Jde vložit do excelu list wordu?

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

karelvlnka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod karelvlnka » 09 říj 2016 10:34

Zdravím všechny, mám excel i word 2007 a potřebuji poradit. Mám v excelu 11 listů a chtěl bych pokud to jde vložit další, ale aby byl jako word. Potřebuji do tohoto listu (wordového) psat mnoho textů a vkládat některé grafy co mám v těch 11 listech případně i obrázky. Jak by se to dalo udělat popř. nějak propojit excel s wordem, abych nemusel rozjíždět excel i word každý zvlášť? Ještě jedna věc, v závěru bych ten list (wordový) chtěl převést do PDF.
Díky za rady.

Reklama
Hooper
Level 2
Level 2
Příspěvky: 222
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod Hooper » 09 říj 2016 11:04

No propojit to asi nejde ale zkus to zkopírovat zda to nejde.. do toho pdf to chceš jako fotku? Nebo jak je to myšleno? Teoreticky jestli jako soubor tak to udělat tak aby se to otevíralo v pdf .. coz je přes vlastnosti když dáš pravým na ten soubor

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod atari » 09 říj 2016 11:17

Kdyby to bylo tak jednoduché tak by Microsoft už dávno sloučil WORD a EXCEL do jedné aplikace. Každý typ dokumentu má jiný formát. Lze přenášet z Wordu do Excelu přes schránku, a v Excelu pak lze editovat pouze to, co Excel umí. Na Googlu najdeš spoustu témat, stačí vložit dotaz....
viewtopic.php?t=29493
http://office.lasakovi.com/word/ostatni ... do-excelu/

Pokud chceš převést cokoli do PDF, dáš tisk do PDF, spousta programů to umí sama, a nebo stačí nainstalovat pdf tiskárnu. Existuje na to mnoho desítek programů. Stačí vložit dotaz do Googlu. Já používám Pdfcreator. Stačí trochu iniciativy a najdeš to...

kammik1
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod kammik1 » 09 říj 2016 12:32

Tento požadavek jsem vyřešil tak, že jsem v novém listu dal záložku vložit v ní je textové pole a roztáhnul jsem ho podle potřeby okraje stránky. Do toho pole můžeš psát jak potřebuješ a pokud ti už nestačí, roztáhneš ho zase směrem dolů. Text je možné editovat, ale jen málo tučnost, barva velikost uvidíš sám. Jde i vložit obrázek nebo graf do toho pole. A udělat z něho PDF stačí jen kliknout na tlačítko office a uložit jako, kde si vybereš formát PDF. :)

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod MePExG » 10 říj 2016 07:22

Toto som riešil už okolo roku 2000. Nie je žiadny problém, ale robili sme to naopak (rozbory pre vedenie firmy), že do Wordu sme vkladali veci z Excelu. Je to cez ponuku vložiť objekt vyhľadať Ms Excel a na druhom liste (vkladacieho okna) vybrať súbor a zaškrtnúť prepojenie a nie zobrazenie ikony. Potom keď kliknete na takto vložený objekt otvorí sa Vám Excel. Výsledok exportovať do PDF ide z oboch systémov.
Dobre som sa pobavil, že keby to šlo bolo by to spolu. Asi dakto nechápe diametrálne rozdiely systémov. Jeden je majster na text a druhý na výpočty. Aj keď je pravda, že už okolo spomínaného roku som videl výpočet tovarovej kalkulácie vo Worde, ale bol to nepochopiteľný des.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod atari » 10 říj 2016 08:14

MePExG píše:Toto som riešil už okolo roku 2000. Nie je žiadny problém, ale ...

Když jseš tak chytrej a není to žádný problém, tak odpověz na dotaz tazatele jak Word vložit do Excelu. Tak zněl dotaz !!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod guest » 10 říj 2016 09:05

a) Je to bejkárna a to bez pardonů.
b) Proč by to nešlo... po zkopírování textu z Wordu v Excelu Vložit jinak / Objekt Dokument aplikace Microsoft Word.

LaB
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 842
Registrován: duben 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod LaB » 10 říj 2016 09:12

Já to vkládám jako objekt. To znamená, že tam vložím Word dokument, ale editace probíhá přímo v Excelu s funkcemi z Wordu. Pokud tam chci vložit hotový dokument z wordu, udělám to takhle: vložím objekt dokument word, na listu se vytvoří okno. Do okna myší přetáhnu hotový dokument a upravím velikost okna. Potřeboval jsem to jen párkrát, množná existuje i elegantnější řešení... Nakonec dáš tisknout jen list s wordem do PDF.

MePExG
Level 2
Level 2
Příspěvky: 193
Registrován: srpen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod MePExG » 10 říj 2016 10:07

Vložiť-Objekt-Microsoft Word Documnet;
Create from file;File name; Link to file

karelvlnka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod karelvlnka » 10 říj 2016 16:25

Děkuji všem za rady určitě některé využiji. Ještě mám jeden menší dotaz. Jak jsem psal používám office excel 2007 a tam je v podmíněném formátování pravidlo formátovat všechny buňky na základě hodnot, vyberu sady ikon a pak ze stylu ikon 5 možností čtvrtin.
Dotaz zní: není např. v office 2010 nebo 2013 možnost styl ikon širší výběr např. místo čtvrtin šestiny nebo ještě lepší (osminy)? Nebo mohu si je nějak vytvořit, aby se vložily do podmíněného formátování ty šestiny (osminy) ?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod atari » 10 říj 2016 17:11

Excel 2010 nabízí také jenom 5 možností čtvrtin. Taky bych potřeboval do Excelu vložít více jak 5 ikon. Ví někdo?

pet690
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jde vložit do excelu list wordu?

Příspěvekod pet690 » 14 říj 2016 14:55

Zdarec, mám špatnou zprávu, 5 možností čtvrtin nemá excel 2013 ani 2016. Taky bych ocenil tuto možnost, aby bylo více možností. Třeba někdo bude mít radu jak to vyřešit. :-(


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel - filtr hyperlinku na druhý list Příloha(y)
    od mikiracan » 06 čer 2023 11:49 » v Kancelářské balíky
    2
    2596
    od mikiracan Zobrazit poslední příspěvek
    18 srp 2023 10:17
  • Import PDF do excelu Příloha(y)
    od luko02420 » 13 kvě 2023 11:29 » v Kancelářské balíky
    18
    3521
    od luko02420 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 11:27
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    771
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Promítaní excelu a videa zároveň
    od Marw7_ » 02 čer 2023 15:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1314
    od X Zobrazit poslední příspěvek
    02 čer 2023 18:06
  • Tisk z excelu mění výšky buněk
    od Moonddur » 28 dub 2023 11:50 » v Kancelářské balíky
    1
    1783
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 12:08

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů