WORD - úprava kódu pole s automatickým časem

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

WORD - úprava kódu pole s automatickým časem

Příspěvekod Romaine » 08 kvě 2015 15:34

Ahoj všem. Hledám, zkouším, ale nenacházím :idea: tak se musím obrátit na zkušenější.

UPRAVENO.

Naučila jsem se jak ve MS WORD vložit pole s datem a časem - aktuální čas (aktualizuje se při tisku, to je jednoduché a kód pole mám napsaný takto:

TIME \@ "d. MMMM yyyy, HH.mm 'hod.'"

pro požadovaný výsledek: 6. června 2015, 12.15 hod.

V jiné části dokumentu potřebuji vložit toto pole, ale aby čas byl automaticky o 15 minut méně. A nevím, jak to zapsat do toho kódu. Zkoušela jsem různé varianty, ale nezdařilo se. Nějak to jít musí, protože v openoffice jde nastavit odchylka času (je tam přímo na to nastavení o kolik minut se to má snížit nebo zvýšit a to někde v té aplikaci je přece taky pomocí nějakého kódu zadané). Jen na to přijít.


Děkuji případným poradcům.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Reklama
Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: WORD - úprava kódu pole s automatickým časem

Příspěvekod Romaine » 06 čer 2015 12:34

Upraveno.
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WORD - úprava kódu pole s automatickým časem

Příspěvekod atari » 07 čer 2015 08:30

WORD moc neznám, ale tipnul bych si, že tímto způsobem to nebude možné udělat. V poli se datum a čas bere se systémových proměnných. A pokud se nemýlím, tak pole umožňuje nastavovat formáty, ale né výpočty. Jediné co mě napadá je použít makro.

(Jen tak čistě ze zvědavosti: K čemu je dobré zaznamenávat čas o 15 minut méně?)

Uživatelský avatar
Romaine
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1754
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: WORD - úprava kódu pole s automatickým časem

Příspěvekod Romaine » 23 čer 2015 17:55

Atari: než jsi mi napsal, tak jsem se toho bohužel dopátrala, že Word to neumí. Celkem smutné, že Openoffice to umí a drahej MS Office ne. Každopádně jsem to tak nějak vyřešila tabulkou excel ve wordu, kde jde přes dvě buňky ten čas tak nastavit a pak makro, které tu tabulku aktualizuje a zrovna vytiskne dokument, takže místo ikonu rychlého tisku použiju ikonu toho makra. To jde. Škoda že jsem nedošla na to jak nějaké makro vytvořit bez tabulky excelu, jen s použitím pole čas, aby to nebylo tak komplikované.

Každopádně díky za odpověď. I to, že někdo napíše, že to nejde je pomoc - člověk to pak nebude x hodin zkoušet marně.

A pro tvoji zvědavost - jednání trvá zpravidla 15 minut a většinou před tiskem záznamu zapomeneme aktualizovat čas, pak se to tiskne znovu. Takže ušetří čas i papíry (peníze, životní prostředí).
Acer TimelineX 4820T - OS: Windows 7 HP x64. / HTC Wildfire S Purple
*Když píšu bez diakritiky, tak jsem tu přes mobil!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů