Typ grafů z dotazníku Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 23 kvě 2010 16:30

Zdravím, dělal jsem několik dotazníků přes google dokumenty, ted jsem si je stáhl do excelu a vypadá to takto:

Obrázek

a na googlu, když dám výsledek, tak mi to ukáže toto:

Obrázek

Kde je problém? Potřebuji, abych dostal ten koláčový graf s úpravami, které sám provedu do toho excelu, prostě nevím, jak ten graf mám udělat sám, potřebuju ten graf vytvořit jen z určité skupiny věkových lidí atd. Nevím jak z těch mužů a žen udělat koláčový graf s výjimkami třeba 26-30.

Poradí někdo? Aspoň nasměrovat...

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 23 kvě 2010 20:49

Na takto obecny dotaz lze odpovedet pouze toto:
K vygenrovani garfu potrebujes ziskat prislusna data: muzi a pocet pripadu, zeny a pocet pripadu a to s pouzitim funkci listu: SUMIF nebo SOUCIN.SKALARNI ( k teto fci vice: http://www.dataspectrum.cz/excelmag/dow ... am0205.pdf ) pripadne pouzitim rozsireneho filtru ( http://www.dataspectrum.cz/pages/glossary/glossary.htm Rozsireny filtr) a dalsich fci.
No a ke grafum najdes vice zde: http://www.officir.ic.cz/chipex04/06/ex ... grafy.html nebo zde: http://www.dataspectrum.cz/pages/glossary/glossary.htm

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 25 kvě 2010 14:33

Děkuju, pročtu si to, jde mi o to, aby když mám třeba ve sloupci

Muž
Muž
Žena
Muž
Muž
Muž

tak aby se z toho udělal graf, kolik je procenta mužů a žen.

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 25 kvě 2010 17:46

Tak si doporucene prostuduj.
K vygenerovani grafu potrebujes, jak jsem uvadel, rady hodnot. Pro vysecovy graf je zapotrebi ziskat pocet muzu a pocet zen v uvedenem seznamu. V tomto pripade pouzij fci listu COUNTIF(oblast;kritérium), napoveda k fci je dostatecne navodna. K ziskanym poctum muzu a zen pak jiz s Pruvodcem grafem graf vytvoris.

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 25 kvě 2010 21:08

JO jo , už jsem na to přišel a pokročil, jen ted potřebuju jednu radu ještě...

Mám podmínku a v ní potřebuju zjisti, že když ta buňka obsahuje nějaké slovo, tak se ten úkon provede, potřebuju třeba, aby v té buňce bylo slovo Mzda a podmínka platí, jak v excelu docílit té podmínky "obsahuje"??

Příklad:

=SUMIFS(O2:O99;L2:L99;"Mzda")

ted to počítá, že když je v tom sloupci v buňce Mzda, tak to počítá ve sloupci O, ale mě by stačilo, kdyby se tam mzda v té buňce jen obsahovala...

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 25 kvě 2010 22:40

Nejak tomu nerozumim.Zkus znovu napsat, co obsahuje oblast souctu, co obsahuje oblast kriteri a jake je kriterium.
Z toho, co jsi napsal se mohu pouze domnivat, ze snad oblast kriterii obsahuje mzdu a do souctu v oblasti souctu ma byt zahrnut pripad mzdy > 0 (mzda je zadana, bunka neni prazdna).
Mozna odpoved najdes primo zde: http://office.microsoft.com/cs-cz/excel ... 41029.aspx

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 26 kvě 2010 17:25

zkusím to napsat srozumitelněji...

Mám buňku a v ní mám text. Potřebuju, aby se mi ta buňka počítala, pokud v té buňce obsahuje nějaký slovo. Třeba slovo "mzda".
Sloupce O2:O99 obsahuje položku 1. A ten sloupec L2:L99 obsahuje různý text. Potřebuju, aby mi to sečetlo, pokud ta buňka v sloupci L, obsahuje nějaký slovo, třeba slovo "Mzda". Neumím to napsat do té podmínky:

=SUMIFS(O2:O99;L2:L99;"Mzda")

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 26 kvě 2010 18:42

Nez Ti to opakovane vysvetlovat, podivej se do prilohy na mozny zpusob zjisteni pozadovaneho.
PS.: Jen tak pro jistotu, oba mluvime o Excel2007 a ke kazde funkci je napoveda.
Přílohy
Suma.xlsx
(7.78 KiB) Staženo 31 x

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 26 kvě 2010 23:04

Z toho příkladu to chápu, tak to i mam, když vezmu tu funkci, co jsi tam psal:

=SUMIFS(O1:O10;L1:L10;"mzda")

Tohle funguje, pokud je v políčku přesně slovo "Mzda". Ale co když tam bude Mzda byla a jinde zase Mzda nebyla (jsou to jen příklady), a já pokaždý, když to slovo Mzda je v té bunce, tak aby se započítalo, nemusí tam být jen to slovo, bude tam třeba věta, ale jakmile tam bude to slovo, tak se to započítá a splní podmínku. Tedy ne rovná se (=) ale obsahuje, a nevím jak. Našel jsem fci Find a ISTEXT, která to asi bude umět...

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 26 kvě 2010 23:55

Je to uz konecny stav nebo mas jeste v zasobe dalsi upresneni?
Pokud ano, je napr. mozne reseni: v pomocnem sloupci (napr.: M:M)
vloz do M1: =KDYŽ(JE.ČISLO(NAJÍT("mzda";L1));NAJÍT("mzda";L1);0) a kopiruj dolu
(pozor, u fce NAJÍT jsou rozlisovana mala a velka pismena) a tento sloupec bude oblast kriterii, kriterium ">0",
takze napr. vzorec pro vysledek: =SUMIFS(O1:O10;M1:M10;">0")
PS.: 27.5.10 11:15
Muzes pouzit i fci SOUČIN.SKALÁRNÍ a pak neni zapotrebi pomocny sloupec, funkci je nutno zadat maticove (kurzor v editacnim radku rovnic, Ctrl+Shift+Enter - vice v napovede)):

Kód: Vybrat vše

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((KDYŽ(JE.ČISLO(NAJÍT("mzda";L1:L10));NAJÍT("mzda";L1:L10);0)>0)*(O1:O10))

libis
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod libis » 15 čer 2010 18:34

Díky, tohle mi pomohlo, ale ne úplně na 100%.

Kód: Vybrat vše

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((KDYŽ(JE.ČISLO(NAJÍT("mzda";L1:L10));NAJÍT("mzda";L1:L10);0)>0)*(O1:O10))


Jen do toho potřebuju přidat podmínky, vlastně budou 2, a to že se tohle bude plnit, pokud se splní podmínka. zkoušel jsem to, ale neúspešně.

Potřebuju, aby se to sečetlo, pokud se vyplní 2 podmínky. Zkoušel jsem před to dát =KDYZ(OBLAST VYBERU ="PODMINKA";SOUČIN.SKALÁRNÍ((KDYŽ(JE.ČISLO(NAJÍT("mzda";L1:L10));NAJÍT("mzda";L1:L10);0)>0)*(O1:O10))), ale neslape to. Uz to skoro bude, jen aby se tohle splnilo, pokud jsou 2 podmínky splneny...

navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Typ grafů z dotazníku

Příspěvekod navstevnik » 15 čer 2010 22:39

Neni jasne, jak je podminka OBLAST VYBERU ="PODMINKA" definovana, ale pokud Oblast vyberu je napr. sloupec X1:X10 , pak vzorec muze mit tvar:

Kód: Vybrat vše

=SOUČIN.SKALÁRNÍ((X1:X10="PODMINKA")*(KDYŽ(JE.ČISLO(NAJÍT("mzda";L1:L10));NAJÍT("mzda";L1:L10);0)>0)*(O1:O10))

Vice k fci SOUČIN.SKALÁRNÍ zde: http://www.dataspectrum.cz/excelmag/dow ... am0205.pdf


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů