jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Llupo01
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod Llupo01 » 03 srp 2015 12:55

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, jestli je způsob, jak povolit přidávání buňky-řádku do odemčeného sloupce v jinak celkově zamknutém sešitu. Tedy celý sešit protected, jen dva sloupce na vkládání dat aktivní a unprotected, občas je zapotřebí přidat do jednoho z nich buňku a ostatní posunout dolu.

Předem děkuji mnohokrát za rady,

Mějte se.

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod atari » 03 srp 2015 14:33

Tak to mě překvapilo, vložit buňky nelze, alespoň se mi to nepovedlo nastavit aby to bylo možné. To mě Microsoft zklamal.
(Řádek je jasný, tam to jít nemůže)

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod cmuch » 03 srp 2015 17:28

Jedině pomocí VBA,
odemknout list - vložit buňku - zamknout list

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod eLCHa » 04 srp 2015 07:10

Naopak - dle mého názoru to MS udělal celkem logicky. Pokud zamknete list (předpokládám, že jste myslel list, ne sešit), máte možnost povolit vkládání řádků.
vloz.png
vloz.png (20.59 KiB) Zobrazeno 609 x

Pak pokud označíte celý řádek je možné vložit nový - formátování se převezme z řádku nad. Tím se nenaruší struktura - ve sloupcích, kde mají být buňky zamčené, jsou zamčené i ve vloženém řádku, kde mají být odemčené, jsou odemčené.
Pokud byste chtěli přidávat pouze ve sloupci, kde jsou buňky odemčené, můžete narušit strukturu tabulky. Takže pokud si to přejete, jediné co proto musíte udělat je odemknout list, provést úpravu a zamknout (2 kliky navíc).
Pokud odškrtnete volbu Vybrat uzamčené buňky, nebudete moci vybrat celý řádek a volba Vložit řádky ztrácí smysl.

Přijde mi to správně nastavené - máte zabráněno neúmyslným změnám - pokud chcete občas provádět úpravy, prostě občas odemknete a zamknete.
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod atari » 04 srp 2015 09:03

Pak pokud označíte celý řádek je možné vložit nový - formátování se převezme z řádku nad. Tím se nenaruší struktura - ve sloupcích ...
Tak s tím nemohu souhlasit. Pokud vložím řádek, ta tím mohu narušit strukturu jak řádků tak sloupců obecně. Záleží na tom, jaký projekt je v listu vytvořen.

Pokud byste chtěli přidávat pouze ve sloupci, kde jsou buňky odemčené, můžete narušit strukturu tabulky.

To je úplně scestný argument. To bych pak mohl říct, ať Microsoft v Excelu zruší přidávání řádků, sloupců a buněk, protože by se tím narušila struktura tabulky.

Pokud mám 2 sloupce, a chci v nich přidávat buňky, tak mi to Excel přeci nemůže zakázat. Pokud přidávám v těch 2 sloupcích buňky, tak se ostatní posunou dolů. A pokud potřebuji zamknout okolní sloupce, tak mi to přeci nemůže zakázat upravovat ty odemčené. Odemčené jsem je nechal právě proto, abych si s nima dělal, co potřebuji. Já jako autor listu musím vědět, co chci s buňkama provádět, a né aby Microsoft rozhodoval za mě!!

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod eLCHa » 04 srp 2015 10:01

Hmm... Ano, na svůj názor máte právo a já Vám ho vyvracet nebudu. Vždy záleží, jak jste zvyklý pracovat.
MS Vám nic nezakazuje - stačí odemknout a můžete si dělat co chcete. Přesně k tomu je zámek určen - zamezit neúmyslným změnám ;)
Howgh!
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod atari » 04 srp 2015 10:25

1. Je to nepraktické, pořád odemykat a zamykat.
2. A pokud někomu poskytnu ten soubor s zamčeným listem (a bude to pod heslem) tak ta další osoba si to ji nebude moci odemnkout.
Zámek je určen k neúmyslným změnán, to je naprosto v pořádku. Ale měl by se držet těch buněk, které byly zamčené, a né aby blokoval i ty buňky, které autor nezamknul !!

Llupo01
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: květen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod Llupo01 » 05 srp 2015 15:39

[quote="eLCHa"]Naopak - dle mého názoru to MS udělal celkem logicky. Pokud zamknete list (předpokládám, že jste myslel list, ne sešit), máte možnost povolit vkládání řádků.
vloz.png
]

Dekuji za zcestny navod, prosim priste si prectete poradne dotaz, nez budete plytvat casem tak dlouhou a zbytecnou odpovedi.

Dekuji

lubo.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 192
Registrován: červen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod lubo. » 05 srp 2015 23:18

Tak jsem si dotaz pořádně přečetl.

Jde to.

Neděkujte!

Uživatelský avatar
eLCHa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 72
Registrován: duben 10
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod eLCHa » 06 srp 2015 06:30

Llupo01 píše:... nez budete plytvat casem tak dlouhou a zbytecnou odpovedi.

np
eL CHá ;)

Kdo hledá, najde. Jenom je třeba hledat pořádně. Zkuste tohle- opravdu to funguje ;)
No vidíš, když se díváš pořádně, tak jedou ;)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: jak přidat buňku v zamčeném sešitu

Příspěvekod guest » 09 srp 2015 21:00

Už se perou, já to říkala :-D Motivace tady reagovat jak sviň :-D


Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 4 hosti