Excel - rozpis na hru Sazka

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod Fucza » 22 úno 2015 18:41

Zdravím.
Kdysi mi tu někdo pomáhal vytvořit (spíše vytvořil) excelový soubor. který využívám pro vyplnění sázenek (jen opisuji) i pro kontrolu výsledků.
Nevím, jestli znáte princip hry, proto pro vysvětlení. Ve hře se tipuje 13 zápasů - každý sloupec je jako samostatný tip. Pro uhodnutí 1. pořadí musí být všech 13 výsledků správně, pro 2. pořadí může být 1 chyba, pro 3. pořadí 2 chyby. Pokud je chyb 3 a více tak smůla.
Chtěl bych mít ten rozpis přepsán v excelu nahoře a do spodního pole jen Ctrl C V vkládat řádky rozpisu a případně pomocí Ctrl H nahradit třeba dvojtip 1,0 za 0,2 popřípadě pomocí nějaké pomocné hodnoty změnit v řádku 1 za 2 a naopak. Možnosti jsou 3 - 1 0 2 (vítězství domácích, remíza, vítězství hostů).
V mém příkladě jsem vypsal jeden trivirální rozpis na 3 sloupce - na 2 dvojtipy (D) a 1 trojtip (T). Pro přehlednost jsem je tipoval hned na první tři řádky, ostatní jsou "tutovky" - v celém řádků stejné (to si dopisuji ručně). Když zadám do sloupce s výsledky výsledek, tak chci, aby buňka, která je správně se podbarvila zeleně a buňka, která je špatně se podbarvila červeně. Což o to, to bych pomocí podmíněného formátování zvládl. Ale dále bych chtěl, aby pod jednotlivými sloupci "svítilo" tak dlouho "OK", dokud je v tom sloupci šance na výhru (= max. 2 červené buňky). Ten příkladový soubor je jen na 3 sloupce, ale rád bych to využíval i na delší rozpisy, tak aby tam šly vložit další sloupce a to formátování tam zůstalo.
Přikládám i soubor na ukázku, kde to je udělané (i s nějakými výsledky - jen je v něm nějaká chyba, protože to "OK" ukazuje i třeba při 3 chybách. Jestli by bylo možno i zjednodušeně popsat postup jak na to. Za tipy moc díky.
test_sazka.xlsx
(8.94 KiB) Staženo 604 x

ukazka_sazka.xlsx
(22.39 KiB) Staženo 654 x

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod guest » 22 úno 2015 18:47

Měl jsem kamaráda který se sazkou úspěšně živil a sám jsem mi mnoho rozpisů psal, nicméně to co chceš není triviální záležitost, která lze vyřešit za půl hodiny.

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod Fucza » 22 úno 2015 19:42

Blue Spirit:
Zkus se podívat na ten druhý soubor ukazka_sazka. To je v podstatě ono hotové, jen je tam chyba v tom počítání chyb. Celé to v podstatě není nic těžkého, jen nevím, jak tam je vyřešeno to "OK".

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod Fucza » 25 úno 2015 20:06

Takže jsem to teda trochu zkoumal sám :-(
V podmíněném formátování v řádku, kde chci mít to "OK" by mělo být asi toto:
=SOUČIN.SKALÁRNÍ((B16:B25<>$S$16:$S$25)*1-($S$16:$S$25="")*1)>2
Jenomže to nefunguje správně, protože i při 3 i 4 chybách to ukazuje stále OK.
Navíc, když jsem v buňce (s OK), kde je to podmíněné formátování nastavené, dám si správu pravidel a upravit pravidlo, tak když kliknu do řádku se vzorcem a chci šipkou sjet na konec, tak se pohybuje i kurzor v sešitu a ty buňky mi tam sprostě přidává a já nevím, jak se na ten konec toho dlouhého vzorce dostanu, sakra :-(

cmuch
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1544
Registrován: březen 11
Bydliště: Drsná Vysočina :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod cmuch » 26 úno 2015 19:00

Navíc, když jsem v buňce (s OK), kde je to podmíněné formátování nastavené, dám si správu pravidel a upravit pravidlo, tak když kliknu do řádku se vzorcem a chci šipkou sjet na konec, tak se pohybuje i kurzor v sešitu a ty buňky mi tam sprostě přidává a já nevím, jak se na ten konec toho dlouhého vzorce dostanu, sakra :-(

Pohybovat se jedině myší, jinak to asi nelze, jiný postup já neznám.
Prostě kliknout a táhnout myší tam kam je potřeba.

Jinak dotaz moc nechápu.
Zkusím vícekrát přečíst :-)

Fucza
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 868
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Excel - rozpis na hru Sazka

Příspěvekod Fucza » 26 úno 2015 21:10

Snad pomůže screenshot. V první části je v řádku vzorec, ale celý se do okénka nevejde. Já se právě chci podívat na konec toho vzorce. V první části je vidět umístěný kurzor, ale po stisknutí šipky vpravo se do vzorce zapíše buňka vpravo od buňky, jejíž formátování jsem otevřel. To je krásně vidět v druhé části screenshotu.
ukazka.jpg


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    6330
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • Excel komparacedvou soborů Příloha(y)
    od teichmann.ondrej » 15 dub 2024 17:26 » v Kancelářské balíky
    11
    3407
    od teichmann.ondrej Zobrazit poslední příspěvek
    22 dub 2024 15:45
  • excel-posun makra
    od actionboy » 12 bře 2024 18:59 » v Kancelářské balíky
    1
    426
    od Grimm Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 21:43
  • Excel - vlastní formát Příloha(y)
    od Story-Long » 11 srp 2023 14:50 » v Kancelářské balíky
    3
    2021
    od Story-Long Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 10:11
  • Excel - funkce když
    od Martyn20 » 13 črc 2023 11:56 » v Kancelářské balíky
    5
    2581
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    13 črc 2023 18:44

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: elninoslov a 9 hostů