Access automatický refresh dotazu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Tuzex
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Access automatický refresh dotazu

Příspěvekod Tuzex » 28 led 2016 11:41

Čau, prosím o pomoc někoho kdo umí s Accessem. Stručně můj problém - mám combo box ve formuláři a na základě výběru možnosti mi dotaz vypíše výsledky z tabulky. To mi sice funguje ale musím vždy když vyberu novou možnost ve formuláři zavřít/otevřít dotaz aby se aktualizovaly výsledky. Přijde mi to jako jednoduchá věc ale nikde nemůžu najít fungující řešení. Jestli tady tomu někdo rozumí budu rád za odpověď.

Tady pro představu jak je ten combobox s tim dotazem propojenej.

Obrázek
AMD Athlon 2X3 3.0Ghz, Kingston 4GB DDR3, Radeon HD5770, Samsung F3 500GB, Seasonic Energy Knight 500W, Master Cooler Elite, Logitech X230

Reklama
vb_fanda
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Access automatický refresh dotazu

Příspěvekod vb_fanda » 28 led 2016 13:44

Ahoj,

ja bych osobně pokaždé dotaz (tedy předpokladám, že zobrazuješ dotaz jak docmd.OpenQuery "name")
uzavrel
docmd.Close acQuery, "name"
a znova zobrazil
docmd.OpenQuery "name"

Tuzex
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Access automatický refresh dotazu

Příspěvekod Tuzex » 28 led 2016 14:17

ne to sem asi spad z visne to jsou nejaky prikazy SQL? prijde mi to trochu nepochopitelny proc bych musel takovou jednoduchou vec delat pres nejaky prikazy
AMD Athlon 2X3 3.0Ghz, Kingston 4GB DDR3, Radeon HD5770, Samsung F3 500GB, Seasonic Energy Knight 500W, Master Cooler Elite, Logitech X230

vb_fanda
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Access automatický refresh dotazu

Příspěvekod vb_fanda » 28 led 2016 14:59

to nejsou sql prikazy, ale prikazy access

Tuzex
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: červen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Access automatický refresh dotazu

Příspěvekod Tuzex » 29 led 2016 11:32

Tak pomocí tvůrce Maker pokazde otevru/zavru dotaz takze uz se to meni.. problem ale porad je ze ten dotaz je soucasti podformulare kterej se taky meni sam o sobe, ale primo v tom hlavnim formulari se to nemeni kdyz zmenim parametry jenom kdyz prepnu do navrhoveho zobrazeni a zpet nevis co s tim? Nechce se mi moc zkoumat jak se pisou makra i kdyz uz sem se tim pred casem zabejval v excelu, ale uz si to nepamatuju.
AMD Athlon 2X3 3.0Ghz, Kingston 4GB DDR3, Radeon HD5770, Samsung F3 500GB, Seasonic Energy Knight 500W, Master Cooler Elite, Logitech X230


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti