VBA - Propisování buněk do jiných listů

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

kropi21
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

VBA - Propisování buněk do jiných listů

Příspěvekod kropi21 » 04 dub 2015 11:39

Ahoj,

potřeboval bych pomoct s makrem, které je podle mě trochu komplikovanější a já sám ho nedokážu zprovoznit.

1) Jde o excel, do kterého by se měli zapisovat data o školení pomocí tohoto okna

Šedivé popisy by měli zůstat vidět dokud se nezačne do textového pole psát.

Výstřižek.JPG


2) Samotný excel by měl být koncipovaný tak, že obsahuje list se seznamem techniků/školení, seznam školení a karty jednotlivých techniků.
V okně zápisu školení by mělo být možné vybrat jednotlivé školené techniky. Neškoleným (nevybraným) technikům se propíše do seznamu techniků/školení pouze "o" nic víc. Školeným techniků by se mělo propsat "x" na seznam techniků/školení, do listu seznam školení by se měl propsat název školení a jeho popis, do jednotlivých karet techniků by se mělo propsat školení, datum a školitel.

Při přidání dalšího listu (technika) by se mělo přidat i tlačítko technika v zápisu školení. Popřípadě by toto mohlo řešit druhé makro pro vytvoření nového technika. + by se mělo počítat i s tím, že technika budeme potřebovat i "skrýt" (jeho osobní kartu i v seznamu techniků/školení) z důvodu ukončení pracovního poměru. To nevím jak vyřešit, pokud by stačilo např. pouze skrytí listu a sloupce v seznamu techniků/školení.

Jestli někde uvidíte nesmyslný požadavek, který by se dal řešit trochu lepším způsobem, určitě se nebráním žádným návrhům.

Předem děkuji za rady a tipy.
Přílohy
Školení2.xlsx
(243.48 KiB) Staženo 15 x

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: VBA - Propisování buněk do jiných listů

Příspěvekod guest » 05 dub 2015 00:50

No, tak za toho namyšleného parchanta budu za místní já...

Není to na deset minut, jsou v tom cítit další, nikdy nekončící dotazy, v lepší, případě "a šlo by ještě", "ještě bych potřeboval"... Občas tu studenti slyší, že se jim nepomáhá s domácími úkoly, obzvláště, když je jejich snaha nulová. Na druhé straně v případě dospělých se má za to, že je nemístné se zeptat "co za to", i když by klidně za zpracování dostal i študák nějakou tu tisícovku. Pomoc se vzorcem, kódem, nasměrování, jo, proč ne, všichni jsme začínali, ale tohle už je na hranici "zakázky". Rada zní - dejte to někomu udělat za odměnu, pak si to naštudujte.

Ale klidně si mě podejte z obou stran...

kropi21
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: VBA - Propisování buněk do jiných listů

Příspěvekod kropi21 » 05 dub 2015 10:08

V pohodě, nezlobím se :D
Je to tak jak jsem to napsal, není to žádný domácí úkol ani zakázka (nepůjdu si stěžovat mamce ani taťkovi). Nejdříve jsem to zkoušel sám a až potom jsem napsal tento dotaz, protože je to nad mé vědomosti a na 10 minut to opravdu není, určitě ne pro mě.
Toto je samozřejmě také odpověď a pomoc povinná není, za každou užitečnou radu jsem vděčný.
Jestli je toto konečná odpověď, tak prosím buď o smazání nebo uzamčení postu, děkuji :)

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: VBA - Propisování buněk do jiných listů

Příspěvekod guest » 05 dub 2015 15:23

Vám se to může zdát jako úplné zadání, ale není. Čili zatím z mého pohledu není jasné, co z toho vůbec vyleze.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Tisk z excelu mění výšky buněk
    od Moonddur » 28 dub 2023 11:50 » v Kancelářské balíky
    1
    1653
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 12:08
  • Excel - automatický export listů xls do pdf včetně pojmenování Příloha(y)
    od kalosek » 28 čer 2023 20:31 » v Kancelářské balíky
    2
    1827
    od kalosek Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 19:39

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: elninoslov a 4 hosti