo 25 x

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dosazení dat do tabulky

Příspěvekod navstevnik » 23 čer 2010 09:04

K prvni casti dotazu: do D2 pouzij napr.: =SUMA(D3:D28)/(POČET(D3:D28)-COUNTIF(D3:D28;"=0"))
Pokud by vzorce v D3:D28 vracely "" (prazdny retezec) misto 0 (nula), pak lze pouzit i fci COUNTBLANK misto COUNTIF(D3:D28;"=0").
K druhe casti:
Jake je propojeni mezi casti zalohy (Jirka; Pepa;..) a casti se sloupcem E:E (Novak;Svoboda;...), cili kdo je kdo?
Dale: "zbytek dosadit do dalšího řádku", tedy vlozil novy radek pro tehoz zakaznika a pripadne dalsi zalohy se pricitaly do tohoto noveho radku (a co cena) nebo v casti zakaznik bude jiz existovat tentyz zakaznik vicekrat i s prislusnou cenou? Je to nutno upresnit.

jaruska
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 285
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dosazení dat do tabulky

Příspěvekod jaruska » 23 čer 2010 11:15

Zákazník je jeden např. Novák A3, za práci (Jirkovi, Pepovi, Oldovi, Lubošovi a Karlovi) mám zaplatit C3, když zaplatím vyšší zálohu (součet záloh Jirka, Pepa, Olda, Luboš a Karel), v buňce E3 je max částka = C3, tak aby se rozdíl mezi E3 a součtem záloh E2 převedl na dalšího zákazníka (Svoboda) A4 do buňky E4.
Příklad: na zálohách vyplatím za práci pro Nováka 40 000 Kč, do buňky E3 se převede jen 29 500 Kč (podle buňky C3) a zbytek 10 500 Kč se zobrazí v buňce E4 (záloha za práci pro Svobodu). Při další záloze například 30 000 Kč by se doplnila výše zálohy práce pro Svobodu (podle buňky C5) tj. 24 803 Kč a zbytek 5 165 Kč by se převedl do zálohy pro dalšího zákazníka (Jasanský E5), další záloha je např. 5 000 Kč, to se mi přičte do buňky E5 k částce 5 165 Kč, takže doplatek -6 035 Kč se mi zobrazí v buňce F5, při další záloze se toto vyrovná případný zůstatek se převede do záloh na dalšího zákazníka.
Asi to vysvětluju zmateně, jde mi o to, když vyplácím zálohy, tak nevyplácím přesnou sumu, ale podle potřeby, nebo možností a celkový doplatek se řeší po sezóně, ten se mi zobrazí v sloupci F. Jde mi o to, abych měla přehled kolik záloh je postupně vypláceno s ohledem na zákazníky. Pořadí zákazníků je neměnné podle sloupce A, v tom pořadí jak jsou zapsaní jsou vypláceny zálohy.
Jarka

jaruska
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 285
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dosazení dat do tabulky

Příspěvekod jaruska » 23 čer 2010 11:18

Ta první část funguje skvěle, děkuji Jarka

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Dosazení dat do tabulky

Příspěvekod navstevnik » 23 čer 2010 12:21

Ke druhe casti:
Je potreba vytvorit pomocny sloupec - napr.: docasne odstran ze sloupce G:G vypln pozadi a rozsir sloupec.
Do G2 vloz vzorec: =SUMA(H3:Q3)
Do G3 vloz vzorec: =G2-E3 a kopiruj az do G28
Do E3 vloz vzorec: =KDYŽ(G2>C3;C3;G2) a kopiruj az do E28
Pro kontrolu pripadneho preplaceni zaloh (zalohy celkem vyssi nez cena celkem), je vhodne do F3 vlozit upraveny vzorec: =KDYŽ(E3>0;E3-C3;G2) a doplnit podmineny format (vzorky) pro F3>0 a kopirovat az do F28
Pote upravit zpetne sloupec G:G.

PS
Reseni je mozne i bez pomocneho sloupce:
do E3 vlozit vzorec: =KDYŽ(SUMA($H$3:$Q$3)>C3;C3;SUMA($H$3:$Q$3))
do E4 vlozit vzorec: =KDYŽ(SUMA($H$3:$Q$3)-SUMA($E$3:$E3)>C4;C4;SUMA($H$3:$Q$3)-SUMA($E$3:$E3)) a kopirovat az do E28
do F3 vlozit vzorec: =KDYŽ(E3>0;E3-C3;SUMA($H$3:$Q$3)) , format
do F4 vlozit vzorec: =KDYŽ(E4>0;E4-C4;SUMA($H$3:$Q$3)-SUMA($E$3:$E4)) , format a kopirovat az do F28

jaruska
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 285
Registrován: listopad 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Dosazení dat do tabulky  Vyřešeno

Příspěvekod jaruska » 23 čer 2010 14:06

Děkuji mooc, takhle jsem to potřebovala, supr
Ještě jednou díky Jarka


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů